Üyelik Avantajları

Akrep hesabınızın olmasının onlarca avantajı var!

Yakın Takip

Beğendiğiniz ürünleri favorinize ekleyin.

Fiyat Alarmı

Fiyatı düşen üründen anında haberiniz olsun.

Ürün İncelemesi

Ürünü kullananlardan gerçek yorumlar ve puanlar.

Binlerce Mağaza

Aradığınız ürün hangi mağazalarda en ucuza!

Üye Ol

Akrep hesabınızı yaratın.

Şifremi Unuttum

Şifreniz e-posta adresinize gönderilecektir.

Bildirimler
  • Şu anda 46 mağaza ve 2.5 milyon ürün veritabanı ile aradığınız ürünün tüm fiyatlarını göstermek için her gün çalışıyoruz. Bizlere destek olmak için lütfen sosyal medyada bizi paylaşın.

  • Alışveriş yapmadan önce hangi site güvenilir, en ucuz nerede stresine son! Akrep.com açıldı, lütfen düşüncelerinizi burayı tıklayarak bizlerle paylaşın.

  • Sahip olduğunuz ürünler için yorum yazarak bizlere destek olabilir, satın almak isteyenlere sizler de yardımcı olabilirsiniz.

Çevre Birimleri

0
En az 2 ürün
karşılaştırabilirsiniz.

Filtrele

Marka
Fiyat Aralığı
-
Sıralama
2566 ürün gösteriliyor.

İlginizi Çekebilecek Ürünler

Çevre Birimleri

Bilgisayarların daha etkin ve verimli kullanılabilmesi için birtakım bilgisayar bileşenleri ve bilgisayar çevre birimlerine gereksinim vardır. Çevre birimleri; bilgisayarın çalışması ile doğrudan bir ilgisi olmayan ancak bilgisayarların fonksiyonlarını arttıran aygıtlardır. Eğer aktif bir bilgisayar kullanıcısı iseniz; bilgisayar çevre birimleri edinerek; bilgisayar verimliliğinizi arttırabilirsiniz. Bilgisayara bilgi girişi ya da bilgisayardan bilgi çıkışı yapabilme fonksiyonuna sahip çevre birimleri geniş marka seçeneğiyle beğeninize sunulmaktadır. Farklı marka ve model uyumluluk seçenekleriyle tasarlanan çevre birimleri, en uygun fiyat seçenekleri ile akrep.com’da bir araya geliyor. Kategorimiz üzerinden çevre birimleri satışa sunan kanalların, fiyat tekliflerini karşılaştırabilir ve bütçenize en uygun ürünü kolayca satın alabilirsiniz.

Bilgisayar Giriş Birimleri Nelerdir?

Bilgisayar Giriş Birimleri Nelerdir?

Bilgisayara bilgi girişi ya da bilgisayardan bilgi çıkışı yapan çeşitli çevre birimleri bulunmaktadır. Bilgisayar giriş birimleri olarak da bilinen ve bilgisayara veri girişi sağlayan çevre birimleri; klavye (keyboard), fare (mouse), mikrofon, kamera, tarayıcı, dokunmatik yüzeyler (touchpad) ve dokunmatik ekrandır. Klavyeler, bilindiği gibi bilgisayarda yazı yazmak gibi temel işlemlerin yapılabilmesini sağlar. Mikrofonlar, ses girişinin sağlandığı birimdir. Kamera da görüntü girişinin yapılmasını sağlar. Tarayıcılar; fotoğraf, resim, yazılı doküman gibi genellikle kağıt üzerinde bulunan belgelerin bilgisayar ortamına aktarılmasını sağlayan birimlerdir. Dizüstü bilgisayarlarda bulunan toucpad ise; yüzey üzerinde parmak hareketleri ile imlecin hareket etmesini sağlar. Bilgisayar giriş çevre birimleri genel olarak bunlardır. Bu birimler, bilgisayarınıza veri ve bilgi girişi yapabilmenizi sağlar.

Bilgisayar Çıkış Birimleri Nelerdir?

Bilgisayar Çıkış Birimleri Nelerdir?

Bilgisayar çıkış birimleri adından da anlaşılacağı gibi bilgisayardan bilgi çıkışı yapabilen kısımlardır. Bilgisayar çıkış birimleri arasında; ekran, yazıcı (printer), çizici (ploter), hoparlör gibi cihazlar yer almaktadır. Ekran, bilgisayar üzerinde yaptığınız tüm işlemleri görüntüleyebilmenizi sağlayan bir görsel çıkış birimidir. Yazıcılar ise; bilgisayar üzerinde hazırlanan metin, resim ve fotoğraf gibi verilerin kağıda aktarılmasını sağlayan birimlerdir. Yazıcılar genelde iş yerleri ve ofislerde kullanılsa da evde kullanıma uygun ev tipi yazıcı modelleri de bulunmaktadır. Bir diğer çıkış birimi olan çizici ise; bilgisayarda hazırlanan mühendislik çizimlerinin kağıda aktarılmasını sağlayan birimdir. Eğer mühendislik, mimarlık ya da çizim yapılan herhangi bir meslek dalı ile uğraşıyorsanız çizici edinmek işinizi kolaylaştıracaktır. Son olarak ses sistemleri ve hoparlörler de bilgisayarda dijital seslerin çıkışını sağlayan çevre birimleri arasındadır. En iyi ses sistemi model ve markalarını incelemek, fiyatlarını görüntülemek için ilgili kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Bilgisayar Çevre Birimleri Markaları & Fiyatları

Bilgisayar Çevre Birimleri Markaları & Fiyatları

Bilgisayar çevre birimleri geniş bir marka seçkisi ile beğeninize sunulmaktadır. Gerek bilgisayar üreticisi gerekse de çevre birimleri üreticisi pek çok marka son teknolojik yeniliklerle tasarlanmış pek çok giriş ve çıkış birimi üretimi gerçekleştirmektedir. Kategorimiz üzerinde de ürünlerini görüntüleyebileceğiniz bu markalardan bazıları; Acer, A4tech, Addison, Arial7, Aoc, Apc, Appa, Apple, Artes, Beats, BenQ, Casper, Codegen, Corsair, Creative, Dell, Delta, Digitus gibi markalardır. Çevre birimleri fiyatları ürünün markasına, modeline ve özelliklerine göre değişkenlik gösterse de kategorimizde her bütçeye uygun alternatifler sunulmaktadır. Bilgisayar çevre birimlerinin yanı sıra; bilgisayarın çalışabilmesi için gerekli bilgisayar bileşenlerini de incelemeyi unutmayın!