Üyelik Avantajları

Akrep hesabınızın olmasının onlarca avantajı var!

Yakın Takip

Beğendiğiniz ürünleri favorinize ekleyin.

Fiyat Alarmı

Fiyatı düşen üründen anında haberiniz olsun.

Ürün İncelemesi

Ürünü kullananlardan gerçek yorumlar ve puanlar.

Binlerce Mağaza

Aradığınız ürün hangi mağazalarda en ucuza!

Üye Ol

Akrep hesabınızı yaratın.

Şifremi Unuttum

Şifreniz e-posta adresinize gönderilecektir.

Bildirimler
  • Şu anda 120'den fazla mağaza ve 5 milyon+ ürün veritabanı ile aradığınız ürünün tüm fiyatlarını göstermek için her gün çalışıyoruz!

  • Alışveriş yapmadan önce hangi site güvenilir, en ucuz nerede stresine son! Akrep.com açıldı, lütfen düşüncelerinizi burayı tıklayarak bizlerle paylaşın.

  • Sahip olduğunuz ürünler için yorum yazarak bizlere destek olabilir, satın almak isteyenlere sizler de yardımcı olabilirsiniz.

Çevre Birimleri

Çevre Birimleri Fiyatları

0
En az 2 ürün
karşılaştırabilirsiniz.

Filtrele

Marka
Fiyat Aralığı
-
Sıralama
548 farklı Çevre Birimleri fiyatları listeleniyor.

İlginizi Çekebilecek Ürünler

Çevre Birimleri

Bilgisayarların daha etkin ve verimli kullanılabilmesi için birtakım bilgisayar bileşenleri ve bilgisayar çevre birimlerine gereksinim vardır. Çevre birimleri; bilgisayarın çalışması ile doğrudan bir ilgisi olmayan ancak bilgisayarların fonksiyonlarını arttıran aygıtlardır. Eğer aktif bir bilgisayar kullanıcısı iseniz; bilgisayar çevre birimleri edinerek; bilgisayar verimliliğinizi arttırabilirsiniz. Bilgisayara bilgi girişi ya da bilgisayardan bilgi çıkışı yapabilme fonksiyonuna sahip çevre birimleri geniş marka seçeneğiyle beğeninize sunulmaktadır. Farklı marka ve model uyumluluk seçenekleriyle tasarlanan çevre birimleri, en uygun fiyat seçenekleri ile akrep.com’da bir araya geliyor. Kategorimiz üzerinden çevre birimleri satışa sunan kanalların, fiyat tekliflerini karşılaştırabilir ve bütçenize en uygun ürünü kolayca satın alabilirsiniz.

Bilgisayar Giriş Birimleri Nelerdir?

Bilgisayar Giriş Birimleri Nelerdir?

Bilgisayara bilgi girişi ya da bilgisayardan bilgi çıkışı yapan çeşitli çevre birimleri bulunmaktadır. Bilgisayar giriş birimleri olarak da bilinen ve bilgisayara veri girişi sağlayan çevre birimleri; klavye (keyboard), fare (mouse), mikrofon, kamera, tarayıcı, dokunmatik yüzeyler (touchpad) ve dokunmatik ekrandır. Klavyeler, bilindiği gibi bilgisayarda yazı yazmak gibi temel işlemlerin yapılabilmesini sağlar. Mikrofonlar, ses girişinin sağlandığı birimdir. Kamera da görüntü girişinin yapılmasını sağlar. Tarayıcılar; fotoğraf, resim, yazılı doküman gibi genellikle kağıt üzerinde bulunan belgelerin bilgisayar ortamına aktarılmasını sağlayan birimlerdir. Dizüstü bilgisayarlarda bulunan toucpad ise; yüzey üzerinde parmak hareketleri ile imlecin hareket etmesini sağlar. Bilgisayar giriş çevre birimleri genel olarak bunlardır. Bu birimler, bilgisayarınıza veri ve bilgi girişi yapabilmenizi sağlar.

Bilgisayar Çıkış Birimleri Nelerdir?

Bilgisayar Çıkış Birimleri Nelerdir?

Bilgisayar çıkış birimleri adından da anlaşılacağı gibi bilgisayardan bilgi çıkışı yapabilen kısımlardır. Bilgisayar çıkış birimleri arasında; ekran, yazıcı (printer), çizici (ploter), hoparlör gibi cihazlar yer almaktadır. Ekran, bilgisayar üzerinde yaptığınız tüm işlemleri görüntüleyebilmenizi sağlayan bir görsel çıkış birimidir. Yazıcılar ise; bilgisayar üzerinde hazırlanan metin, resim ve fotoğraf gibi verilerin kağıda aktarılmasını sağlayan birimlerdir. Yazıcılar genelde iş yerleri ve ofislerde kullanılsa da evde kullanıma uygun ev tipi yazıcı modelleri de bulunmaktadır. Bir diğer çıkış birimi olan çizici ise; bilgisayarda hazırlanan mühendislik çizimlerinin kağıda aktarılmasını sağlayan birimdir. Eğer mühendislik, mimarlık ya da çizim yapılan herhangi bir meslek dalı ile uğraşıyorsanız çizici edinmek işinizi kolaylaştıracaktır. Son olarak ses sistemleri ve hoparlörler de bilgisayarda dijital seslerin çıkışını sağlayan çevre birimleri arasındadır. En iyi ses sistemi model ve markalarını incelemek, fiyatlarını görüntülemek için ilgili kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Bilgisayar Çevre Birimleri Markaları & Fiyatları

Bilgisayar Çevre Birimleri Markaları & Fiyatları

Bilgisayar çevre birimleri geniş bir marka seçkisi ile beğeninize sunulmaktadır. Gerek bilgisayar üreticisi gerekse de çevre birimleri üreticisi pek çok marka son teknolojik yeniliklerle tasarlanmış pek çok giriş ve çıkış birimi üretimi gerçekleştirmektedir. Kategorimiz üzerinde de ürünlerini görüntüleyebileceğiniz bu markalardan bazıları; Acer, A4tech, Addison, Arial7, Aoc, Apc, Appa, Apple, Artes, Beats, BenQ, Casper, Codegen, Corsair, Creative, Dell, Delta, Digitus gibi markalardır. Çevre birimleri fiyatları ürünün markasına, modeline ve özelliklerine göre değişkenlik gösterse de kategorimizde her bütçeye uygun alternatifler sunulmaktadır. Bilgisayar çevre birimlerinin yanı sıra; bilgisayarın çalışabilmesi için gerekli bilgisayar bileşenlerini de incelemeyi unutmayın!

Sık Sorulan Sorular

Bilgisayar çevre birimleri, iç sistem dışında olan ve bilgisayarın çalışmasına yardımcı olan parçalara denir. Dışarıdan harici olarak bağlanan bu çevre birimleri, modem, monitör, klavye, tarayıcı, yazıcı, CD-Rom, güç kaynağı gibi birimlerden oluşuyor. Bilgisayara kablo yardımıyla bağlanabilen bu parçalar ihtiyaçlara göre tercih ediliyor.
Bilgisayar çevre birimleri 3’e ayrılıyor. Bunlar; giriş birimleri, işlem birimleri ve çıkış birimleri olarak biliniyor. Giriş birimleri içerisinde yer alan bağlantılar; klavye, fare, kamera, mikrofon, tarayıcı ve optik okuyucu yer alıyor. İşlem birimleri; CPU (Merkezi İşlem Birimi), ana bellek (RAM), ekran kartı yer alırken çıkış birimleri içinde de ekran, yazıcı, hoparlör, ploter gibi birimler bulunuyor.
Bilgisayar çevre birimlerinin çoğu USB ya da HDMI gibi bir bağlantı kablosu aracılığı ile bağlanabiliyor. Bazı çevre birimleri kablolar ile değil özel yazılımlar kurularak bağlanması gerekiyor. Mesela; yazıcı ve tarayıcılarda bu duruma rastlamak mümkün. Bu cihazlar bilgisayara kablo ile bağlandığında bir yazılım veya sürücü ile kurulum yapılması gerekiyor.
Çevre birimlerini seçerken, bilgisayarın ihtiyaçları ve bilgisayardan beklentilerinize dikkat etmeniz gerekiyor. Örneğin bir öğrenci için bilgisayar klavyesi, fare gerekli normal standartlarda olması yeterliyken oyun oynamak için kullanacak klavye ve fareler farklı özelliklere sahip olabiliyor. Bunun yanında kaliteli ürün ve markaları tercih etmeniz de önemli. Böylece ürünleri uzun yıllar boyunca kullanabilir ve daha iyi bir performans yakalayabilirsiniz.
İşletim sistemi ile yönetilen bilgisayarlar birden fazla donanım ile destekleniyor. Bilgisayar çevre birimlerinden oluşan donanımlar senkronize bir şekilde çalışarak bilgisayarın doğru ve verimli bir şekilde çalışmasını sağlıyor.