Üyelik Avantajları

Akrep hesabınızın olmasının onlarca avantajı var!

Yakın Takip

Beğendiğiniz ürünleri favorinize ekleyin.

Fiyat Alarmı

Fiyatı düşen üründen anında haberiniz olsun.

Ürün İncelemesi

Ürünü kullananlardan gerçek yorumlar ve puanlar.

Binlerce Mağaza

Aradığınız ürün hangi mağazalarda en ucuza!

Üye Ol

Akrep hesabınızı yaratın.

Şifremi Unuttum

Şifreniz e-posta adresinize gönderilecektir.

Bildirimler
  • Şu anda 46 mağaza ve 2.5 milyon ürün veritabanı ile aradığınız ürünün tüm fiyatlarını göstermek için her gün çalışıyoruz. Bizlere destek olmak için lütfen sosyal medyada bizi paylaşın.

  • Alışveriş yapmadan önce hangi site güvenilir, en ucuz nerede stresine son! Akrep.com açıldı, lütfen düşüncelerinizi burayı tıklayarak bizlerle paylaşın.

  • Sahip olduğunuz ürünler için yorum yazarak bizlere destek olabilir, satın almak isteyenlere sizler de yardımcı olabilirsiniz.

Okul Çantası

0
En az 2 ürün
karşılaştırabilirsiniz.

Filtrele

Sıralama
19 ürün gösteriliyor.

İlginizi Çekebilecek Ürünler

Okul Çantası

Çocukların da en az yetişkinler kadar hareketli bir sosyal yaşama sahip oldukları göz önünde bulundurulduğunda, okul çantası önemli bir ihtiyaç olarak karşımıza çıkar. Sadece okulda değil, gezilerde ve çeşitli etkinliklerde tercih edilen sırt çantaları oldukça kullanışlı ve dayanıklıdır. Baskılı ve sade olmak üzere farklı tasarımlara sahip olan çantalar, çocukların sağlıkla ve güvenle kullanabilmeleri için üretilir. İşlevsel bir yapıdan oluşan okul çantaları, uzun yıllar kullanıma uygundur.

Okul Çantası

Okul Çantası Modelleri ve Fiyatları

Kişilere rahat kullanım imkanı veren okul çantaları, taşıma konforunu en üst düzeye çıkarmayı hedefler. Okul çantası modelleri; Nike, Puma, Vans, Lizer ve Polo gibi oldukça popüler markalardan oluşur. Çocuk ergonomisine uygun olarak üretilir ve kullanıcıların taşıma işini kolaylıkla gerçekleştirmelerini sağlar. Farklı iklim koşullarına uyum sağlayan malzeme içeriği sayesinde, yaz kış kullanıma uygundur.

Keyifli bir taşıma deneyimi sunan okul çantaları; büyük, orta ve küçük hacimli eşyaların taşınmasını ve muhafaza edilmesini kolaylaştıran yapıdadır. Sırt çantası ve postacı çantası olmak üzere iki farklı modelden oluşur. Sırt çantaları, ayarlanabilir ergonomik omuz askıları sayesinde taşıma deneyimini eğlenceye dönüştürür. Kullanımı rahatlatmak için uzun tutulmuş ayar bantları, çocukların omuzlarının rahat edeceği pozisyonda sabitlenebilmektedir. Özellikle sırt çantalarının askılarında kullanılan dolgu malzemesi, çantadaki yükün fazla olması durumunda baskıdan ötürü ağrıların oluşmasının önüne geçer. Ortopedik yapıya sahip olan çantaların askıları hem tek omuz hem de çift omuz kullanımını destekler. Postacı çantaları vücut sağlığını ve dengesini korumaya yönelik ergonomik yapıda üretilmiştir. Okul çantası fiyatları, ürünün markasına ve işlevselliğine göre değişiklik gösterir.

Okul Çantası

Okul Çantası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Okul çantalarının bilinçsiz olarak kullanılması durumunda, çocukların gelişimini olumsuz yönde etkilediği bilinmektedir. Çantanın kapasitesi, çocuk kullanıcıların kendi ağırlıklarıyla orantılı olmalıdır. Çantanın ağırlığının, çocuğun ağırlığının %10’unu geçmemesine özen gösterilmelidir. 8-18 yaşları arasında çocuklarda omurga gelişimi başlar. Sağlığa uygun olmayan çanta seçimleri; bel, sırt, omuz ağrıları ile bel ve sırtta eğriliklere sebep olabilmektedir. Bu nedenle okul çantası seçerken dikkatli olmak büyük önem taşır.

Tercih edilen sırt çantasının olabildiğince hafif olmasına özen gösterilmelidir. Defter & ajanda gibi gereksinim duyulan ürünlerin çantaya düzensiz olarak yerleştirilmesi kullanıcılarda sırt ağrılarına ve omurgada şekil bozukluklarına neden olabilmektedir. Bunun önüne geçebilmek için kolayca düzenlemeye olanak veren çok fonksiyonlu okul çantaları tercih edilmelidir. Sırt çantalarında da bel ve omuz kısmı pedler ile desteklenen çantaları kullanmaya özen gösterilmelidir. Hem postacı çantalarının hem de sırt çantalarının bel hizasından 5 cm yukarıda olması ağırlığın dağılımı açısından oldukça önemlidir. Çanta sapının uzun olması, ağırlığın arkaya kaymasına sebep olarak hem taşımayı güçleştirir hem de bel ve sırt ağrılarını artırır. Bu sebeple çanta seçimlerinin bilinçli olarak yapılması oldukça önemlidir. Okul çantaları sadece işlevsel yapısıyla değil, dayanıklı malzemesi ve ürün görünümüyle de göz doldurur.