Üyelik Avantajları

Akrep hesabınızın olmasının onlarca avantajı var!

Yakın Takip

Beğendiğiniz ürünleri favorinize ekleyin.

Fiyat Alarmı

Fiyatı düşen üründen anında haberiniz olsun.

Ürün İncelemesi

Ürünü kullananlardan gerçek yorumlar ve puanlar.

Binlerce Mağaza

Aradığınız ürün hangi mağazalarda en ucuza!

Üye Ol

Akrep hesabınızı yaratın.

Şifremi Unuttum

Şifreniz e-posta adresinize gönderilecektir.

Bildirimler
  • Şu anda 46 mağaza ve 2.5 milyon ürün veritabanı ile aradığınız ürünün tüm fiyatlarını göstermek için her gün çalışıyoruz. Bizlere destek olmak için lütfen sosyal medyada bizi paylaşın.

  • Alışveriş yapmadan önce hangi site güvenilir, en ucuz nerede stresine son! Akrep.com açıldı, lütfen düşüncelerinizi burayı tıklayarak bizlerle paylaşın.

  • Sahip olduğunuz ürünler için yorum yazarak bizlere destek olabilir, satın almak isteyenlere sizler de yardımcı olabilirsiniz.

Çaydanlık & Cezve

0
En az 2 ürün
karşılaştırabilirsiniz.
601 ürün gösteriliyor.

İlginizi Çekebilecek Ürünler

Çaydanlık & Cezve

Günün her saatinde büyük bir keyifle tüketilen çaylar ve kahvelerin hazırlanışında doğru çaydanlık ve cezve seçeneklerinin kullanılması ortaya çıkan lezzeti direkt olarak etkiler. Karadeniz’de yetişip sofralarımıza gelen çayın muhteşem bir şekilde demlenmesi için gerekli olan çaydanlık ısıya dayanıklı, fiziksel yapısını koruyan ve hiçbir şartta çayın içerisine zararlı maddelerin girmesine izin vermeyen bir yapıda olur.

Çaydanlık & Cezve

Çaydanlık & Cezve Modelleri ve Fiyatları

Muhteşem çaylar demlemek ve kahveler hazırlamak isteyen kişiler çok sayıda farklı markanın arasından kendi ürünlerine karar vermek zorundadır. Çaydanlık üretiminde Korkmaz, Emsan, Karaca, Tefal, Kütahya Porselen, Paşabahçe ve Schafer gibi markalar ön plana çıkar. Çaydanlık fiyatları bu öncü markaların ürünlerinin özellikleri ve sundukları avantajlara göre değişiklik gösterir. Çaydanlıkların kesinlikle pas tutmaması ve bunu içerisinde demlenen çaya aktarmaması gerekir. Bunun için farklı türleri olan çaydanlıklar ısıyı en iyi şekilde kullanarak içerisindeki çaya aktarmaktadır. Doğru bir şekilde hava alışverişini sağlayan ürünler sayesinde çayla harika bir şekilde demlenebilir. Tutacaklarının yapıldığı malzemeler özel olarak tasarlanırken bu sayede kullanıcıların rahatlıkla tutması ve kullanması ön görülmektedir.

Çay tüketimi kadar Türk kahvesi tüketimi de ülkemizde üst düzeyde seyreder. Tüm dünyaya yayılan ünüyle harika kahvemizi hazırlamak isteyen kişiler cezve kullanımı ile bunu gerçekleştirirler. Kahvenin lezzetinden kıvamına, köpüğünden telvesine kadar birçok farklı özelliği cezvenin özelliklerine göre değişebilir. Cezve fiyatları çaydanlıklara göre daha düşük seviyelerde seyreder. Çaydanlık üretiminde etkin rol oynayan markalar cezve üretiminde de ön plana çıkmaktadır. Kullanıcılar beğendikleri markaların çaydanlık ve cezvelerini bir arada alarak çok şık bir takım elde edebilirler. Bu şekilde gelen misafirlerini en iyi şekilde karşılama imkânını bulacaklardır.

Çaydanlık ve cezve modelleri üretiminde tercih edilen malzemeye göre değişiklik gösterir. Çaydanlıklar ve cezveler alüminyum, çelik, porselen, cam, toprak, bakır ya da döküm olarak farklı çeşitlere sahiptirler. Ülkemizde en çok paslanmaya karşı etkili olan çelik çaydanlık modelleri tercih edilir. Son dönemde şık görünüşleri ile birlikte porselen ve cam çaydanlıklar da çok fazla tercih edilmeye başlanmıştır. Döküm malzemede yemek yapmanın ya da çay demlemenin lezzetinin çok ayrı olduğunu düşünen kişiler dökümden üretilen çaydanlıkları tercih ederler. Alüminyum çaydanlıklar ise çok dayanıklı olmayan ancak düşük fiyatıyla acil kullanımlarda ön plana çıkan ürünlerdir. Bakır ve toprak modeller ise genelde cezvelerde tercih edilir. Büyük bir özenle yapılan kahveler harika lezzetiyle insanları etkisi altına almayı başarır.

Çaydanlık & Cezve

Çaydanlık ve Cezve Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mutfak gereçleri arasında büyük bir yere sahip olan çaydanlık ve cezveler satın alınırken dikkat edilmesi gerekenler çok fazla sayıda değildir. Çaydanlık alırken dikkat edilmesi gereken ilk etmen hangi tür malzemeden yapıldığıdır. Metal ürünleri tercih edecek olan kişilerin ısıya dayanıklı ve paslanmaz ürünler arasından seçim yapması gerekir. Çaydanlıkların ısıyı kullanımına da dikkat edilir. İçerisine konan suyu ne kadar sürede kaynama noktasına getirdiği çok önemlidir. Bu süre kişilerin elektrik ya da doğalgaz harcamalarını direkt olarak etkiler.

Çaydanlık ve cezvelerde tutamaklarının ısınıp ısınmaması da büyük önem taşır. İnsanlar sürekli ateşin üzerinde olan ürünleri çay doldururken ya da kahveyi hazırlarken tutamaklarından tutacaklardır. Bu kısımları ısınan ürünler kullanışlı değildir ve kullanıcılarına zarar verebilir. Çaydanlık modellerinde çay demlendiğinde haber veren bir alarm sistemi olan ürünler de bulunmaktadır. Bunlar kişilerin çaydanlıkları ateşte unutmasını engeller. Kullanıcılar bu özelliklerine dikkat ederek aldıkları çaydanlık ve cezveleri uzun süre kullanıp hem kendilerine hem de misafirlerine harika içecekler sunabilirler.