Üyelik Avantajları

Akrep hesabınızın olmasının onlarca avantajı var!

Yakın Takip

Beğendiğiniz ürünleri favorinize ekleyin.

Fiyat Alarmı

Fiyatı düşen üründen anında haberiniz olsun.

Ürün İncelemesi

Ürünü kullananlardan gerçek yorumlar ve puanlar.

Binlerce Mağaza

Aradığınız ürün hangi mağazalarda en ucuza!

Üye Ol

Akrep hesabınızı yaratın.

Şifremi Unuttum

Şifreniz e-posta adresinize gönderilecektir.

Bildirimler
  • Şu anda 120'den fazla mağaza ve 5 milyon+ ürün veritabanı ile aradığınız ürünün tüm fiyatlarını göstermek için her gün çalışıyoruz!

  • Alışveriş yapmadan önce hangi site güvenilir, en ucuz nerede stresine son! Akrep.com açıldı, lütfen düşüncelerinizi burayı tıklayarak bizlerle paylaşın.

  • Sahip olduğunuz ürünler için yorum yazarak bizlere destek olabilir, satın almak isteyenlere sizler de yardımcı olabilirsiniz.

Kurumsal

Hakkımızda

Akrep.com Nedir? Nasıl Çalışır?

Akrep.com bir ürün ve fiyat karşılaştırma motorudur. İnternet üzerinden anlaşmalı alışveriş sitelerindeki ürünleri indeksler ve hangi sitede ne kadar fiyata satıldığı konusundaki sorulara yanıt verir. Bunun yanı sıra ürün incelemeleri, ürün karşılaştırması ve tüketicilerin bilgi alışverişi yapabileceği bir tartışma platformudur.

Sistemimizde bir ürünün gösterilmesi, milyonlarca sayfalardan oluşan katalog ve alışveriş sitelerinin taranarak dizinimize eklenmesiyle başlar. Geliştirdiğimiz yazılım robotları aracılığıyla, sistemimize dahil olan mağazaları gün içerisinde birden fazla kez ziyaret ederiz. Ziyaret sonrası ürün bilgilerini indeksler ya da güncelleriz. Bazı alışveriş siteleri XML dosya paketleri ile ürün bilgilerini kullanabilmemiz için bize hazır olarak sunarlar. Robotlarımız ilgili dosyaları tarayıp ürün bilgilerini sistemimize anında yansıtır. Bu esnada ürün veritabanımız sürekli olarak büyür.

Hangi alışveriş sitesinin ne sıklıkta ve kaç ürünün taranacağı, geliştirdiğimiz algoritma ile belirlenir. Bir sitenin daha sık taranması amacıyla yapılacak ödemeleri kabul etmeyiz ve mümkün olan en iyi sonuçların sağlanması bizim için çok daha önemlidir. Sistemimiz, tarama işlemi sırasında ürünleri toplar ve bir dizin oluşturur. Böylece fiyat, kargo ve taksit gibi bilgileri kesin olarak bilir ve sizlere sunarız.

Bütün bu yolculuk sonrasında aradığınız ürünü en ucuza nerede bulurum zahmetinden kurtulmuş olursunuz.

Sistem Üzerinden Ürün Satışı Yapılıyor mu?

Hayır, sistemimiz üzerinden ürün satışı yapılmamaktadır. Akrep.com, çeşitli e-ticaret siteleri üzerinden satışı gerçekleştirilen ürünlerin fiyat gibi bilgileri toplayıp, kullanıcılarına rehberlik eden bir fiyat karşılaştırma sitesidir

Vizyon

Öncelikli olarak Türkiye bazında sistemdeki güvenilir mağaza sayılarının artırılması, listeleme ve arama algoritmasının mükemmelleştirilmesi, takibinde de kullanıcılarımız ile etkileşimlerimizi artırıp, platformu sürekli optimize etmek.

Misyon

Global piyasada fiyat bağımsız olmak üzere ürün karşılaştırma sektöründe öncelikli olarak kullanıcılar için en güvenilir kaynak ve karar aşaması öncesinde başvurulan ilk platform olmak. Bu kapsamda teknolojiyi kullanan değil, teknoloji yaratan ve geliştiren bir firma olmak. Hayatı kolaylaştıran yaşam döngüsü sisteminde bir parça haline gelmek. Oluşturduğumuz teknoloji ile gerçek zamanlı olarak karar alma aşamasının ilk ve son zinciri olmak.