Üyelik Avantajları

Akrep hesabınızın olmasının onlarca avantajı var!

Yakın Takip

Beğendiğiniz ürünleri favorinize ekleyin.

Fiyat Alarmı

Fiyatı düşen üründen anında haberiniz olsun.

Ürün İncelemesi

Ürünü kullananlardan gerçek yorumlar ve puanlar.

Binlerce Mağaza

Aradığınız ürün hangi mağazalarda en ucuza!

Üye Ol

Akrep hesabınızı yaratın.

Şifremi Unuttum

Şifreniz e-posta adresinize gönderilecektir.

Bildirimler
  • Şu anda 120'den fazla mağaza ve 5 milyon+ ürün veritabanı ile aradığınız ürünün tüm fiyatlarını göstermek için her gün çalışıyoruz!

  • Alışveriş yapmadan önce hangi site güvenilir, en ucuz nerede stresine son! Akrep.com açıldı, lütfen düşüncelerinizi burayı tıklayarak bizlerle paylaşın.

  • Sahip olduğunuz ürünler için yorum yazarak bizlere destek olabilir, satın almak isteyenlere sizler de yardımcı olabilirsiniz.

Bulaşık Makinesi

Bulaşık Makinesi Fiyatları

0
En az 2 ürün
karşılaştırabilirsiniz.

Filtrele

Sıralama
23 farklı Bulaşık Makinesi fiyatları listeleniyor.

İlginizi Çekebilecek Ürünler

Bulaşık Makinesi

Hayatı kolaylaştıran beyaz eşyalar arasında ilk sıralarda yer alan bulaşık makinesi pek çok farklı marka, renk ve model seçeneğine sahip. İleri teknolojisi ve şık tasarımıyla beğeni toplayan bu ürünler sayesinde bulaşık temizliğini hızlıca bitirip elektrikten ve sudan tasarruf sağlayabilirsiniz. Bulaşık makineleri, içerisindeki döner su fıskiyeleriyle deterjanı hızlıca püskürterek makinenin içindekileri temizlemek için suyun tazyikinden yararlanıyor. Deterjanın içindeki kir ve leke çözücü enzimler, sıcak suyun da yardımıyla bulaşıklarınızın tertemiz olmasını sağlıyor. Yüksek fayda sağlamasının yanı sıra zengin renk seçeneği de bulunan bu ürünlerden zevkinize uygun birini seçerek mutfak dekorasyonunuzla bütünleştirebilirsiniz. Vestel, Samsung, Miele, Beko, Altus, Bosch ve Arçelik bulaşık makinesi modelleri farklı seçeneklerle burada yerini alıyor.

Bulaşık Makineleri ve Fiyatları

Bulaşık Makineleri ve Fiyatları

Mutfaktaki en büyük yardımcınız konumundaki bulaşık makineleri; marka, model ve program sayısına göre farklı aralıklarda fiyatlandırılıyor. Bardak koruma sistemine sahip, ayarlanabilir fincan rafları ve hızlı yıkama özelliği bulunan modeller, kadınların favorileri arasında. Bununla beraber 50 derece sıcaklıktaki ekonomi, 70 derece sıcaklıktaki yoğun ve 58 derece sıcaklıktaki hızlı yıkama ayarıyla 3 programlı bulaşık makinesi, pek çok farklı markanın kullanışlı modelleriyle bu sayfada yerini alıyor. Temel yıkama programları dışında ek bir yıkama ayarına sahip olan bu modeller, 4 programlı bulaşık makinelerine kıyasla daha uygun fiyatlı olabiliyor. Her biri A enerji sınıfı olan bu ürünlerin su ve elektrik tüketimine ilaveten ses seviyesi de asgari düzeyde. Bulaşık makinelerinin fiyatını etkileyen bir diğer unsur da ürünün rengi. Siyah bulaşık makineleri ya da ankastre olan gri bulaşık makinesi modelleri, beyaz çeşitlere kıyasla daha farklı fiyatlandırılabiliyor. Ürünün tek seferde yıkayacağı bulaşık miktarı da bulaşık makinesi fiyatlarını etkileyen faktörlerden.

Bulaşık Makinelerinin Özellikleri

Bulaşık Makinelerinin Özellikleri

Beyaz eşya konusunda önemli markalardan pek çok bulaşık makinesi, farklı renk ve çeşitleriyle mutfaklarda yerini alıyor. A enerji sınıfıyla hem dayanıklı hem güçlü modeller, akrep.com aracılığıyla sizin olabilir. Bulaşık makinelerinin yıllık enerji tüketim miktarı oldukça düşük. Dolayısıyla hem çevreye hem cebinize dost bulaşık makinelerini tercih ederek tasarruf edebilirsiniz. Aynı zamanda sessiz çalışma avantajı sunan ürünlerle mutfakta huzurla çalışmanız da mümkün. Örneğin 50 desibele kadar inen ses seviyesine sahip bulaşık makineleri bu anlamda sizin için ideal. Bu ürünler aynı zamanda özel boyutları sayesinde en dar alanlara bile rahatlıkla sığıyor. Bardak koruma programı, farklı sıcaklık derecesi ayarı ve yıkama erteleme özellikleri bulunan modelleriyle kadınlardan tam puan alan bulaşık makineleri fiyatları için kategorimize göz atabilirsiniz.

Bulaşık Makinesi Nasıl Temizlenir?

Bulaşık Makinesi Nasıl Temizlenir?

Bulaşık makinenizin uzun ömürlü olabilmesi adına belli aralıklarla temizliğinin yapılması gerekiyor. Bunun için özel olarak üretilen deterjanların yanı sıra filtre ve pervaneler için domestik çözümler üretebilirsiniz. Makineyi temizlemeye başlamadan önce alt ve üst rafları yerinden çıkararak temiz bir bezle ovalayın. Sonrasında bulaşık makinesi temizleme ürününü makinenizin deterjan gözüne koyup makineyi bir tur çalıştırın. İşlem bittiğinde makinenizin filtresinde hala kalıntılar varsa filtreyi manuel olarak temizlemeyi deneyebilirsiniz. Nazikçe döndürüp çıkarılan filtreyi, sıcak su altına tutarak yıkamanız mümkün. Böylece zaten daha önce temizlenmiş olan filtre, üzerindeki küçük atıklardan kurtulmuş oluyor. Su püskürtme işlemini gerçekleştiren pervanelerdeki kireç kalıntıları içinse sirke ve karbonat karışımı kullanmak ideal. Pervaneleri yerinden çıkarıp diş fırçası türevi bir ürünle bulaşık makinenizin pervanesini fırçalayarak tertemiz yapabilirsiniz. Tüm bu adımları gerçekleştirdiğinizde "bulaşık makinesi nasıl temizlenir?" sorusunun cevabını vermiş oluyorsunuz. Ayrıca eskiyen yemek takımlarınız, bardaklarınız ya da çatal kaşıklarınız için Sofra ve Servis Gereçleri sayfamızı da incelemeyi unutmayın.

Sık Sorulan Sorular

Bulaşık makinelerinin su almasının yaygın nedenlerinden biri arka taraftaki hortumla alakalıdır. Makinenin arka tarafında bulunan hortum kıvrılmış olabilir ve böyle durumlar makine su almayabilir. Su giriş hortumu kıvrılmışsa bu bükülmeleri düzeltip tekrar deneyebilirsiniz. Bunun yanı sıra musluktan su gelmiyor ya da makine kapağı tam olarak kapatılmamış olabilir.
Bulaşık makinelerindeki tuz girişleri genellikle standart şekildedir. Buna göre; makinenizin alt tarafındaki sepeti kendinize doğru çekin. Alt sepeti çektiğinizde sol tarafta bidon kapağına benzeyen bir tuz bölmesi vardır. Bunun kapağı sola doğru / saat yönünün tersine olacak şekilde çevirip bölmeyi açabilirsiniz. Tuz ekledikten sonra ise eğer haznede su yoksa üzerine 1 litre kadar su da ekleyebilirsiniz. Su varken tuz doldurursanız bölme içerisinden dışarı doğru su taşabilir. Bu da normal bir durum olarak kabul ediliyor. Tuzu doldurduktan sonra bölmenin kapağı kapatmanız yeterli.
Bulaşık makinelerinin kötü performansı birkaç nedenle olabilir. Bunun için öncelikle, makineniz tableti çözüyor mu çözmüyor mu kontrol edin. Püskürtme kanallarının da tıkalı olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Ardından filtreyi de kontrol edip bir sorun var mı yok mu öğrenin. Özellikle filtrelerin kirli olması bulaşıkların eskisi kadar iyi yıkanmamasına neden olabilir. Tüm bunlar gereği periyodik kontroller yaptırabilir, makinenizin içerisini düzenli aralıklarla temizleyebilirsiniz.
Bütçe ve beklentilere göre farklı program sayısına sahip bulaşık makineleri tercih edilebiliyor. Örneğin, 4 programlı bulaşık makineleri son derece popülerdir, çünkü en doğru yıkama programına ulaşmanızı kolaylaştırabilir. Bu sayede az, çok kirli ya da günlük bulaşıklarınıza uygun olan programı seçebilirsiniz. Kısa & mini programlar az kirli bulaşıklar için çok idealdir. Narin cam yapıya sahip bulaşıklar içinse hassas program seçeneği öne çıkıyor.