Üyelik Avantajları

Akrep hesabınızın olmasının onlarca avantajı var!

Yakın Takip

Beğendiğiniz ürünleri favorinize ekleyin.

Fiyat Alarmı

Fiyatı düşen üründen anında haberiniz olsun.

Ürün İncelemesi

Ürünü kullananlardan gerçek yorumlar ve puanlar.

Binlerce Mağaza

Aradığınız ürün hangi mağazalarda en ucuza!

Üye Ol

Akrep hesabınızı yaratın.

Şifremi Unuttum

Şifreniz e-posta adresinize gönderilecektir.

Bildirimler
  • Şu anda 120'den fazla mağaza ve 5 milyon+ ürün veritabanı ile aradığınız ürünün tüm fiyatlarını göstermek için her gün çalışıyoruz!

  • Alışveriş yapmadan önce hangi site güvenilir, en ucuz nerede stresine son! Akrep.com açıldı, lütfen düşüncelerinizi burayı tıklayarak bizlerle paylaşın.

  • Sahip olduğunuz ürünler için yorum yazarak bizlere destek olabilir, satın almak isteyenlere sizler de yardımcı olabilirsiniz.

Kahve & Espresso Makinesi

Kahve & Espresso Makinesi Fiyatları

0
En az 2 ürün
karşılaştırabilirsiniz.
103 farklı Kahve & Espresso Makinesi fiyatları listeleniyor.

İlginizi Çekebilecek Ürünler

Kahve & Espresso Makinesi

Sabahları ayılamayanların gözdesi olan kahveler artık cezveler yerine makinede de pratik bir şekilde yapılıyor. Vazgeçilmez küçük ev aletlerinden biri haline gelen kahve makinesi, kullanım kolaylığıyla da sıkça tercih ediliyor. Bu nedenle birbirinden farklı birçok kahve makinesi piyasada geniş bir yer kaplıyor.

Kahve & Espresso Makinesi Modelleri

Kahve & Espresso Makinesi Modelleri

Birçok kahve türü olduğundan, kahve makinesi modelleri de oldukça çeşitli. Espresso makinesi, filtre kahve makinesi, Türk kahvesi makinesi genellikle ayrı olarak üretiliyor. Evinizde ve ofisinizde rahatça kullanabileceğiniz portatif kahve makinelerinin yanı sıra daha profesyonel işletmelerin tercihi endüstriyel kahve makinesi modelleri de geniş ürün yelpazesinde yerini alıyor. Manuel olarak kullanabileceğiniz, elektrik ihtiyacı duymayan kahve makinesi modelleri de büyük kolaylık sağlıyor. Birçok kahve makinesi, kahve yapma işlemini gerçekleştirdikten sonra otomatik olarak kapanma özelliğine sahip. Bu sayede kahveniz taşmadan ve yanmadan içime hazır bir hale geliyor. Bazı modellerde ise kahveniz olduğunda sesli bildirim özelliği bulunuyor. Birçok kahve makinesi modelinde yüksek pişirme kapasitesi bulunduğundan dolayı fincan sayınız artık kısıtlı olmaktan çıkıyor. Ayrıca bazı modeller sizlere büyük bir devrim olarak nitelendirilen her an sıcak kahve içebilme imkanını da sağlıyor. Kahve keyfinizi güzel bir tatlıyla tamamlamak isterseniz waffle makinesi modellerine de göz atabilirsiniz.

Kahve & Espresso Makinesi Fiyatları

Kahve & Espresso Makinesi Fiyatları

Kahve & espresso makinesi fiyatları, alacağınız marka ve modele göre değişim gösteriyor. Ayrıca alacağınız kahve makinesinin sahip olduğu fonksiyonlara göre de fiyat aralığında değişiklik söz konusu oluyor. Bütçenize en uygun kahve & espresso makinelerine sitemiz üzerinden fiyat karşılaştırması yaparak ulaşabilirsiniz. Evde kullanabileceğiniz küçük ebatlardaki kahve makineleri, endüstriyel alanda kullanılan kahve makinelerine göre daha uygun bir fiyat aralığında yer alıyor. Elektrikli ve manuel olan kahve & espresso makineleri arasında da fiyat farkı bulunuyor. Teknik özelliklerinin yanı sıra kahve makineleri birçok renk ve desende piyasa içerisinde yer alıyor. Bazı kahve makinelerinin çizilmelere ve darbelere karşı dayanıklı olarak üretilmesi daha temiz ve garantili bir kullanım sağladığından fiyat üzerinde bir değişiklik oluşmasını sağlıyor. Dilerseniz kahve & espresso makinesi tavsiye ve yorumlarına da göz atabilirsiniz.

Kahve & Espresso Makinesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kahve & Espresso Makinesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kahvelerin ve kahve makinelerinin çeşitli olmasından dolayı kahve makinesi seçmek zor gibi görünebiliyor. Bir kahve makinesi alırken öncelikle sevdiğiniz kahveyi belirlemeniz gerekiyor. Kahve pişirme şekilleri arasında damak tadınıza hangisinin daha yatkın olduğuna karar vererek seçeneklerinizi büyük bir ölçüde azaltabilirsiniz. Dış yüzeyi çizilmelere ve darbelere dayanıklı kahve makinesi modelleri seçmek, sizlere uzun vadede rahat bir kullanım olanağı sunuyor. Kahveyi kendiniz öğütmek isterseniz, bunun için kahve öğütücülü bir modellere de yönelebilirsiniz. Filtreleri çıkarılıp yıkanabilen modeller tercih ederek hem bütçenizden hem de vaktinizden tasarruf sağlayabilirsiniz. Kalabalık bir aileyseniz pişirme kapasitesi yüksek kahve makinesi modelleri tercih edebilirsiniz. Yaptığınız kahveleri daha yumuşak içimli hale getirip lezzetlendirmek için süt köpürtücü modellerine de göz atabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Kahve ve espresso makineleri arasındaki temel fark çalışma prensipleri olarak yer alıyor. Kahve makineleri öğütülmüş kahve çekirdekleri ve suyu kullanarak kahve yapıyor. Filtreli, french press ya da tek kullanımlık modelleri bulunuyor. Espresso makineleri ise kahve çekirdeğini önce öğütüp sonra kahve yapmak için kullanıyor. Bu makinelerde daha yoğun bir kahve türü olan espresso çekirdekleri öğütülüyor. Bunun yanında kahve makineleri günlük kullanım için daha uygunken espresso makineleri daha profesyonel kullanım alanlarında tercih ediliyor.
Otomatik kahve makinelerinin içinin kireç tutmaması için düzenli aralıklar ile temizlenmesi gerekiyor. Sirke yardımı ile makine içinde oluşa kireci çözebilirsiniz. Makine su haznesine koyacağınız sirkeli suyu hazne boşalana kadar kaynatarak ardından 3 dk soğuması için bekletin. Ardından aynı işlemi sirke tadı gidene kadar bu sefer sirkesiz olarak tekrarlayın ve kahve makinesinin filtre aparatlarını temizleyerek kireçten arınmış bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz. Aynı işlemi Türk kahvesi makineleri için de yaparak temizleyebilirsiniz.
Filtre kahve makinelerinin kahve demleme süresi, makinesin kapasitesi ve kullanılan kahve miktarına göre değişiyor. Örneğin 8-10 fincanlık kahve yapılacak ise demleme süresi yaklaşık olarak 5 ila 7 dk arasında sürüyor. Makinenin markası da demleme süresini etkileyebiliyor. Kullanım kılavuzunu inceleyerek demleme süresi ve diğer önemli bilgilere ulaşabilirsiniz.
Espresso makineleri espresso tabanlı kahveler hazırlayabilmek için kullanılıyor. Birden farklı kahve lezzetini tadabilmenize ikan tanıyan bu kahve makineleri ile cappuccino, Americano, latte, macchiato, mocha ve flat white gibi farklı tatları kolay bir şekilde yapabilirsiniz.