Üyelik Avantajları

Akrep hesabınızın olmasının onlarca avantajı var!

Yakın Takip

Beğendiğiniz ürünleri favorinize ekleyin.

Fiyat Alarmı

Fiyatı düşen üründen anında haberiniz olsun.

Ürün İncelemesi

Ürünü kullananlardan gerçek yorumlar ve puanlar.

Binlerce Mağaza

Aradığınız ürün hangi mağazalarda en ucuza!

Üye Ol

Akrep hesabınızı yaratın.

Şifremi Unuttum

Şifreniz e-posta adresinize gönderilecektir.

Bildirimler
  • Şu anda 120'den fazla mağaza ve 5 milyon+ ürün veritabanı ile aradığınız ürünün tüm fiyatlarını göstermek için her gün çalışıyoruz!

  • Alışveriş yapmadan önce hangi site güvenilir, en ucuz nerede stresine son! Akrep.com açıldı, lütfen düşüncelerinizi burayı tıklayarak bizlerle paylaşın.

  • Sahip olduğunuz ürünler için yorum yazarak bizlere destek olabilir, satın almak isteyenlere sizler de yardımcı olabilirsiniz.

Okul Çantası

Okul Çantası Fiyatları

0
En az 2 ürün
karşılaştırabilirsiniz.

Filtrele

Sıralama
35 farklı Okul Çantası fiyatları listeleniyor.

İlginizi Çekebilecek Ürünler

Okul Çantası

Eğitim hayatı boyunca kullanılan malzemeler ve ihtiyaçlar değişse de okul çantası her zaman kullanılmaya devam ediyor. Her yaş grubuna hitap eden pek çok farklı modele sahip çantalar, ihtiyaçlarınıza yönelik farklı özelliklere sahip. Klasik sırt çantalarından yandan askılılara, çekmeli modellerden elde taşınan çantalara kadar farklı taşıma özellikleri sunan modeller arasından dilediğinizi tercih edebilirsiniz. Nike, Adidas, Eastpak gibi önde gelen markaların yanı sıra onlarca farklı markaya ait çanta çeşitlerini kategorimizden inceleyebilirsiniz.

Farklı Büyüklüklere Sahip Okul Çantası Çeşitleri

Farklı Büyüklüklere Sahip Okul Çantası Çeşitleri

Okul çantası çeşitleri, boyut olarak farklılıklar gösteriyor. Anaokulu dönemine hitap eden çantalar, çocukların sahip olduğu az sayıda malzemeyi rahatça taşıyabilmeleri için küçük boylarda üretiliyor. Bu çantaların dış yüzeyinde çocukların ilgisini çekebilecek çizgi film karakteri, araba, bebek ve hayvan türleri gibi pek çok farklı görsel kullanılıyor. Bu modeller çocukların okula hevesle gitmeleri konusunda da önemli birer yardımcı. İlköğretim dönemine yönelik üretilen çantalar ise boyut olarak daha büyük. Bu çantalar, okulun ilk yıllarında kitap ve defter yükü fazla olan çocukların hem rahat taşıyabilecekleri hem de tüm kitaplarını sığdırabilecekleri şekilde üretiliyor. İlköğretime yönelik üretilen çantalarda takım halinde beslenme çantası da bulunuyor. Beslenme çantaları, okulun ilk yıllarında çocuğunuzun sağlıklı yemekler ve atıştırmalıklar yiyebilmesi için oldukça önemli. Ayrıca yanında gönderdiğiniz yiyeceklerin kitaplardan ayrı olarak tutulması sızıntı durumunda kitapların zarar görmesini de engelliyor. Lise ve üniversite döneminde ise tüm ders kitaplarıyla birlikte ekstra test kitapları, okuma kitapları ve farklı kaynakları da rahatça taşıyabilmeniz için okul çantası büyük boyutlarda üretiliyor. Bu dönemlere yönelik olarak fazla kitap taşımanın yanı sıra görselliğe hitap eden sade ve iç hacmi küçük çanta çeşitleri de mevcut.

Taşıma Şekline Göre Değişen Modeller

Taşıma Şekline Göre Değişen Modeller

Rahat taşınabilmesi açısından okul çantası modelleri farklı şekillerde üretiliyor. Özellikle çocuklar için önem taşıyan bu konu, genç yaşta ağır kitaplar sebebiyle omurga problemleri yaşamamaları için önemli. Bu sebeple anaokulu ve ilköğretim yıllarında çekmeli modellerden sıkça yararlanılıyor. Tekerlekli sisteme sahip olan bu çantaları sahip olduğu tutma kolu sayesinde çocuklar kolayca sürükleyebiliyor. İstendiği takdirde çekme kolunu yuvasına iterek sırt çantası olarak kullanabilmek de mümkün. Eski dönemlerden beri kullanılmaya devam eden el çantaları ise kitap yükü az olanlar için son derce pratik. Bu tür çantalarda kumaştan üretilen modeller olduğu gibi plastik ve karton malzemeden üretilen çeşitler de bulunuyor. Rahat taşıma için tercih edilen bir başka ürün de çapraz okul çantası. Çantayı öne, arkaya, sağa ve sola geçirerek ağırlığını farklı bölgelere verebilirsiniz. Böylece uzun süre kitap taşımanız gerektiğinde yön değiştirerek ağrıyan bölgeyi dinlendirebilirsiniz.

Okul Çantası Fiyatları

Okul Çantası Fiyatları

Okul çantası fiyatları sahip olduğu eklentilere, boyut farklılıklarına ve markalara göre oldukça geniş aralıklarda seyrediyor. Özellikle Adidas, Nike, Jump, Eastpak, Benetton gibi öne çıkan markaların çanta modellerinde fiyat aralıkları diğer markalara göre değişkenlik gösteriyor. Fiyata etki eden başlıca unsurlardan biri de çantanın sahip olduğu boyutlar. Bu boyut farklılıkları arasından genellikle taşınacak kitap ve defter miktarına uygun olarak seçim yapılıyor. Çantaların sahip olduğu tüm ek özellikler fiyatlara da yansıyor. İlköğretime yönelik çanta modellerinde beslenme ve kalemlik gibi farklı çanta takımları bulunuyor. Çocuğunuzun kullandığı ürünler arasında uyum yakalamak istiyorsanız bu tür takımlar sizin için son derece uygun. Görüntüdeki uyumun yanı sıra taşıma konusunda da kolaylık oldukça önemli. Bu nedenle okul çantası tekerlekli modelleri de standart sırt çantalarından daha farklı fiyat aralıklarına sahip. İster kendinize isterseniz de çocuğunuza seçeceğiniz okul çantalarında ihtiyaçlarınızı doğru belirlemek bu açıdan oldukça önemli. Size taşıma rahatlığı sunacak en rahat okul çantası modelleri için kategorimize göz atmayı unutmayın. Daha fazla okul ve kırtasiye malzemesi için de buraya tıklayabilirsiniz.