Üyelik Avantajları

Akrep hesabınızın olmasının onlarca avantajı var!

Yakın Takip

Beğendiğiniz ürünleri favorinize ekleyin.

Fiyat Alarmı

Fiyatı düşen üründen anında haberiniz olsun.

Ürün İncelemesi

Ürünü kullananlardan gerçek yorumlar ve puanlar.

Binlerce Mağaza

Aradığınız ürün hangi mağazalarda en ucuza!

Üye Ol

Akrep hesabınızı yaratın.

Şifremi Unuttum

Şifreniz e-posta adresinize gönderilecektir.

Bildirimler
  • Şu anda 120'den fazla mağaza ve 5 milyon+ ürün veritabanı ile aradığınız ürünün tüm fiyatlarını göstermek için her gün çalışıyoruz!

  • Alışveriş yapmadan önce hangi site güvenilir, en ucuz nerede stresine son! Akrep.com açıldı, lütfen düşüncelerinizi burayı tıklayarak bizlerle paylaşın.

  • Sahip olduğunuz ürünler için yorum yazarak bizlere destek olabilir, satın almak isteyenlere sizler de yardımcı olabilirsiniz.

Karıştırıcılar

Karıştırıcılar Fiyatları

0
En az 2 ürün
karşılaştırabilirsiniz.

Filtrele

Fiyat Aralığı
-
Sıralama

Karıştırıcılar

Karıştırıcılar (bir diğer ismiyle shaker); toz halindeki besin takviyelerinin, içeceklerle karıştırılarak pratik bir şekilde tüketilmesine yardımcı olan ürünlerdir. Fit bir görünüm elde etmek isteyenler ve bu sebeple spor yapan kişiler için oldukça kullanışlı bir üründür. Shaker, sadece spor yaparken değil; günlük alınması gereken besin takviyelerini tüketirken de tercih edilebilmektedir.

Karıştırıcılar

Shaker Çeşitleri ve Fiyatları

Besin takviyeleri; sıvı, toz ve kapsül olarak üretilmektedir. Sporcular için sıvı ve tablet olarak tüketilen gıda takviyelerini kullanmak her ne kadar pratik olsa da, toz gıda takviyeleri için karıştırıcılara ihtiyaç vardır. Toz halinde üretilen besin takviyeleri, su veya sütle birlikte karıştırılarak tüketilmektedir. Bu karıştırma işleminin gerçekleştirildiği ürünlere shaker denir. sayesinde, toz besin takviyeleri içerisindeki tüm yararlı bileşenler sıvı hale getirilerek vücuda alınabilmektedir. Shakerlar, toz karışımları sıvı hale getirmenin yanı sıra, yürüyüş ve koşu egzersizlerinde de kullanılan ürünlerdir. Kullanıcılar bir yandan egzersizlerini yaparken, almaları gereken gıda takviyelerini shaker içerisine koyarak güvenli bir şekilde yanlarında taşıyabilirler.

Shaker çeşitleri, matara ve suluk olmak üzere iki modelden oluşur. Plastik ya da metal malzemeden üretilen bu ürünler, farklı renk ve boyutlardan oluşur. Başlıca shaker markaları; Booble, Acura, Finspor, GNC, Herbalife, Multipower, Relax, Nike, Vertex, XPro, Grenade, Dymatize, Neosante, Depycure ve Bigjoy gibi markalardır. Shaker fiyatları; ürünün markasına, üretildiği materyale ve kapasitesine göre değişiklik göstermektedir.

Karıştırıcılar

Shaker Ne İşe Yarar?

Shaker; kişilerin, su ve süt gibi sıvılarla karışıtırılan toz besin takviyelerinin güvenli bir şekilde yanlarında taşıyabilmelerine olanak tanıyan bir üründür. Özellikle düzenli spor yapan kimselerin vazgeçilmezi olmayı başaran karıştırıcılar, gerek spor sonrasında gerekse spor esnasında tüketilecek olan gıda takviyesini başarılı bir şekilde muhafaza eder. İçeceklerin besin değerlerini kaybetmeden taşınmasını sağlayan shakerlar, farklı boyutlarda üretilmesi yönüyle çantalara da kolaylıkla sığabilmektedir. Bölmeli olarak tasarlanan karıştırıcılar da sporcular için oldukça ideal ve kolaylık sunan ürünlerden biridir. Toz, kapsül ve sıvı takviyelerini aynı anda taşıma imkanı sunan bu shakerlar, birden fazla besin takviyesi kullanan kişiler için oldukça ideal ürünlerdir.

Karıştırıcılar

Shaker Nasıl Kullanılır?

Shaker içerisine; tüketilecek olan toz besin takviyesiyle birlikte, tozun karıştırılacağı su veya süt ilave edilir. Tozun miktarı, pakette belirtilen talimatlara ve alanında uzman spor eğitmenlerinin belirlediği ölçeğe uygun olmalıdır. Tozla birlikte shaker içerisine su veya süt ilave edilir. Tercih durumuna göre meyve suyu ile de karışım yapılabilmektedir. Shaker sayesinde karıştırılan sıvı ve toz, spor yapan kişilerin; protein, karbonhidrat ve amino asit ihtiyacını giderir. Toz ve sıvının yeteri kadar birbirine karışabilmesi için shaker yaklaşık olarak 15-20 sefer çalkalanmalıdır. Karışımın yeteri kadar çalkalanmaması durumunda, topaklanmalar meydana gelir ve besin takviyesinin etkisi azalır. Karışım çalkalandıktan sonra bir müddet bekletilirse de, tüketim esnasında dibe çöken tozların homojen olması için birkaç kez daha çalkalanması önerilmektedir.