Üyelik Avantajları

Akrep hesabınızın olmasının onlarca avantajı var!

Yakın Takip

Beğendiğiniz ürünleri favorinize ekleyin.

Fiyat Alarmı

Fiyatı düşen üründen anında haberiniz olsun.

Ürün İncelemesi

Ürünü kullananlardan gerçek yorumlar ve puanlar.

Binlerce Mağaza

Aradığınız ürün hangi mağazalarda en ucuza!

Üye Ol

Akrep hesabınızı yaratın.

Şifremi Unuttum

Şifreniz e-posta adresinize gönderilecektir.

Bildirimler
  • Şu anda 120'den fazla mağaza ve 5 milyon+ ürün veritabanı ile aradığınız ürünün tüm fiyatlarını göstermek için her gün çalışıyoruz!

  • Alışveriş yapmadan önce hangi site güvenilir, en ucuz nerede stresine son! Akrep.com açıldı, lütfen düşüncelerinizi burayı tıklayarak bizlerle paylaşın.

  • Sahip olduğunuz ürünler için yorum yazarak bizlere destek olabilir, satın almak isteyenlere sizler de yardımcı olabilirsiniz.

Parfüm

Parfüm Fiyatları

0
En az 2 ürün
karşılaştırabilirsiniz.
971 farklı Parfüm fiyatları listeleniyor.

İlginizi Çekebilecek Ürünler

Parfüm

Görünmez aksesuar parfüm, kişinin kendinden iz bırakabileceği en etkili ve unutulmaz kozmetik ürünlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Birbirinden güzel ve hoş kokulu parfüm çeşitleri, kaliteli markaların benzersiz esansları ile birleşerek mükemmel bir kozmetik aksesuarı olarak milyonlarca tüketici tarafından tercih ediliyor. Parfüm markaları, tüketiciler için ideal kokuyu bulabilmeleri adına her yıl farklı kokular, esanslar ve notalar çıkartarak parfüm piyasasını hareketlendirmeyi amaçlıyor. En kaliteli parfümler arasından teninize ve zevklerinize uygun bir seçim yapmak ise hiç kolay değil. Bir parfüm satın almadan önce kapsamlı bir araştırma yapmak, etraflıca fiyat karşılaştırması gerçekleştirmek ve uzun soluklu kullanabileceğiniz bir üründe karar kılmak bir hayli zorlayıcı olabiliyor. Arayıp bulamadığınız bütün parfüm modelleri, en uygun fiyat seçenekleri ile burada bir çatı altında sizin için toplanıyor.

Parfüm Çeşitleri

Parfüm Çeşitleri

Söz konusu parfüm seçimi olduğu zaman her şeyden önce parfüm esansları ve parfüm türleri arasındaki farklara hakim olmak gerekiyor. Herhangi bir parfüm seçmeden önce parfümün içerisinde her alan esansın ne olduğunu ve bu esansın hangi notalar ile birleşebileceğini kestirebilmek önemli bir hal alıyor. Bir parfüm şişesini elinize alıp kokladığınızda her şişeden farklı bir koku geldiğini zannedersiniz, ancak parfüm esansları temelde dört ana tonda bir araya geliyor. Örneğin "taze" kokuları anımsatan ilk grup, natürel ve temiz bir his uyandırmak üzere tasarlanıyor. "Odunsu" parfüm kategorisinde keskin ve baharatlı aromalar ön plana çıkarken "çiçeksi" kategorisinde feminen notalar hakim oluyor. Son olarak "oryantal" olarak adlandırılan parfüm esansları kategorisinde ise daha sıcak ve samimi tonlar çağrışım yapıyor. Hangi kategoride bir esansın size daha uygun olacağını tespit etmek için ise deneme - yanılma yöntemine başvurmak şart. Özellikle parfüm kokusunun teniniz ile uyumlu olup olmadığını test etmek için farklı parfüm markalarına ait parfüm çeşitlerini denemekte fayda var. Hugo Boss, Burberry, Givenchy, Calvin Klein, Paco Rabanne gibi markalar, parfüm dendiğinde akla gelen ilk isimlerden. Kadın parfüm çeşitlerini incelemek için buraya, erkek parfüm çeşitlerini incelemek için ise buraya tıklayabilirsiniz.

Parfüm Fiyatları

Parfüm Fiyatları

Parfüm fiyatları, tahmin de edebileceğiniz üzere öncelikli olarak tercih edeceğiniz parfüm markasına göre farklılık gösteriyor. Eğer orijinal parfüm satın almak istiyorsanız, bütçenizi bir miktar esnek tutmanız ve kaliteli markalar arasından tercih yapmanız gerekiyor. Seçiminiz ister kadın parfümü, ister erkek parfümünden yana olsun, markaya bakarak karar vermek her zaman daha karlı bir seçim oluyor. İthal parfüm markaları, her piyasada olduğu gibi parfüm piyasasında da yerli ürünlere göre bir miktar daha yüksek fiyatlı olabiliyor. Bununla birlikte çoğu ithal parfüm markası, yüksek kalıcılık vadederek verilen paranın karşılığını fazlasıyla vermeyi amaçlıyor. Parfüm fiyat skalasını etkileyen bir diğer önemli unsur da parfümün içerisinde kullanılan bileşenler oluyor. İşin özünde oldukça basit bir mantık yatıyor: Parfüm içerisinde esansı kullanılan bitki ne kadar nadir rastlanan bir bitki ise, parfüm fiyatı da o kadar yüksek oluyor. Parfümler, özünde çiçek taç yapraklarından, ağaç köklerinden ya da kök yağlarından meydana geldiği için, söz konusu esans özünün niteliği de parfümün son halini oluşturuyor. Bitkinin niteliği, parfümü daha kalıcı yapan ve kokusunu olabildiğince eşsiz kılan en önemli özelliklerden. Elbette satın aldığınız parfümün şişe tasarımı, ebatı ve markasının bilinirliği de fiyata etki eden diğer önemli faktörler arasında. Parfüm seçerken bahsi geçen parfüm esansları arasından her bir gruptan deneme yapmanızda ve içinize sinen bir gruptan ilerlemenize fayda vardır; böylece fiyat – performans açısından parfümünüzden en yüksek verimi alabilmeniz mümkün olur.

Parfüm Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Parfüm Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Parfüm seçiminde en önemli noktalardan bir tanesi, güvenilir ve kaliteli bir parfüm markasından yana tercih yapmaktır. İsmi pek duyulmamış ya da ucuz parfüm çeşitleri ile ünlenmiş markaların alerjik reaksiyon yapma riski bir hayli yüksek oluyor. Teninize doğrudan temas edecek olan bu ürünler, ne kadar kaliteli bir markadan çıkarsa, cildinize zarar verme ihtimali de o kadar düşüyor. Bununla birlikte parfümün kalıcı olması ve çabuk uçup gitmemesi açısından orijinal parfüm markaları arasından seçim yapmak da bir hayli önemli hale geliyor. Aldığınız ürünün orijinal olup olmadığını test etmek için ise bandrol bilgilerine ulaşmanız ve kontrol etmeniz yeterli oluyor. Söz konusu parfüm seçimi olduğu zaman dikkate alınması gereken bir diğer önemli nokta da elbette parfümün kokusu. Gün boyu sizinle birlikte olacak, vücudunuzda taşıyacağınız bu benzersiz kokunun, yüzde yüz içinize sinmesi ve hoşunuza gidiyor olması gerekmektedir. Bu nedenle parfüm satın almadan önce kapsamlı bir araştırma yapılmalı, pek çok farklı marka denenmeli ve içinize sinen bir koku bulunana kadar karar vermekte acele edilmemelidir. Parfüm yoğunluğu ile doğru orantılı bir şekilde işleyen parfüm kalıcılığı, EDT ve EDP özellikte parfümlere göre farklılık gösterebiliyor. Bu iki parfüm çeşidi arasında EDP parfümler, yüzde 10'a kadar konsantre esans barındırırken EDT parfüm esans yoğunluğu yüzde 5'e kadar düşebiliyor.

Sık Sorulan Sorular

Parfümler, yoğunluklarına göre, EDP, EDT ve EDC olarak çeşitlere ayrılır. EDP ise “Eau De Perfume” ifadesinin kısaltmasıdır. Buna göre bir parfümde EDP kısaltması varsa, o parfüm piyasadaki standart ürünler arasında esans yoğunluğu en fazla olan kokulardan biridir. EDP kısaltmasının olduğu parfümlerde esans yoğunluğu %10 ila %20 arasında değişir. Cildinizde etkisini uzun süre hissetmek istediğiniz bir parfüm arayışındaysanız EDP kısaltmasının olduğu parfümleri tercih edebilirsiniz. Bu parfüm çeşitleri, genellikle 6 – 7 saat boyunca etkisini devam ettirir.
Parfümler, yoğunluklarına göre, EDP, EDT ve EDC olarak çeşitlere ayrılır. EDT, “Eau de Toilette” anlamında kullanılan bir kısaltmadır. %4 - %10 arasında parfüm özü içeren ürünlerde EDT kısaltmasını görebilirsiniz. Esans yoğunluğu orta seviye kabul edilen EDT, daha çok gündelik kullanımlar için uygundur. EDP’lere göre daha az yoğun, EDC’lere göre ise daha fazla yoğun olan EDT parfümler, yoğun bir koku etkisi yaymadığı için rahatsızlık uyandırmaz. Belli bir zaman sonra etkisini yitirdiği için EDT parfümleri gün içerisinde tekrar sıkmak gerekebilir.
Oriental parfüm çeşitleri, baharatlı ve odunsu notalara sahip kokuları içerir. Vanilya, misk, amber, pudra, zencefil, tarçın, sandal ağacı ve paçuli gibi notalar oriental parfüm dâhildir. Genellikle daha yoğun ve kalıcı bir koku sunan bu ürünler, uzun süre etki göstermesi beklenen parfümler arasındadır. Bu nedenle davet, balo, mezuniyet gecesi gibi etkinlikler için oriental parfümler sıklıkla tercih edilir.
Floral parfüm çeşitleri, daha çok tatlı çiçek kokuları esasına sahiptir. Genelde feminen bir koku üreten floral parfümler, çiçeksi notalardan meydana gelir. Gül, yasemin, portakal çiçeği gibi notaları floral parfümlerde sıklıkla görebilirsiniz.