Üyelik Avantajları

Akrep hesabınızın olmasının onlarca avantajı var!

Yakın Takip

Beğendiğiniz ürünleri favorinize ekleyin.

Fiyat Alarmı

Fiyatı düşen üründen anında haberiniz olsun.

Ürün İncelemesi

Ürünü kullananlardan gerçek yorumlar ve puanlar.

Binlerce Mağaza

Aradığınız ürün hangi mağazalarda en ucuza!

Üye Ol

Akrep hesabınızı yaratın.

Şifremi Unuttum

Şifreniz e-posta adresinize gönderilecektir.

Bildirimler
  • Şu anda 120'den fazla mağaza ve 5 milyon+ ürün veritabanı ile aradığınız ürünün tüm fiyatlarını göstermek için her gün çalışıyoruz!

  • Alışveriş yapmadan önce hangi site güvenilir, en ucuz nerede stresine son! Akrep.com açıldı, lütfen düşüncelerinizi burayı tıklayarak bizlerle paylaşın.

  • Sahip olduğunuz ürünler için yorum yazarak bizlere destek olabilir, satın almak isteyenlere sizler de yardımcı olabilirsiniz.

Amino Asit

Amino Asit Fiyatları

0
En az 2 ürün
karşılaştırabilirsiniz.

Filtrele

Sıralama
62 farklı Amino Asit fiyatları listeleniyor.

İlginizi Çekebilecek Ürünler

Amino Asit

Amino asit, proteinin yapı taşı olarak bilinir. Kişilerin vücut geliştirme sürecinde doğru beslenmelerinin önemi büyüktür. Vücudun gerekli enerji seviyesine ulaşabilmesi için, protein alımının yeterli gelmediği durumlarda amino asitler kullanılmaktadır. İnsan vücudunda kas hücrelerinin büyük bir kısmını oluşturan ve tüm hücrelerin yapısında yer alan proteinlerin sentezlenebilmesi için amino asitlere ihtiyaç duyulur. Kasların onarılmasında ve gelişmesinde oldukça önemli bir konuma sahip olan amino asitler, fitness ve vücut geliştirme ile yakından ilgilenenler tarafından tercih edilir.

Amino Asit

Amino Asit Kullanımı ve Fiyatları

Amino asitler; esansiyel amino asit ve esansiyel olmayan amino asit olmak üzere iki çeşittir. 23 farklı amino asit olduğu göz önünde bulundurulduğunda, bunların 9 tanesinin esansiyel amino asit olduğu ve vücut tarafından üretilemediği görülmektedir. Vücudun üretemediği bu amino asitleri gıda yoluyla almak gerekmektedir. Sağlıklı ve fit bir vücuda sahip olabilmek için tüketilen besinlerin içeriğindeki protein ve amino asit oranı oldukça önemlidir. Kas gelişimine öncelik veren kullanıcıların, tercih edecekleri besin takviyelerinin içeriğindeki amino asit dengesini hesaplamaları gerekir. Vücuda alınan amino asitlerin kas dokusuna ne kadar sürede ulaştığı bilgisi de büyük önem taşır. Amino asitlerin doğru kullanılması sonucunda, vücuda olan etkisi de kısa bir sürede ortaya çıkar. Başlıca amino asit markaları; Bsn, Dymatize, Multipower, Nanobolix ve Universal olarak sıralanabilir. Amino asitler sadece vücut gelişimi için değil, kas ve beyin fonksiyonlarının daha güçlü çalışabilmesi için de etkili bir takviyedir.

Beslenme uzmanlarının yaptıkları açıklamalara göre; kas dokusunu güçlendirmek ve vücut enerjisini artırmak isteyenler için amino asitler oldukça ideal bir takviyedir. Alınacak olan amino asit takviyesiyle birlikte vücut geliştirme ve fitness çalışmaları yapan kişilerin, hedefledikleri vücuda ulaşabilmeleri mümkün olmaktadır. Bu çalışmaları beslenme uzmanları ve uzman sporcular eşliğinde yapmak gerekir. Amino asitler sayesinde vücut direnci artırılarak daha verimli spor çalışmaları yapmak mümkündür. Amino asit fiyatları, tercih edilen ürünün markasına ve türüne göre değişiklik göstermektedir. Yorulan ve yıpranan kasların onarılmasında etkili olan bu besin takviyeleri, düzenli ve bilinçli kullanım sonucunda sağlıklı bir vücuda sahip olmaya yardımcıdır.

Amino Asit

Amino Asit Kas Gelişiminde Etkili midir?

Çift zincir amino asit takviyesi olarak bilinen BCAA; Lösin, Valin ve İzolösin amino asitlerinden meydana gelmesi yönüyle kas gelişiminde etkilidir. Alanında uzman kişilerin açıklamaları göz önünde bulundurulduğunda, amino asitleri antrenman sonrasında kan dolaşımının yüksek olduğu anda tüketmenin daha güzel sonuçlar almaya yardımcı olduğu görülmektedir. Kan dolaşımının yüksek olduğu süreçte besin takviyesi kullanmak, kas gelişimi ve yenilenmesi için büyük önem taşır. Sindirime gerek duymadan hızlı bir şekilde kana karışabilen amino asitler, toz ya da kapsül olarak bulunmaktadır. Yoğun vücut geliştirme çalışmalarında, vücut gereken enerjiyi sağlayabilmek için kas dokularını parçalar. Takviye olarak kullanılan BCAA’lar sayesinde vücut enerji üretebilmek için kas dokularını parçalamak durumunda kalmaz. Bu yönüyle besin takviyesi olarak amino asit kullanmak kasların gelişiminde etki göstermektedir. Takviyeleri doğru zamanda kullanmanın da kas gelişimindeki etkisi büyüktür. Spor esnasında ya da spordan sonra vücuda alınan amino asit kas dokularının güçlenmesine yardımcı olur.