Üyelik Avantajları

Akrep hesabınızın olmasının onlarca avantajı var!

Yakın Takip

Beğendiğiniz ürünleri favorinize ekleyin.

Fiyat Alarmı

Fiyatı düşen üründen anında haberiniz olsun.

Ürün İncelemesi

Ürünü kullananlardan gerçek yorumlar ve puanlar.

Binlerce Mağaza

Aradığınız ürün hangi mağazalarda en ucuza!

Üye Ol

Akrep hesabınızı yaratın.

Şifremi Unuttum

Şifreniz e-posta adresinize gönderilecektir.

Bildirimler
  • Şu anda 120'den fazla mağaza ve 5 milyon+ ürün veritabanı ile aradığınız ürünün tüm fiyatlarını göstermek için her gün çalışıyoruz!

  • Alışveriş yapmadan önce hangi site güvenilir, en ucuz nerede stresine son! Akrep.com açıldı, lütfen düşüncelerinizi burayı tıklayarak bizlerle paylaşın.

  • Sahip olduğunuz ürünler için yorum yazarak bizlere destek olabilir, satın almak isteyenlere sizler de yardımcı olabilirsiniz.

Protein Bar

Protein Bar Fiyatları

0
En az 2 ürün
karşılaştırabilirsiniz.

Filtrele

Fiyat Aralığı
-
Sıralama

Protein Bar

Protein bar, yüksek oranda protein içeren ve özellikle spor yapan kişilerin performansını artırmaya yardımcı olan bir besindir. Hem sağlıklı hem de oldukça lezzetli olan bu gıdalar, vücudun karbonhidrat ve protein ihtiyacını pratik bir şekilde gidermeye yardımcı olur. Kişilerin fit bir görünüm elde edebilmesi için öncelikle günlük protein ihtiyaçlarını hesaplamaları gerekir. Sağlıklı beslenme programlarında, protein alımının yeterli gelmediği durumlarda, protein barlar tercih edilir.

Protein Bar

Protein Bar Çeşitleri ve Fiyatları

Protein barlar, içeriğinde 20 - 30 gram arasında protein bulunduran gıdalardır. Protein barları, ara öğünde tüketilen ve antrenman sonrasında tüketilen protein barlar olmak üzere iki gruba ayırmak mümkündür. Ara öğün olarak tüketilen protein barların karbonhidrat oranı daha yüksektir. Antrenmanın ardından tüketilen protein barların ise karbonhidrat ve yağ oranları daha azdır. Vücuda protein alımının en pratik hali olan protein barlar, tat olarak da oldukça lezzetli bir besin takviyesidir. Protein bar çeşitleri; çikolatalı, limonlu, naneli, vanilyalı, yer fıstıklı, hindistan cevizli ve portakallı gibi farklı lezzetlerden oluşur. Kişiler, damak zevklerine en uygun protein bar ürününü tercih edebilirler. Başlıca protein bar markaları; Nanox, Eti, Nutrade, Multipower, Grenade, Nutrever, Nutrend, Olimp ve Fulfil olarak bilinir. Protein bar fiyatları da, tercih edilen ürünün markasına ve adedine göre değişiklik göstermektedir.

Protein Bar

Protein Bar Faydaları

Protein bar, hazır paketli bir gıda olması yönüyle, kullanımı protein tozlarına kıyasla daha pratiktir. Kasların güçlenmesine ve onarılmasına yardımcı olur. Yoğun tempolu egzersiz yapan kişilerin kas lifleri hasar görebilir; protein bar, kaslarda yüksek protein sentezi sağlayarak kasların güçlenmesine yardımcı olur. Kolay taşınabilir ve tüketilebilir olması, protein barları tercih edilebilir kılan en önemli özelliğidir. Vücudun şeker isteğini azaltır ve iştahın kontrol altına alınabilmesine yardımcı olur. Birden fazla çeşide sahip olması, herkesin kendi damak zevkine uygun protein barı tüketebilmesi için büyük bir avantajdır. Spor yapan kişilerin protein ihtiyacını karşılamanın yanı sıra, enerji seviyelerini de artırır. Yüksek protein almak isteyen kişilerin, gün içinde tüketebilecekleri en pratik besin alternatifidir.

Protein Bar

Protein Bar Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Protein bar satın alacak olan kişiler, öncelikle vücutlarının herhangi bir besin maddesine karşı alerjik reaksiyon gösterip göstermediğini göz önünde bulundurmalıdır. Kimi besinlere karşı alerjik bir rahatsızlığı bulunan kişilerin, satın alacakları protein barın içeriğini muhakkak okuması gerekir. Antrenman sonrası tüketilecek olan protein barların, kilo sorununa sebep olmaması için 100 ya da 200 kcal değere sahip olanları tercih edilmelidir. Şekersiz ya da doğal tatlandırıcı kullanılarak üretilen protein barlar tercih edilmeli, yapay tatlandırıcı kullanılan protein barların tüketilmemesine özen gösterilmelidir. Protein barların yağ ve karbonhidrat değerlerine dikkat edilmelidir. Durağan bir yaşam tarzına sahip olan kişilerin, yağ ve karbonhidrat değeri yüksek protein barları tüketmesi fazla kiloya sebep olabilmektedir.

Protein Bar

Protein Barın İçeriğinde Neler Var?

Protein barlar; içeriğinde soya veya whey proteinini barındıran, katılaştırılmış besinlerdir. İçeriğindeki bu proteinler sayesinde, protein emiliminin hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlar. Temel maddesi protein olan barların içeriğinde belirli miktarlarda; yağ, karbonhidrat, sodyum ve lif maddeleri de yer almaktadır. İçeriğindeki bu maddelerin oranı, markaların üretim tercih durumuna göre farklılık göstermektedir.