Üyelik Avantajları

Akrep hesabınızın olmasının onlarca avantajı var!

Yakın Takip

Beğendiğiniz ürünleri favorinize ekleyin.

Fiyat Alarmı

Fiyatı düşen üründen anında haberiniz olsun.

Ürün İncelemesi

Ürünü kullananlardan gerçek yorumlar ve puanlar.

Binlerce Mağaza

Aradığınız ürün hangi mağazalarda en ucuza!

Üye Ol

Akrep hesabınızı yaratın.

Şifremi Unuttum

Şifreniz e-posta adresinize gönderilecektir.

Bildirimler
  • Şu anda 120'den fazla mağaza ve 5 milyon+ ürün veritabanı ile aradığınız ürünün tüm fiyatlarını göstermek için her gün çalışıyoruz!

  • Alışveriş yapmadan önce hangi site güvenilir, en ucuz nerede stresine son! Akrep.com açıldı, lütfen düşüncelerinizi burayı tıklayarak bizlerle paylaşın.

  • Sahip olduğunuz ürünler için yorum yazarak bizlere destek olabilir, satın almak isteyenlere sizler de yardımcı olabilirsiniz.

Besin Takviyeleri

Besin Takviyeleri Fiyatları

0
En az 2 ürün
karşılaştırabilirsiniz.

Filtrele

Marka
Fiyat Aralığı
-
Sıralama
2170 farklı Besin Takviyeleri fiyatları listeleniyor.

İlginizi Çekebilecek Ürünler

Besin Takviyeleri

Kişilerin sağlıklı bir hayat sürebilmeleri için doğru beslenmeye özen göstermeleri gerekir. Doğru bir beslenme, kişilerin günlük hayattaki ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri enerjiyi sağlar. Besin takviyeleri; yararlı besinlerin tüketilmemesi durumunda, vücutta oluşan eksikliklerin giderilmesi için üretilir. Doğru vitamin ve minerallerin alınmaması sonucunda vücut direncinin azaldığı ve belli sağlık sorunlarının açığa çıktığı görülür.

Besin Takviyeleri

Besin Takviyesi Seçenekleri ve Fiyatları

Besin destek ürünleri olarak da bilinen besin takviyeleri, ağız yoluyla kullanılır. Bu ürünler; hap, toz, kapsül, sıvı ve tablet şeklinde olabilmektedir. Besin takviyeleri içeriğindeki başlıca maddeler; enzimler, mineraller, vitaminler, amino asitler, bitkisel ilaçlar ve probiyotiklerdir. Kişilerin düzensiz beslenmeleri sonucunda vücutlarında bu maddelerin eksik olduğu görülür. Bu da halsizlik, yorgunluk gibi belli başlı şikayetleri beraberinde getirir. Bu gibi vitamin eksikliklerinin giderilebilmesi için besin takviyelerine ihtiyaç duyulur. Vücut direncinin artmasında oldukça etkili olan besin destek ürünleri; sadece düzensiz beslenen kişilere değil, vücut direnci düşük olan kişiler için de önerilmektedir. Beslenme sorunlarının önlenmesinde ve tedavi edilmesinde tercih edilen bu ürünler, vücudun enerji ihtiyacını karşılayarak kullanıcıların zinde hissetmesine yardımcı olur.

Başlıca besin takviyeleri; protein tozu, amino asit, L Karnitin ve CLA, protein bar, kreatin, balık yağı, karbonhidrat, vitamin ve minerallerdir. Protein tozu, vücudun ihtiyaç duyduğu protein alımının gerçekleşmemesi durumunda kullanılır. Özellikle vücut geliştirme ve fitness ile ilgilenen kişiler tarafından tercih edilmektedir. Sadece spor alanında değil, gündelik kullanımda da oldukça faydalıdır. Vücuttaki kasların gelişmesinde ve enzimlerin aktive edilmesinde etkilidir. Vücut direncini artıran, en çok tercih edilen besin takviyelerinden bir diğeri de L Karnitin ve CLA’dır. L Karnitin, yağ oranının azaltılmasında ve kas kütlesinin artırılmasında kullanılır. Hayvansal bazlı bileşenlerden oluşur. CLA ise, Omega 6 yağ asitlerinden oluşur ve yağ yakıcı bir etkiye sahiptir. Protein barlar da protein ve enerji içermesi yönüyle vücut direncini artırıcı özelliğe sahiptir. Protein bar satın alacak kullanıcılar, ürünün protein miktarına dikkat etmelidir. Amino asitler ise kasların gelişiminde oldukça etkilidir. Bunun yanı sıra; kemik, kalp, bağırsak ve göz sağlığı için de büyük bir öneme sahiptir. Balık yağı, hafıza gelişiminde; karbonhidratlar, enerji depolamada; vitamin ve mineraller de vücudun direncinin artırılmasında büyük rol oynar.

Besin Takviyeleri

Besin Takviyesine Neden İhtiyaç Duyulur?

Beslenme konusunda herkesin önceliği daima doğal besinlerle sağlıklı bir beslenme olmalıdır. Fakat beslenmeyle ilgili yapılan araştırmalar göz önünde bulundurulduğunda; vücuda enerji veren besinlerin, alınması gereken miktarın altında tüketildiği görülür. Gerek yaşam tarzı gerekse bünyesi gereği herkes sağlıklı bir şekilde beslenemeyebilir. Özellikle C vitamini, kalsiyum, folik asit, iyot, D vitamini ve selenyumun yetersiz olarak vücuda girdiği bilinmektedir. Belli yaş gruplarında ve kimi hastalıklar sonucunda, kişilerde görülen vitamin ve mineral eksiklikleri, besin takviyelerinin kullanımını artırmaktadır. Besin destek ürünleri farklı etkileşimlere sahiptir. Kas kütlesini artırmada, vücuttaki fazla yağların yakılmasında ve vücut enerjisinin artırılmasında tercih edilmektedir.