Üyelik Avantajları

Akrep hesabınızın olmasının onlarca avantajı var!

Yakın Takip

Beğendiğiniz ürünleri favorinize ekleyin.

Fiyat Alarmı

Fiyatı düşen üründen anında haberiniz olsun.

Ürün İncelemesi

Ürünü kullananlardan gerçek yorumlar ve puanlar.

Binlerce Mağaza

Aradığınız ürün hangi mağazalarda en ucuza!

Üye Ol

Akrep hesabınızı yaratın.

Şifremi Unuttum

Şifreniz e-posta adresinize gönderilecektir.

Bildirimler
  • Şu anda 120'den fazla mağaza ve 5 milyon+ ürün veritabanı ile aradığınız ürünün tüm fiyatlarını göstermek için her gün çalışıyoruz!

  • Alışveriş yapmadan önce hangi site güvenilir, en ucuz nerede stresine son! Akrep.com açıldı, lütfen düşüncelerinizi burayı tıklayarak bizlerle paylaşın.

  • Sahip olduğunuz ürünler için yorum yazarak bizlere destek olabilir, satın almak isteyenlere sizler de yardımcı olabilirsiniz.

Arduino Ürünleri ve Setleri

Arduino Ürünleri ve Setleri Fiyatları

0
En az 2 ürün
karşılaştırabilirsiniz.

Filtrele

Fiyat Aralığı
-
Sıralama
150 farklı Arduino Ürünleri ve Setleri fiyatları listeleniyor.

İlginizi Çekebilecek Ürünler

Arduino Ürünleri ve Setleri

Yeni teknolojiler geliştirmek isteyenler tarafından tercih edilen Arduino ürünleri ve setleri pek çok alanda kullanılabiliyor. Robotik kodlama ve Arduino dersi alan kullanıcılar tarafından da kullanılan bu setler basit sistemler oluşturabilmenize yardımcı oluyor. Kullanıcılar tarafından yazılan kodlarla ile programlanan Arduino kartları elektronik projelerin oluşturulmasını sağlıyor. Siz de basit projeler yapmak istiyor veya kendinize ilgi alanınıza uygun bir hobi edinmek istiyorsanız Arduino ürün ve set çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Akrep.com üzerinden bu ürün çeşitliliğine ulaşabilir ve sizler için listelenen ürünler arasından uygun fiyatlı ürünleri bulabilir, karşılaştırma yaparak bütçenize uygun olan ürüne sahip olabilirsiniz.

Arduino Ürünleri ve Setleri

Arduino Ürünleri Ve Set Çeşitleri

Arduino ürünleri ve set çeşitleri sizlere geniş bir skala sunuyor. Arduino çeşitleri arasında yer alan ve en çok kullanılan belli başlı ürün ve setler yer alıyor. Bunlar; Arduino uno, Arduino mega, Arduino nano, Arduino pro mini ve Arduino Leonardo çeşitleri karşınıza çıkabiliyor. Bunlar arasında en çok kullanılan Arduino uno oluyor. Bu model basit projeler için ideal ürünler arasında bulunuyor. Başlangıç için de tercih edilebilecek Arduino ürünleri arasında yer alıyor. Profesyoneller ve kendini bu alanda geliştirmiş kullanıcılar ise daha çok Arduino mega ürün veya setini tercih ediyor. Büyük projeler için kullanılan bu setler birden fazla porta sahip olup geniş bir bellek alanı sunuyor. Daha zorlu projeler üzerinde çalışmak isteyen kullanıcıların tercihi olan Arduino Mega modellerini hem tekli parçalar halinde hem de set olarak bulabilmeniz mümkün. Tüm bunların yanında yarattığınız teknolojik parçaları kullanmak istiyorsanız uzun ömürlü parçalar olan Arduino pro mini ürününü kullanabilirsiniz. Düşük güç tüketen projeler için uygun modeller arasında yer alıyor. Siz de bu ürünler arasında yapacağınız projeye en uygun setleri tercih ederek dilediğiniz projeyi kobaylıkla elde edebilirsiniz.

Arduino Ürünleri ve Setleri

Arduino Başlangıç Seti Modelleri

Arduino seti içerisinde Arduino kartı, sensörler, aktüatörler ve kablolar gibi pek çok ürün içeriyor. Her bir set farklı uygulama ve özelliklere sahip olması ile de ön plana çıkıyor. Arduino başlangıç seti modelleri, çeşitleri ile aynı olup başlangıç aşamasındaki versiyonları olarak karşınıza çıkıyor. Başlangıç setleri genellikle basit projeler ve elektronik dersi için tercih ediliyor. Hobi olarak da kullanılan Arduino başlangıç seti modelleri aynı zamanda kendini bu alanda geliştirmek isteyenler tarafından da kullanılıyor. Başlangıç seti olarak başlayıp ilerleyen zamanlarda interaktif projeler geliştirebileceğiniz bu setler arasından ilgi alanınıza özel seçimler yapabilirsiniz. Arduino uno set modelleri başlangıç için en çok önerilen Arduino setleri arasında bulunuyor. Geniş kullanım alanım alanına sahip olan bu setler standart modelleri karşınıza çıkartarak her cihaz ve proje hakkında fikir sahibi olabilmenizi sağlıyor. Bu modeller arasında Arduino kodlama seti seti modelleri de başlangıç setleri arasında yer alıyor. Kodlamaya karşı ilgisi olan kullanıcılar için öğretici bir set olan bu setler her seviyeden kullanıcıya hitap ediyor. Siz de Arduino ürün ve setlerine akrep.com üzerinden uygun en uygun fiyatlı seti hemen bulabilirsiniz. Dilerseniz Hobi Elektroniği kategorisinde ilgi alanlarınıza uygun daha geniş ürün çeşitlerine ulaşabilirsiniz.

Arduino Ürünleri ve Setleri

Arduino Seti Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Arduino seti seçerken dikkat edilmesi gereken birkaç unsur yer alıyor. Bu unsurlar arasında ilki yapılacak olan projenin uzmanlık seviyesi yer alıyor. Başlangıç mı yoksa profesyonel Arduino setinin mi alınacağına karar verilmesi gerekiyor. Uzmanlık seviyesi belirlendikten sonra yapılacak olan projenin detaylarının belirlenmesi gerekiyor. Projeye en uygun özelliğe sahip olan Arduino malzemelerinin tercih edilmesi gerekiyor. Arduino kartı seçerken, mikro denetleyicinin hafızası önemli bir noktayı oluşturuyor. Böylece yapılan işlemin işlem gücünü arttırıyor. Bunun yanında analog giriş çıkış pinleri, PWM çıkışları, seri iletişim işlevlerinin de göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Kartın güç kaynağı yapılan projenin güç kaynağı özelliklerine de uygun olması projenin sağlıklı bir şekilde devam edebilmesini sağlıyor. Tüm bunlara ek olarak bağlantı ve boyut özellikleri de dikkat edilmesi gerekenler arasında yer alıyor. Tüm bunları göz önünde bulundurarak ihtiyaç ve ilginize en uygun Arduino setini seçebilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Arduino elektronik projeler için geliştirilen bir kart olarak karşınıza çıkıyor. Temelde bir yazılım olan Arduino, set ve tekli parçalar halinde bulunuyor. Arduino seti hobi ürünleri arasında da bulunuyor olup başlangıç seviyesinden profesyonel seviyeye kadar geniş bir model skalasına sahip. Her ilgi alanına uygun bir modele sahip olan Arduino setleri arasından siz de kendinize en uygun olan seti bulabilirsiniz. Başlangıç, orta ve ileri seviyedeki setler ile projelerinizi geliştirebilir yeni bir hobi edinebilirsiniz.
Arduino başlangıç setleri içerisinde; başlangıç rehberi, direnç, buzzer, sıcaklık sensörü, kırmızı LED, yeşil LED, sarı LED, jumper kablo, potansiyometre, bluetooth modülü, Wireless modülü, kondansatör, arduino denetleyici kartı ve USB kablosu gibi ürünler yer alıyor. Düzeye göre set içindeki ürünler değişiklik gösterebiliyor.
Arduino ile birden fazla proje gerçekleştirebilirsiniz. Joystick uygulamaları, DC motor kontrolü, OLED ekranı, uzaktan kumandalı robot araba gibi pek çok farklı proje oluşturabilmeniz mümkün. Bunların yanında sanat projeleri, basit hava durumu istasyonları, otomasyon gibi projeler de oluşturabilirsiniz. Bu projeler için sensör gibi farklı ve daha kapsamlı arduino malzemeleri kullanabilirsiniz.
Ardunio kartları bilgisayar ile bağlantı kurabilmek için üzerinde USB girişi ve bir adet soket bulunuyor. Programlama yapmak istenildiği zaman bu bağlantı noktaları ile bilgisayara bağlanabilirsiniz. Bilgisayarınız üzerinden ilk olarak arduino programını indirmeniz gerekiyor. Bunun için arduinonun sitesine girerek programı indirebilirsiniz. İnen programı bilgisayarınıza kurarak, arduinoyu bilgisayara bağlayarak çalışıp çalışmadığını test edebilir, dilediğiniz programı yazabilirsiniz.