Üyelik Avantajları

Akrep hesabınızın olmasının onlarca avantajı var!

Yakın Takip

Beğendiğiniz ürünleri favorinize ekleyin.

Fiyat Alarmı

Fiyatı düşen üründen anında haberiniz olsun.

Ürün İncelemesi

Ürünü kullananlardan gerçek yorumlar ve puanlar.

Binlerce Mağaza

Aradığınız ürün hangi mağazalarda en ucuza!

Üye Ol

Akrep hesabınızı yaratın.

Şifremi Unuttum

Şifreniz e-posta adresinize gönderilecektir.

Bildirimler
  • Şu anda 120'den fazla mağaza ve 5 milyon+ ürün veritabanı ile aradığınız ürünün tüm fiyatlarını göstermek için her gün çalışıyoruz!

  • Alışveriş yapmadan önce hangi site güvenilir, en ucuz nerede stresine son! Akrep.com açıldı, lütfen düşüncelerinizi burayı tıklayarak bizlerle paylaşın.

  • Sahip olduğunuz ürünler için yorum yazarak bizlere destek olabilir, satın almak isteyenlere sizler de yardımcı olabilirsiniz.

Çamaşır Makinesi

Çamaşır Makinesi Fiyatları

0
En az 2 ürün
karşılaştırabilirsiniz.

Filtrele

Sıralama
12 farklı Çamaşır Makinesi fiyatları listeleniyor.

İlginizi Çekebilecek Ürünler

Çamaşır Makinesi

Her evin ihtiyacı çamaşır makineleri, en çok kullanılan beyaz eşyalar arasında yer alıyor. Haftada birkaç kere çalıştırılan bu makineler, ileri teknolojiler kullanılarak üretiliyor. Elde yıkamaya göre daha hijyenik ve ekonomik çözümler sunan çamaşır makinesifiyatlarını, pek çok farklı marka ve model seçeneğiyle burada görebilirsiniz. Ürün, birkaç basamaklı bir yıkama prensibiyle çalışıyor. İçerisindeki delikli tambura kirli çamaşırlar yerleştirildikten sonra kapağı kapanan çamaşır makinesi, su almaya başlıyor. Su, deterjan gözüne koyduğunuz deterjanı alarak makinenin içine dağıtıyor. Ayarladığınız sıcaklık derecesine gelene kadar suyu ısıtan enerji, amacına ulaştığında kesiliyor. Yıkama işlemi sona erdiğinde ise durulama için kirli su, hortumlar aracılığıyla tahliye ediliyor. Tamburun dönme hareketiyle çamaşırlardaki deterjan, suyla birlikte atılıyor ve son aşamadaki sıkma işlemiyle yıkama sona eriyor. Böylece çamaşırlarınızı tertemiz şekilde tekrar kullanabiliyorsunuz.

Çamaşır Makinesi Fiyatları

Çamaşır Makinesi Fiyatları

Akrep.com aracılığıyla Altus'tan Arçelik'e, Beko'dan Bosch'a, Miele'den Franke'ye çeşit çeşit çamaşır makinesi markasının fiyatlarını görerek karşılaştırmanız mümkün. Ürünlerin marka, program sayısı, çamaşır kapasitesi, enerji sınıfı gibi pek çok özelliği, onun fiyatını belirleyen unsurlar arasında yer alıyor. Örneğin A sınıfı Arçelik çamaşır makinesi çeşitleri, aynı markanın A++ enerji sınıfına sahip modellerinden daha uygun fiyatlı olabilir. Benzer şekilde, 7 kg çamaşır makinesini 9 kiloluk modellere kıyasla daha uygun fiyata satın almanız mümkün. Diğer taraftan çamaşır makinenizin, tüm beyaz eşyalarınız gibi belli aralıklarla bakımını yapmanız gerekiyor. Bunun için özel olarak geliştirilen ürünlerle makinenizi boş olarak çalıştırıp temizleyebilirsiniz. Ayrıca senede bir ya da iki defa ürünün tesisat malzemelerini de gözden geçirmenizde fayda var. Böylece çamaşır makinenizi uzun vadede güvenle kullanabilirsiniz. Temiz su hortumları, batarya bağlantı spirali, atık su çek valfi gibi ürünleri incelemek için Tahliye ve Temiz Su Hortumları kategorimize gidebilirsiniz.

Çamaşır Makinesi Satın Alma Rehberi

Çamaşır Makinesi Satın Alma Rehberi

Çamaşır makinesi satın alma aşamasında dikkat etmeniz gereken birkaç husus bulunuyor. Öncelikle haftada ne kadar çamaşır yıkadığınızı belirleyerek ihtiyacınız olan bir modele yönelmenizde fayda var. Kalabalık bir evde yaşıyorsanız ve çamaşırları biriktirerek yıkıyorsanız 8 kg ya da 9 kg çamaşır makinesi modelleri gibi geniş kapasiteli ürünleri alabilirsiniz. Çocuklu aileler için ideal olan kurutmalı çamaşır makineleri ise hem zamandan tasarruf ettiriyor hem de çamaşırları hijyenik biçimde kurutarak ev halkının sağlığına katkı sunuyor. Ayrıca çocuğunuzun cildine dost organik temizlik ürünleri için Bebek Deterjanı sayfamızı da inceleyebilirsiniz.

Çamaşır Makinesi Özellikleri

Çamaşır Makinesi Özellikleri

Evdeki en büyük yardımcılarımızdan biri olan çamaşır makineleri farklı özellikleriyle farklı ihtiyaçları karşılayabiliyor. Tek kişi yaşıyorsanız mini çamaşır makineleri sizin için idealken, dörtten fazla kişinin bulunduğu ailelerin seçeceği çamaşır makinesi 10 kg kapasiteye sahip modellerden olabilir. Aynı zamanda çocuk emniyet kilidi de bu ürünlerin aranan özellikleri arasında. Bu kilit aktif hale getirildiğinde hiçbir şekilde program değişikliğine izin verilmiyor. Böylece çocuğunuzun makinenize kontrolsüz erişimi de engellenmiş oluyor. Bazı modellerde bulunan köpük tanıma sistemi ise çamaşırlarda kalan köpükleri tespit ederek durulama işlemini tekrarlıyor. Çamaşır makineleri ayrıca kısa programlarıyla da kullanıcılardan tam puan alıyor. Az miktarda çamaşırı yıkamak için uygun olan bu özellik sayesinde zamandan ve enerjiden tasarruf edebilir, çevreye ve bütçenize katkı sağlayabilirsiniz. Akrep.com'da yer çamaşır makinesi fiyatları ve modelleri için sayfamızı hemen ziyaret edebilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Çamaşır makinelerini temizlemek için sirke ve tuzu güzelce karıştırabilir, ardından makinenin deterjan bölümüne bu karışımı ekleyebilirsiniz. Ardından makineyi, içi boş bir şekilde yüksek derecelerde 1 – 1,5 saat kadar çalıştırabilirsiniz. Bununla beraber, alacağınız çamaşır makinesinin kullanım kılavuzunda varsa bakım & temizlik talimatlarını da incelemeyi unutmayın.
Ana motorun sıkma devrinde bir problem olabilir. Yine ön taraftaki pompa kapağının olduğu kısımda da tıkanıklık söz konusu olabilir. Bunların haricinde arka taraftaki gider kısmında tıkanma, hortumun yüksek konumda kalması gibi farklı nedenler de var. Makineniz üzerinde bulunan ve sıkma fonksiyonunu değiştiren tuşu da ideal seviyeye getirmemiş olabilirsiniz.
Çamaşır makinelerinin günlük watt tüketimi 800 ila 1800 watt arasında kabul ediliyor. Bu noktada makinelerin enerji sınıfları da watt tüketim değerine etki ediyor. A+++ enerji sınıfına sahip sık kullanılan 7 kg’lık çamaşır makineleri saatlik ortalama 800 watt tüketebilir. Bu noktada watt tüketimi, enerji sınıfının yanı sıra kg cinsinden kapasiteye göre de değişkenlik gösterebilir.
Ölçü, kapasite ve program sayısı ilk bakmanız gereken kriterler arasında olabilir. Buna göre; makinenizin montajının yapılacağı yer ile makine ölçüsünün birbirine uyumlu olması gerekiyor. Standart genişlik 60 x 60 cm olsa da çamaşır makinesi ölçüleri model model değişkenlik gösterebilir. Makinenin ön, arka, sağ ve solunda bulunan nesnelerden belli bir mesafede olması da elzem. Program sayısı bir diğer önemli unsur. Genel olarak belirtmek gerekirse; çamaşır makinelerinde program sayısı arttıkça spesifik temizlik de daha kolaylaşıyor. Bu sayede kıyafetlerinizin kir düzeyine ya da kumaş yapısına göre en doğru programı seçebilirsiniz. Son olarak kapasite de önemli bir konu. Özellikle çocukların veya kalabalık ailelerin olduğu evler için minimum 8 – 9 kg kapasiteli modeller tercih edilmeli.