Üyelik Avantajları

Akrep hesabınızın olmasının onlarca avantajı var!

Yakın Takip

Beğendiğiniz ürünleri favorinize ekleyin.

Fiyat Alarmı

Fiyatı düşen üründen anında haberiniz olsun.

Ürün İncelemesi

Ürünü kullananlardan gerçek yorumlar ve puanlar.

Binlerce Mağaza

Aradığınız ürün hangi mağazalarda en ucuza!

Üye Ol

Akrep hesabınızı yaratın.

Şifremi Unuttum

Şifreniz e-posta adresinize gönderilecektir.

Bildirimler
  • Şu anda 120'den fazla mağaza ve 5 milyon+ ürün veritabanı ile aradığınız ürünün tüm fiyatlarını göstermek için her gün çalışıyoruz!

  • Alışveriş yapmadan önce hangi site güvenilir, en ucuz nerede stresine son! Akrep.com açıldı, lütfen düşüncelerinizi burayı tıklayarak bizlerle paylaşın.

  • Sahip olduğunuz ürünler için yorum yazarak bizlere destek olabilir, satın almak isteyenlere sizler de yardımcı olabilirsiniz.

Kış Lastiği

Kış Lastiği Fiyatları

0
En az 2 ürün
karşılaştırabilirsiniz.
424 farklı Kış Lastiği fiyatları listeleniyor.

İlginizi Çekebilecek Ürünler

Kış Lastiği

2015 yılı itibariyle zorunlu hale gelen kış lastiği kullanımı, kaliteli ve uzun ömürlü kış lastikleri arayışını da beraberinde getiriyor. Söz konusu kış lastiği markaları olduğu zaman tüketicilerin karşısına pek çok farklı kış lastiği modeli üreten, bilindik ve kaliteli markalar çıkıyor. Modele ve markaya göre değişebilen kış lastiği fiyatları ise doğru bir şekilde karşılaştırma yapıldığında ideal fiyat - performans oranını veren ürünü seçme konusunda yardımcı oluyor. Eğer siz de bu kış aracınıza taktırmak üzere bir kış lastiği seti arıyorsanız, bu sayfa üzerinden fiyat karşılaştırması ve marka araştırması yaparak ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Kış lastiği tavsiyeleri de bu seçimde rol oynayan diğer önemli etkenler arasında.

Kış Lastiği Çeşitleri

Kış Lastiği Çeşitleri

Oto lastik seçiminde iklim koşullarının ve mevsim değişikliklerinin önemi oldukça büyük. Genele bakıldığında yaşanılan bölgenin ortalama hava sıcaklığı 7 derecenin üzerinde ise, bu iklim şartları altında yaz lastikleri yeterli olarak görülmektedir. Öte yandan ülkemizde özellikle son yıllarda çetinleşen kış mevsimi koşulları ve havanın izlediği belirsiz seyirden dolayı yeni kanunlar, kış lastiği uygulamasına geçerek kış lastiği kullanımını zorunlu hale getirmiştir. Buna göre 2015 yılı itibari ile kış mevsiminde yola çıkan istisnasız her aracın kış lastiği taktırması gerekmektedir. Yasal uygulamanın da yürürlüğe girmesi ile birlikte kış lastiği seçimi, sürücüler için önemli bir hal almıştır. Elbette kış lastiği satın alırken dikkat edilmesi gereken en önemli unsur, lastiğin kullandığınız otomobil ile uyumlu olmasıdır. Markalar, genel olarak piyasada ağırlıklı olarak yer alan otomobil markaları ile birebir uyumlu kış lastikleri üretmeye özen göstermektedir. Bu da, zamanı geldiğinde bir kış lastiği seçmeyi daha kolay ve pratik hale getirmektedir.

Kış Lastiği Fiyatları

Kış Lastiği Fiyatları

Mevsimsel bir ürün olduğu için kış lastiği fiyat bakımından yıl içerisinde farklı aralıklarla tüketici karşısına çıkmaktadır. Mevsiminde satın alınan kış lastikleri, büyük bir ihtimalle yılın en yüksek fiyat aralıklarında olacak, yazın alınan kış lastikleri ise daha düşük fiyatlarda piyasadaki yerini alacaktır. Kış lastiği kampanya ve indirimlerinden yararlanmak için uygulamanın başlamış olmasını beklememek, tercihen ilkbahar ya da yaz döneminde bir kış lastiği seti satın almak gerekmektedir. Bununla birlikte kış lastiği fiyatları, her şeyden önce markasına göre farklılık gösterir. Kış lastiği Lassa, Michelin, Good Year ve Petlas başta olmak üzere farklı oto lastik markaları tarafından üretilmekte ve satışa sunulmaktadır. İhtiyaçlarınıza ve bütçenize yönelik kış lastiği markaları arasından en uygun lastikleri bulmak için kapsamlı bir araştırma yapmanız, mümkünse kış lastiği önerisi almanız, kullanıcı tavsiyelerini değerlendirmeniz ve markanın geçmişini de göz önünde bulundurmanız gerekir. Fiyat bakımından kış lastiği karşılaştırması yaparken sadece fiyatın düşük olmasına değil, aynı zamanda markanın da kaliteli ve güvenilir bir marka olmasına dikkat edilmelidir. Yol tutuşu ve sürüş başta olmak üzere araba kullanırken önemli olan pek çok faktörü doğrudan etkileyen kış lastikleri, ancak ve ancak güvenilir bir elden çıktığı takdirde maksimum güvenlik sağlayabilir. Siz de güncel kış lastiği fiyat listesi üzerinden hem bütçenize, hem otomobilinize, hem de gereksinimlerinize en uygun ürünü seçerek yönlendirilen satış kanalı üzerinden kış lastiğinizi temin edebilirsiniz.

Kış Lastiği Kullanırken...

Kış Lastiği Kullanırken...

Bir kış lastiği seti satın aldıktan sonra lastiklerden maksimum verimi alabilmek için onları doğru bir şekilde kullanmak da çok önemlidir. Örneğin hava durumunun 7 derecenin ve üstünde gösterdiği dönemlerde aracınızda kış lastiği kullanmak, size faydadan ziyade zarar sağlar. Sert, ıslak ve kaygan zemine yönelik tasarlanan kış lastikleri, bu tarz kuru ve yumuşak havalara uygun olmadıkları için daha zamanı gelmeden körelebilir ve hasar görebilirler. Bununla birlikte unutmamak gerekir ki kış lastiği kullanımı, genel kanının aksine yalnızca karlı havalarda değil, kuru ve yağışsız havalarda da kullanılması gereken bir lastik türüdür. Kış lastiği taktırmanın tek ön koşulu, havanın 7 derecenin altında olmasıdır. Yağmur ya da kar yağmasa bile, asfaltta oluşabilecek donma ve buzlanmalara karşı kış lastikleri sizi koruma altına alır ve çok daha güvenli bir yol tutuşu sağlar. Tüm bunlara ek olarak kış lastiği takılmış olan arabanızla, özellikle karlı ve yağışlı havalarda saatte 120 kilometre hızı geçmemeniz tavsiye edilir. Doğru bir şekilde kullanıldığında ve düzenli olarak bakımı yapıldığında kış lastikleri, en az 5 yıla kadar hizmet garantisi vadeder. Karlı zeminde üstün çekiş performansı sergileyen Bridgestone, Good Year, Pirelli, Dunlop, Continental, Marshall, Nokian gibi markalar, sizin ve aracınız için ideal güvenlik ve konforu sunmak üzere, her yıl testler ve araştırmalar yaparak en iyi kış lastiğini üretmek üzere çalışıyor. Siz de otomobiliniz için en uygun kış lastiğini bütçenizi sarsmadan temin etmek için burada yer alan kış lastiği fiyatlarını karşılaştırabilir, marka filtrelemesi yaparak size en uygun satış kanalı üzerinden alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. Lastik ve jantlarınız için ihtiyaç duyabileceğiniz tüm bakım ürünlerine ise Bakım Ürünleri kategorimiz üzerinden erişebilirsiniz.