Üyelik Avantajları

Akrep hesabınızın olmasının onlarca avantajı var!

Yakın Takip

Beğendiğiniz ürünleri favorinize ekleyin.

Fiyat Alarmı

Fiyatı düşen üründen anında haberiniz olsun.

Ürün İncelemesi

Ürünü kullananlardan gerçek yorumlar ve puanlar.

Binlerce Mağaza

Aradığınız ürün hangi mağazalarda en ucuza!

Üye Ol

Akrep hesabınızı yaratın.

Şifremi Unuttum

Şifreniz e-posta adresinize gönderilecektir.

Bildirimler
 • Şu anda 120'den fazla mağaza ve 5 milyon+ ürün veritabanı ile aradığınız ürünün tüm fiyatlarını göstermek için her gün çalışıyoruz!

 • Alışveriş yapmadan önce hangi site güvenilir, en ucuz nerede stresine son! Akrep.com açıldı, lütfen düşüncelerinizi burayı tıklayarak bizlerle paylaşın.

 • Sahip olduğunuz ürünler için yorum yazarak bizlere destek olabilir, satın almak isteyenlere sizler de yardımcı olabilirsiniz.

Kurumsal

Hakkımızda

Akrep.com bir ürün ve fiyat karşılaştırma motorudur. İnternet üzerinden anlaşmalı alışveriş sitelerindeki ürünleri indeksler ve ürünlerin hangi sitede ne kadar fiyata satıldığını gösterir. Bunun yanı sıra tüketicilerin ürün incelemeleri, ürün karşılaştırması ve bilgi alışverişi yapabileceği bir tartışma platformudur.

Tarihçe

Akrep.com, 2019 yılında Uğur Eskici tarafından kurulmuştur. 05 Mart 2019 tarihinde test sürümüyle ilk adımlarını atmıştır. Tescilli olan “aklını sev, cebini koru” sloganı ile çevrim içi alışveriş rehberi olan akrep.com, 150’den fazla kayıtlı mağaza, 3000’in üzerinde kategori ve 6 milyondan fazla ürünle kullanıcılarına servisler sunmaktadır.

1 Ocak 2023 tarihinde ise Gaziantep Teknopark’a kabul edilen akrep.com, ARGE faaliyetlerini Teknopark bölgesinde de sürdürmeye devam etmektedir.

Vizyon

 • Türkiye’de hizmet veren güvenilir e-ticaret mağazalarının tamamını kendi bünyesine dâhil etmek
 • Listeleme ve arama algoritmasının her daim iyileştirilmesi ve geliştirilmesini sağlamak
 • Akabinde ise kullanıcıları ile etkileşimleri üst noktaya çıkarıp, platformu sürekli optimize etmek ve geliştirmek

Misyon

 • Globalde herhangi bir ürün ve/veya servisi karşılaştırmak
 • Sektöründe kullanıcıları için en güvenilir kaynağı sağlayarak karar aşaması öncesinde başvurulan ilk platform olmak
 • Bu kapsamda teknolojiyi kullanan değil, teknoloji yaratan ve geliştiren bir firma olmak
 • Oluşturduğumuz teknoloji ile gerçek zamanlı olarak karar alma aşamasının ilk ve son zinciri olmak

Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projeleri

Akrep.com olarak, toplumumuzu ve çevremizi korumak, geliştirmek ve iyileştirmek için sosyal sorumluluğumuzun farkındayız. Bu nedenle, işimizi sürdürürken çevresel, toplumsal ve ekonomik etkileri dikkate alıyor, sürdürülebilir bir gelecek için çalışıyoruz.

Çevresel sorumluluğumuz kapsamında, atık ve emisyonlarımızı azaltmak için çalışıyoruz. Sürdürülebilir malzemeler ve hizmet yöntemlerini benimseyerek, doğal kaynaklarımızı ve enerjimizi tasarruflu bir şekilde kullanıyoruz. Ayrıca çevre dostu hizmetlerimizi müşterilerimize sunarak, onları da sürdürülebilir bir geleceğe katkıda bulunmaya teşvik ediyoruz.

Toplumsal sorumluluğumuz kapsamında, insan haklarına saygı gösteriyor, iş yerimizde adaleti ve çeşitliliği savunuyoruz. Ayrıca, yerel topluluklarımızın ihtiyaçlarına cevap vermek için çeşitli sosyal sorumluluk projeleri yürütüyoruz. Bunlar arasında eğitim, sağlık, sosyal yardım ve çevre koruma projeleri yer almaktadır.

Ekonomik sorumluluğumuz kapsamında işimizi etik, şeffaf ve sorumlu bir şekilde yönetiyoruz. Tedarik zincirimizdeki iş ortaklarımızın da aynı değerleri paylaşmasını sağlamak için tedarikçi seçimimizi özenle yapıyoruz. Ayrıca sürdürülebilirlik ile ilgili ürün ve hizmetlerimizin piyasaya sürülmesi için araştırma ve geliştirme çalışmalarına yatırım yapıyoruz.

Sürdürülebilirlik ile ilgili olarak aldığımız sorumluluğun farkındayız ve bu değerleri işimize dâhil etmek için çalışıyoruz. Sürdürülebilir bir gelecek için herkesin bir rolü olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle toplumumuzun ve çevremizin geleceği için birlikte çalışmaya hazırız.

Akrep.com Nasıl Çalışır?

Sistemimizde bir ürünün gösterilmesi, milyonlarca sayfadan oluşan katalog ve alışveriş sitelerinin taranarak dizinimize eklenmesi ile başlar. Geliştirdiğimiz yazılım robotları aracılığıyla, sistemimize dâhil olan mağazaları gün içerisinde birden fazla kez ziyaret ederiz. Ziyaret sonrası ürün bilgileri indekslenir ya da güncellenir. Bazı alışveriş siteleri XML dosya paketleri ile ürün bilgilerini kullanabilmemiz için bize hazır olarak sunarlar. Robotlarımız ilgili dosyaları tarayıp ürün bilgilerini sistemimize anında yansıtır. Bu esnada ürün veritabanımız sürekli olarak büyür.

Hangi alışveriş sitesinin ne sıklıkta ve kaç ürünün taranacağı, geliştirdiğimiz algoritma ile belirlenir. Bir sitenin daha sık taranması amacıyla yapılacak ödemeleri kabul etmeyiz ve mümkün olan en iyi sonuçların sağlanması bizim için çok daha önemlidir. Sistemimiz, tarama işlemi sırasında ürünleri toplar ve bir dizin oluşturur. Böylece fiyat, kargo ve taksit gibi bilgileri kesin olarak bilir ve sizlere sunarız.

Bütün bu yolculuk sonrasında aradığınız “Ürünü en ucuza nerede bulurum?” zahmetinden kurtulmuş olursunuz.

Akrep Bilişim ve Bilgi Teknolojileri A.Ş.

 • İletişim Ofisi (İstanbul): Küçükbakkalköy Mah. Selvili Sk. No:4/48 Canan Business - Ataşehir/İstanbul
 • Arge Ofisi (Gaziantep): Çamtepe Mah., Mahmut Tevfik Atay Blv., Gaziantep Teknopark, No:4 A İç Kapı No: 2 Şahinbey, Gaziantep
 • Vergi Dairesi: Şahinbey
 • Vergi Numarası: 0340677722
 • KEP Adresi: akrepbilisim@hs06.kep.tr
 • Mersis No: 0034067772200001