Üyelik Avantajları

Akrep hesabınızın olmasının onlarca avantajı var!

Yakın Takip

Beğendiğiniz ürünleri favorinize ekleyin.

Fiyat Alarmı

Fiyatı düşen üründen anında haberiniz olsun.

Ürün İncelemesi

Ürünü kullananlardan gerçek yorumlar ve puanlar.

Binlerce Mağaza

Aradığınız ürün hangi mağazalarda en ucuza!

Üye Ol

Akrep hesabınızı yaratın.

Şifremi Unuttum

Şifreniz e-posta adresinize gönderilecektir.

Bildirimler
  • Şu anda 120'den fazla mağaza ve 5 milyon+ ürün veritabanı ile aradığınız ürünün tüm fiyatlarını göstermek için her gün çalışıyoruz!

  • Alışveriş yapmadan önce hangi site güvenilir, en ucuz nerede stresine son! Akrep.com açıldı, lütfen düşüncelerinizi burayı tıklayarak bizlerle paylaşın.

  • Sahip olduğunuz ürünler için yorum yazarak bizlere destek olabilir, satın almak isteyenlere sizler de yardımcı olabilirsiniz.

Buzdolabı

Buzdolabı Fiyatları

0
En az 2 ürün
karşılaştırabilirsiniz.
Beyaz Eşya & Elektrikli Ev Aletleri

Filtrele

Sıralama

Buzdolabı

Mutfakların olmazsa olmaz beyaz eşya modelleri arasında yer alan buzdolabı, günlük yaşamda hayat kurtarıcı özellikleri ile evlerin demirbaş ürünü olmaya devam ediyor. Gelişen teknoloji ile birlikte pek çok farklı özelliği ve teknolojik fonksiyonu da beraberinde getiren buzdolabı modelleri, çeşitli marka seçenekleri ve geniş fiyat aralıkları ile her bütçeye, her haneye hitap etmeyi amaçlıyor. Vestel, Arçelik, Samsung, LG ve Bosch başta olmak üzere tüm buzdolabı markaları, birbirinden fonksiyonel buzdolabı çeşitleri ile burada tüketici beğenisine sunuluyor.

Buzdolabı Modelleri

Buzdolabı Modelleri

Güncel teknolojiyi de arkasına alan buzdolabı modelleri, en temel buzdolabı işlevlerinin yanı sıra gelişmiş özellikleri ile de beğeni toplamayı başarıyor. Bu sayede her mutfak ihtiyaçlarına yönelik bir buzdolabı modeli satın almak mümkün oluyor. Gövdesi içerisinde özel bir ısı alanına sahip olan, ve bu alan sayesinde iç sıcaklığını standart bir düzeyde tutan buzdolapları, elektrikle çalışan cihazlar olarak istisnasız her mutfakta yerini almayı başarıyor. Yiyecek ve içeceklerin yüksek sıcaklıkta kalması durumunda oluşan bakterileri, sağladığı standart düşük ısı sayesinde engelleyen buzdolapları, optimum sıcaklık değeri olarak 3-5 derece arasında seyrediyor. Bu sayede içerisine yerleştirdiğiniz her türlü gıda, son kullanma tarihi ile doğrudan bağlantılı olarak güvenli bir biçimde muhafaza ediliyor. Et, tavuk, dondurma, buz küpleri ve benzeri dondurulmuş gıdaları saklamak için geliştirilen buzdolabı dondurucu bölmeleri ile -22'ye kadar düşük sıcaklık dereceleri sağlayarak bu tarz ürünlerin uzun süreli olarak korunmasını sağlıyor, bozulmasını engelliyor. Halihazırda derin dondurucu özelliği de bulunan bazı buzdolabı modelleri, istendiği takdirde derin dondurucu fonksiyonuna bürünerek bazı gıdaların aylarca, hatta yıllarca bozulmadan muhafaza edilmesine olanak sunuyor. Günümüzde pek çok farklı buzdolabı markasının patentli buzdolabı özellikleri de ön plana çıkıyor. içerisinde dahili sebili olan modeller, dijital ekranı ile derece, tarih, saat ve görsel yansıtan kasalar, farklı renk seçenekleri ile mutfağa aydınlık ve eğlenceli bir hava getiren buzdolabı modelleri de dikkat çekiyor. Enerji tasarrufu sağlaması açısından no frost buzdolabı modelleri de günümüz tüketicisi tarafından büyük rağbet görüyor. Daha düşük elektrik faturaları için tüketiciler, çoğunlukla A++ ya da A+++ enerji sınıfındaki modelleri tercih ediyor.

Buzdolabı Fiyatları

Buzdolabı Fiyatları

Karşınıza çıkan buzdolabı modelleri arasından ailenize ve bütçenize en uygun buzdolabını seçmek, onlarca marka ve model seçeneği arasından bir hayli zorlayıcı olabiliyor. Elbette bir buzdolabı satın almadan önce dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, fiyat unsuru oluyor. Buzdolabı fiyatları, öncelikli olarak markasına, ardından da bünyesinde barındırdığı özelliklere göre farklılık gösteriyor. Buzdolabı fiyat karşılaştırması yaparken markanın önemi büyük önem taşıyor. Bütçe olarak hatrı sayılır bir pay talep eden buzdolapları, beraberinde kaliteli ve uzun ömürlü bir ürün arayışı getiriyor. Kaliteli bir markaya ait buzdolabı tercih ettiğiniz takdirde, size yıllarca, hatta belki ömürlük düzeyde hizmet edecek bir beyaz eşya satın almış oluyorsunuz. Öte yandan fiyattan kısmak amacı ile kaliteden ödün verip tercih ettiğiniz buzdolabı markaları, uzun vadede problem çıkararak buzdolabınızın arızalanmasına, dolayısıyla ilk etapta verdiğiniz fiyattan çok daha fazlasını teknik servise yatırmanıza sebebiyet verebiliyor. Bu yüzden de buzdolabı fiyatları arasında karşılaştırma yaparken ideal fiyat - performans dengesini sağlayan bir markanın ürününde karar kılmak tavsiye ediliyor. Eğer mutfağınız ankastre yapıdaysa ve siz de mutfak dolaplarınız ile birebir ölçülü bir ankastre buzdolabı arıyorsanız, bu alanda ön plana çıkan Miele ve Franke buzdolabı modellerini tercih edebilirsiniz. Elbette standart ebatlarda buzdolabı üretimi gerçekleştiren Samsung, Arçelik, Beko, Bosch, Siemens, LG gibi markaların da ankastre buzdolabı modelleri bulunabiliyor. Eğer geniş bir aileye sahipseniz ve yiyeceklerinizi güvenle saklayacağınız büyük bir buzdolabına ihtiyacınız varsa, benzeri markaların çift kapılı buzdolabı modellerini inceleyebilirsiniz. Bu modeller, hacimce daha büyük oldukları için fiyat olarak standart buzdolaplarından bir miktar daha yüksek olabiliyor.

Buzdolabı Seçerken...

Buzdolabı Seçerken...

Eviniz için uzun ömürlü ve kaliteli bir buzdolabı satın almadan önce dikkat etmeniz gereken pek çok farklı etken vardır. Yüksek bir bütçe ayırarak satın alacağınız buzdolabınız, herhangi bir beyaz eşyadan ziyade mutfağınız için bir nevi yatırım olacağı için beraberinde de ihtiyaçlarınızı karşılayacak özellikleri ve fonksiyonları getiriyor olmalıdır. Her ne kadar buzdolabı fiyatları markaya ve modele göre geniş aralıklarda seyrediyor olsa da, tercih ettiğiniz buzdolabı özelliklerini belirledikten sonra seçim yapmak bir miktar daha kolay hale gelecektir. Buzdolabı seçerken fiyatın yanı sıra dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da ölçüleridir. Buzdolabı ölçüleri, tek kapılı buzdolabı, çift kapılı buzdolabı ve ankastre buzdolabı modellerine göre farklılık gösterebilir. Ankastre modeller, çoğunlukla 70x74 santimetrelik bir hacim ile gelirken çift kapılı buzdolabı modelleri elbette tüm buzdolabı çeşitleri arasında en geniş ölçülere sahiptir. 2-3 kişilik çekirdek aileler için 200-250 litrelik, standart hacimli buzdolapları çoğunlukla yeterli olmaktadır, bu yüzden de bu tarz durumlarda hem yüksek bütçe gerektiren hem de fazlaca alan kaplayan çift kapılı buzdolabı satın alma konusunda iki kere düşünmekte fayda vardır. Buzdolabı tercih ederken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da elbette enerji sınıfıdır. Yüksek fonksiyonlu buzdolabınızın elektrik faturanıza yüklenmesini istemiyorsanız, A++ ya da A+++ enerji sınıfından bir ürün tercih etmeniz önerilir. Elbette mutfak standartlarınız ve yeme - içme alışkanlıklarınız da buzdolabı seçimini etkileyen diğer önemli faktörler arasında. Eğer sebze ve meyve ağırlıklı bir beslenme düzeninize sahipseniz, sebze - meyve haznesi geniş olan, tercihen uzun süreli taze tutma özelliği olan bir buzdolabı seçilmelidir. Aynı şekilde dondurulmuş gıdaların pratikliğine ve kolaylığına inananlardansanız, dondurucu bölmesi yüksek performans gösteren bir modelde karar kılabilirsiniz. Diğer beyaz eşya modelleri için Beyaz Eşya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Hacim, enerji sınıfı, ölçü, kapasite gibi pek çok teknik değer ilk dikkat etmeniz gereken kriterler arasındadır. Buna göre örneğin, 40 – 100 litreleri arası 1 kişi için, 150 - 250 litreleri arası 1 kişi ve 1 çocuk için, 250 - 350 litreleri arası 2 kişi ve 2 çocuk için, 550 – 850 litreleri arası buzdolapları ise 4 yetişkin ve 3 çocuk için yeterli kabul ediliyor. Buzdolabı seçerken solo mu ankastre mi alacağınıza da karar verebilirsiniz. Ankastreler uyum açısından avantajlıyken solo modeller daha esnek seçenekler sunuyor. Bunların yanı sıra buzdolabının kaç kapalı olduğu, No – Frost olup olmadığı ve enerji sınıfı da son derece önemli. Yüksek enerji verimliliğine sahip buzdolaplarının uzun vadede daha kârlı bir seçim olabileceğini unutmayın.
Buzdolabında etkisini gösteren kötü kokuları gidermek için birkaç yaygın yöntem var. Buna göre; elma sirkesi ile suyu karıştırıp buzdolabına koyabilirsiniz. Sirke kokusundan hoşlanmayanlar için bu karışımda sirke yerine karbonat da kullanılabiliyor. Derin dondurucu tarafında ise öncelikle tüm malzemeleri çıkarın ve bir miktar elma sirkesi ile suyu karıştırıp silebilirsiniz. Bunların yanı sıra aldığınız ürünün kullanım kılavuzundan da yararlanabilirsiniz.
Buzdolabının kapağının uzun süre açık unutulması, elektriklerin gitmesi, buzdolabı ayarının düşüşe geçmesi soğutma nedenlerinin başlıcalarıdır. Bunun haricinde su kanalları da tıkanmış olabilir. Fan, kompresör arızaları da buzdolabı soğutmasına engel olabilen faktörler arasındadır.
Kış aylarında hava soğuduğu için buzdolabının derecesi de yükseltilebilir. Kışın buzdolapları +5 ila +8 dereceleri arasında olabilir. Bunun yanı sıra yeni nesil pek çok buzdolabı modelinde modlar bulunuyor. Bunlar arasından kış ayarını da seçebilirsiniz. Kış moduna getirerek +5 / +8 değerine sabitlemeniz mümkün. Dondurucu bölmesinin ise kış aylarında genelde -20 derece olması öneriliyor. Daha detaylı bilgiler için seçtiğiniz buzdolabı markasının teknik servisi ile de irtibata geçebilirsiniz.