Üyelik Avantajları

Akrep hesabınızın olmasının onlarca avantajı var!

Yakın Takip

Beğendiğiniz ürünleri favorinize ekleyin.

Fiyat Alarmı

Fiyatı düşen üründen anında haberiniz olsun.

Ürün İncelemesi

Ürünü kullananlardan gerçek yorumlar ve puanlar.

Binlerce Mağaza

Aradığınız ürün hangi mağazalarda en ucuza!

Üye Ol

Akrep hesabınızı yaratın.

Şifremi Unuttum

Şifreniz e-posta adresinize gönderilecektir.

Bildirimler
  • Şu anda 120'den fazla mağaza ve 5 milyon+ ürün veritabanı ile aradığınız ürünün tüm fiyatlarını göstermek için her gün çalışıyoruz!

  • Alışveriş yapmadan önce hangi site güvenilir, en ucuz nerede stresine son! Akrep.com açıldı, lütfen düşüncelerinizi burayı tıklayarak bizlerle paylaşın.

  • Sahip olduğunuz ürünler için yorum yazarak bizlere destek olabilir, satın almak isteyenlere sizler de yardımcı olabilirsiniz.

Bilgisayar

Bilgisayar Fiyatları

0
En az 2 ürün
karşılaştırabilirsiniz.

Filtrele

Marka
Fiyat Aralığı
-
Sıralama
4372 farklı Bilgisayar fiyatları listeleniyor.

İlginizi Çekebilecek Ürünler

Bilgisayar

Bilgisayar denilince akla en klasik olan masaüstü bilgisayar ürünleri gelir. Ancak bilgisayar konusu bundan çok daha fazlasını içinde barındırır ve sınırsız bir teknoloji yuvasıdır. Dizüstü bilgisayar ürünlerinin yanı sıra bunlara ait her türlü aksesuar ve yedek parça da bu konu başlığı altında yer alır. Bilgisayar fiyatları da yedek parçalarının fiyatları da markalara göre değişkenlik göstermektedir. Bu teknoloji havuzunda kaybolmamak için önce neye ihtiyacınız olduğunu kesin bir şekilde belirlemeniz gerekir.

Bilgisayar Toplama

Bilgisayar Toplama

Mevcut bilgisayar markaları tarafından piyasaya sunulan modeller ilginizi çekmiyorsa ve elektronik cihazlar konusunda bilgi sahibi iseniz toplama bilgisayar edinmek isteyebilirsiniz. Bunun için yine karşınıza birçok bilgisayar bileşenleri ve modelleri çıkacaktır. İhtiyacınız olacak her kalemi tek tek sıraya koyup araştırmalarınızı yaparsanız çözüme daha kolay ulaşabilirsiniz. Çünkü araştırmanız gereken birçok teknolojik ürün sizi bekliyor olacak. Bilgisayar donanımları olarak isimlendirilen bu parçalar bilgisayar kasası, bilgisayar klavyesi, monitör, hoparlör, işlemci derken uzayıp gidiyor.

Bilgisayar Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bilgisayar Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

İlk dikkat edeceğiniz konu işlemcidir. Bir bilgisayarın işlemcisi ne kadar iyi olursa, bilgisayar fiyatları konusunda da o kadar yükseğe çıkmanız gerekebilir önceden belirtelim. Bilgisayar modeli yanı sıra işlemci modeli de büyük önem taşır. Eğer çizim yapmak veya oyun oynamak için kullanacaksanız mutlaka yüksek işlemcili bilgisayar tercih etmelisiniz. Core i3 ile başlayan iyi diyebileceğimiz işlemcilere her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Hangi işletim sistemini kullanacağınıza karar vermek işini, bilgisayar modeli konusunda bir sonuca vardığınızda yapmanızı tavsiye ederiz. Çünkü her bilgisayar modeli, her işletim sisteminde istenen performansı sergileyemiyor.

Sabit ve Taşınabilir Bilgisayar

Sabit ve Taşınabilir Bilgisayarlar

Dizüstü bilgisayarlar teknoloji sayesinde masaüstü bilgisayarlara kafa tutabilecek kadar ileri bir donanıma sahiptir. Sadece dayanıklılık konusunda dikkat edilmesi gerekir. Dizüstü bilgisayar alma konusunda ısrarcıysanız ve cihazınız çalışır durumdayken taşıma gibi durumlar çok sık oluyorsa SSD olan bir bilgisayar almanızı tavsiye edebiliriz. Daha sınırlı işlemler için size taşınabilirlik konusunda hafifliği ile yardım edecek bir bilgisayar arayışındaysanız Netbook ürünleri size yeterli gelecektir. Ancak daha çok veri kaydetmek istiyorsanız ve daha dayanıklı bir cihaza ihtiyacınız var ise tabii ki masaüstü bilgisayarlar tercihiniz olmalıdır.

Bilgisayar Markaları ve Fiyatları

Bilgisayar Markaları ve Fiyatları

Web kamerası, Ram boyutu gibi özelliklerinizi temel olarak belirledikten sonra sıra geliyor hangi bilgisayar markasını seçeceğinize. Her şeyi tam istediğiniz gibi olan bir bilgisayar istiyorsanız fiyat anlamında zorlanabilirsiniz. Ancak Asus ve Toshiba gibi markalar en yüksek kalite ile en uygun fiyatlı bilgisayar modellerini sunmaya özen gösteriyor. Casper ve HP de son çıkardığı modeller ile birçok kişinin ofisinde ve evinde yerlerini almış durumda. Tabii ki uzun senelerdir hayatımızda olan Sony ve Samsung markalarını unutmamak lazım. Her geçen gün yenilenen teknolojik gelişmeler sayesinde her markadan ihtiyacınıza yönelik bir bilgisayar modeli bulabilirsiniz. Acer ve Lenova gibi sürekli gelişim içerisinde olan markalar ve diğer tüm markalar içerisinden fiyat karşılaştırması yaparak doğru bilgisayar seçimi yapabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Yavaşlayan bilgisayarınızı hızlandırmak için başvurabileceğiniz birkaç yol bulunuyor. Bunlardan ilki ve en basiti, bilgisayarınızda fazla yer kaplayan ve kullanmadığınız uygulamaları, veri ve dosyaları silerek bilgisayarın daha hızlı bir şekilde çalışmasını sağlayabilirsiniz. Bunun yanında sabit sürücü alanınızı boşaltabilir veya yazılım taraması yaparak işletim sisteminizi kötü amaçlı yazılım var ise bunların tespit edip ortadan kaldırabilirsiniz. Bunun yanında işletim sistemi ve sürücüleri güncelleyerek de bilgisayarınızı hızlandırabilmeniz mümkün.
Geniş bir model aralığına sahip olan bilgisayar çeşitleri her türlü ihtiyacı karşılayabiliyor. Masaüstü, dizüstü olmak üzere en çok bu iki model bilinse de ağ bilgisayarları ve mini Notebook olarak bilinen bilgisayar modelleri de bulunuyor. Ağ bilgisayarları daha çok işletmelerde kullanılırken masaüstü, dizüstü ve mini bilgisayar modelleri kişisel kullanım için tercih ediliyor. Masaüstü bilgisayarlar, oyun bilgisayarları veya grafik tasarımı gibi yüksek performans gerektiren işler için kullanımlarda için ayrı geniş bir model skalası bulunuyor. Tüm bilgisayar çeşitleri arasında istediğiniz modeli bulabilmeniz mümkün.
Bilgisayarınızı virüslere karşı korumak için en bilindik yöntemlerden biri olan virüs koruma yazılımları oluyor. Antivirüs programı olarak bilinen bu yazılımlar ile işletim sistemlerinizi zararlı içerik ve yazılımlara karşı koruyabilirsiniz. Bu programların doğru bir şekilde çalışabilmesi için güncel tutulması önemli etkenler arasında oluyor. Bunun yanında e-posta eklerini açarken veya bilmediğiniz kaynaklara tıklarken dikkatli olarak güvenirliğinden emin olmadığınız bağlantıları açmayarak ve engelleyerek de virüslerden korunabilir.
32 bit ile 64 bit arasındaki en temel fark; 32 bit işletim sistemi, 4 GB’a kadar RAM destekleyebiliyorken 64 bit işletim sistemi 4 GB’dan fazla RAM’i destekleyebiliyor. Kısacası 64 bit bir işletim sistemine sahip olan bilgisayar modelinin daha hızlı ve verimli bir performansı olduğunu söylemek mümkün.