Üyelik Avantajları

Akrep hesabınızın olmasının onlarca avantajı var!

Yakın Takip

Beğendiğiniz ürünleri favorinize ekleyin.

Fiyat Alarmı

Fiyatı düşen üründen anında haberiniz olsun.

Ürün İncelemesi

Ürünü kullananlardan gerçek yorumlar ve puanlar.

Binlerce Mağaza

Aradığınız ürün hangi mağazalarda en ucuza!

Üye Ol

Akrep hesabınızı yaratın.

Şifremi Unuttum

Şifreniz e-posta adresinize gönderilecektir.

Bildirimler
  • Şu anda 120'den fazla mağaza ve 5 milyon+ ürün veritabanı ile aradığınız ürünün tüm fiyatlarını göstermek için her gün çalışıyoruz!

  • Alışveriş yapmadan önce hangi site güvenilir, en ucuz nerede stresine son! Akrep.com açıldı, lütfen düşüncelerinizi burayı tıklayarak bizlerle paylaşın.

  • Sahip olduğunuz ürünler için yorum yazarak bizlere destek olabilir, satın almak isteyenlere sizler de yardımcı olabilirsiniz.

Tablet

Tablet Fiyatları

0
En az 2 ürün
karşılaştırabilirsiniz.

Filtrele

Sıralama
18 farklı Tablet fiyatları listeleniyor.

Tablet

Günümüzde oldukça popüler olan tabletler, boyut olarak daha küçük olmaları yönüyle kişisel bilgisayarların yerini almaya başladı. Daha pratik bir kullanıma sahip olan tablet ürünleri, kullanım amacı yönüyle notebook bilgisayarlara benzer. E-kitap okuyucu olarak da kullanılabilen tabletlerin, elektronik kitap okuyucu ürünlerine kıyasla ekran yenileme süresi daha hızlıdır.

Tablet

Tablet Markaları ve Fiyatları

Kullanıcıların masaüstü bilgisayar kullanımıyla başlayan teknoloji serüveni, dizüstü bilgisayarlarla devam etti. Ve teknolojinin gelişmesiyle birlikte daha pratik taşıma uygun olması açısında netbook ürünleri piyasaya sunuldu. İhtiyaçların ve taleplerin artmasıyla birlikte son olarak daha hafif, ince ve pratik olan tablet pc ürünleri yaygın olarak kullanılmaya başlandı. Akıllı telefonlar ve notebook bilgisayarların ortası olarak nitelenebilen tabletler, klavye ve mouse olmadan tüm işlemlerin dokunmatik olarak gerçekleştirildiği elektronik cihazlardır. Elektronik cihazların gelişmesiyle birlikte, cihazlarda kullanılan işletim sisteminin de geliştiği görülür. Gelişmelerin yakın takipçisi olan Google Android’i, Apple ise iOS işletim sistemleriyle tanınır. Günümüzdeki tablet bilgisayarlar da en çok bu iki işletim sistemini kullanır. Başlıca tablet markaları; Acer, Apple, Asus, Casper, Dark, Dell, Exper, Fujitsi, Gigabyte, Grundig, Hp, Huawei, Lg, Samsung, Sony, Tosbiha ve Vestel gibi markalardan oluşur. Tablet fiyatları da, ürünün marka ve özelliklerine göre değişiklik gösterir.

Tablet

Tablet Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Tablet bilgisayarlar, PC ve dizüstü bilgisayarlara kıyasla daha küçük boyutlarda üretildikleri için kullanıcılara taşıma kolaylığı sağlar. Tablet bilgisayar kullanmanın en önemli avantajlarından birisi pratik kullanıma ve kolay taşımaya uygun olmasıdır. Gerek okulu gerekse işi gereği sürekli not tutmak durumunda kalan kullanıcılar için oldukça idealdir. Ses kaydı yapmak, görsel kayıt oluşturmak ve kolaylıkla not almak için ideal bir üründür. Kolaylıkla internet bağlantısı kurabilen tablet cihazlar sayesinde kullanıcılar her an çevrimiçi olabilir ve internet üzerinden işlemlerini online gerçekleştirebilirler. Notebook bilgisayarlara kıyasla daha uzun süreli şarj avantası sunar. 24 saate kadar idare eden şarj özelliğiyle mobil kullanım için de oldukça idealdir. Fiyat kıyaslaması olarak da dizüstü bilgisayarlara nazaran daha ekonomik fiyatlara sahiptir.

Tablet

Tablet Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tablet satın alırken dikkat edilmesi gereken belli detaylar bulunur. Tablet satın alacak kişiler öncelikle cihazın işletim sistemine karar vermelidir. Apple, iOS işletim sistemini kullanır. Ve ürünleri iPad ve serisinden oluşur. Android ile çalışan tablet bilgisayar seçenekleri, Apple ürünlerine kıyasla daha fazladır. Android, işletim sisteminde daha fazla seçim yapma imkanı sunar. Android, Google tarafından geliştirilmiş açık kaynak kodlu bir işletim sistemidir. Ve günümüzdeki tabletlerin büyük bir çoğunluğu bu işletim sistemini kullanır. Tablet satın alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer konu da, cihazın boyutudur. Kullanıcılar kendilerine en uygun tableti satın almaya dikkat etmelidir. 7 inç, 8inç, 10.1 inç olmak üzere farklı boyutlarda tablet seçeneği bulunur. Taşıma kolaylığı isteyenler daha küçük tabletleri satın alabilirler. Tableti çok efektif olarak kullanacaklar için cihazın hafızası ve performansı oldukça önemlidir. Ürünün çoklu işlemciye ve yüksek ram kapasitesine sahip olması büyük bir avantaj sağlar. Tabletiyle fotoğraf çekmek isteyenler için kamera kalitesi de büyük önem taşır. 720p ve 1080p kalitede çekim yapabilen tabletler, fotoğraf tutkunları için ideal bir tercihtir.

Sık Sorulan Sorular

Tablet seçiminde birden çok kriter var. Örneğin, Android, iOS ya da Windows işletim sistemlerinin tümünün kendine göre avantaj ve dezavantajları yer alıyor. Ekran boyutu da alacağınız tableti belirlemenize yardım edebilir. Uzun süreli kullanımlar için genelde 10 inç ve üzeri büyük tabletler daha idealken seyahatinizde yanınızda götüreceğiniz mini bir tablet de oldukça pratik olabilir. Ekran teknolojisi ve pil ömrü gibi diğer kriterler de kullanım amaçlarınıza göre değişkenlik gösterebilir.
Modele ve cihaz arıza durumlarına göre değişmekle birlikte örneğin, şarj akımının düşük olması, düşük ortam sıcaklığı, kullanım esnasında şarj dolumu gibi faktörler de var. Örneğin, bilgisayarın USB bağlantı noktasının şarj akımı genelde düşüktür ve bu nedenle yavaş şarja sebep olabilir. Sıcaklığın 0 derece altına düşmesi ya da 0 – 10 derece gibi düşük sıcaklıkların görülmesi de yavaş şarjın sebebi olabilir. Tabletiniz şarjdayken yüksek boyutlu oyun oynamanız, video çekmeniz gibi durumlarda da yavaş şarjın sebepleri arasında.
Tabletin performanslı çalışması ve takılmadan kullanılması için mümkün mertebe 4 GB ve üzeri modeller tavsiye ediliyor. Büyük boyutlu dosyalar, oyun ve açılması güç uygulamalar kullanılmayacaksa 2 GB RAM kapasiteli modeller de tercih edilebiliyor. Öyle ki günlük kullanımlarda 4 GB dahi fazla gelebilir. Video düzenleme gibi daha yoğun işler yapıyorsanız en az 8 GB RAM kapasitesini tercih edebilirsiniz.
TV bağlantısına imkân veren tablet modelleri, genellikle HDMI çıkışı ile donatılıyor. Bunun yanı sıra kablosuz olarak ekrana yansıtma özelliği sunan tabletler de var. Bunun içinse TV kumandanızdaki ilgili tuşa basmanız ve ardından tabletinizde paylaş seçeneğini etkinleştirmeniz gerekebilir. Daha fazlası için TV ve tabletinizin kullanım kılavuzundan da destek alabilirsiniz.