Üyelik Avantajları

Akrep hesabınızın olmasının onlarca avantajı var!

Yakın Takip

Beğendiğiniz ürünleri favorinize ekleyin.

Fiyat Alarmı

Fiyatı düşen üründen anında haberiniz olsun.

Ürün İncelemesi

Ürünü kullananlardan gerçek yorumlar ve puanlar.

Binlerce Mağaza

Aradığınız ürün hangi mağazalarda en ucuza!

Üye Ol

Akrep hesabınızı yaratın.

Şifremi Unuttum

Şifreniz e-posta adresinize gönderilecektir.

Bildirimler
  • Şu anda 120'den fazla mağaza ve 5 milyon+ ürün veritabanı ile aradığınız ürünün tüm fiyatlarını göstermek için her gün çalışıyoruz!

  • Alışveriş yapmadan önce hangi site güvenilir, en ucuz nerede stresine son! Akrep.com açıldı, lütfen düşüncelerinizi burayı tıklayarak bizlerle paylaşın.

  • Sahip olduğunuz ürünler için yorum yazarak bizlere destek olabilir, satın almak isteyenlere sizler de yardımcı olabilirsiniz.

Taşınabilir Disk

Taşınabilir Disk Fiyatları

0
En az 2 ürün
karşılaştırabilirsiniz.

Filtrele

Fiyat Aralığı
-
Sıralama

Taşınabilir Disk

Bilgisayarınızda depoladığınız, sakladığınız veri ve dosyaların sayısı her geçen gün daha da artıyorsa bunları bir taşınabilir diske aktarmanın vakti gelmiş olabilir. Taşınabilir hard disk olarak da bilinen bu yedekleme ürünleri; özellikle geniş bir depolama alanı isteyenlerin tercihi olmaktadır. Depolamanın yanı sıra verilerinizi her ihtimale karşı güvende tutmak isterseniz de taşınabilir disk kullanabilirsiniz. Sayfamızda görüntüleyebileceğiniz farklı markaların farklı özelliklerdeki taşınabilir disk çeşitleri; her türden veri yedekleme ve depolama ihtiyacınıza yanıt verecektir.

Taşınabilir Disk Nedir?

Taşınabilir Disk Nedir?

Harici disk olarak da adını sıklıkla duyduğumuz taşınabilir diskler, bilgisayar kasası dışında kullanılabilen depolama ve saklama alanlarıdır. Bu diskler isimlerini “taşınabilir” olma özelliklerinden almaktadırlar. Zamanla tasarımında değişimler meydana gelen taşınabilir hard diskler günümüzde cep boyunda üretilmektedir. Böylece hem taşıması kolaydır hem de muhafaza ettiğimiz alanda çok yer kaplamazlar. Bilgisayarınızın hafızasını hafifletmek ve yüksek boyutlu film, müzik, resim, program gibi verileri arşivlemek istediğinizde taşınabilir hard diskleri tercih edebilirsiniz. Taşınabilir hard diskler aynı zamanda bir bilgisayardan farklı bir bilgisayara veri aktarımı yapmak için de kullanılabilir. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte harici disklerin depolama alanları ve veri hızları her geçen gün daha da artmaktadır.

Harici Hard Disk Çeşitleri

Harici Hard Disk Çeşitleri

Harici hard disk çeşitleri; kapasitesine, veri aktarım hızına ve boyutlarına göre farklı çeşitlere ayrılmaktadır. Harici disk çeşitleri arasından seçim yaparken öncelikle elbette ihtiyacınızı doğru belirlemelisiniz. Bunun için ihtiyacınız olan kapasiteyi bilmeli ve harici hard disklerin teknolojik özelliklerinden haberdar olmalısınız. Taşınabilir disk çeşitlerinin bilinmesi gereken özellikleri arasında, önbelleği, medya özelliği, FireWire girişi, E-Sata özelliği, Usb 2.0/3.0 desteği ve Ethernet desteği gibi özellikler yer almaktadır. Taşınabilir diskin önbelleği, diski okuma/yazma işlemi yaparken aynı anda birden çok istek geldiği zaman, bu isteklere cevap verirken kullanılan yardımcı hafızayı ifade etmektedir. Yüksek bir önbellek elbette doğru bir seçimdir. Ancak her gelişmiş özellik taşınabilir disk fiyatları üzerinde doğrudan artma yönünde bir etki yaptığından bunun gerçekten ihtiyacınız olup olmadığına doğru karar vermeniz gerekir. Eğer bilgisayarınızdan aktardığınız filmleri televizyonda izlemek istiyorsanız o zaman alacağınız taşınabilir disk medya oynatıcı olarak bilinen özelliğe sahip olmalıdır. Ancak böyle bir ihtiyacınız yoksa bu özelliği de yok sayabilirsiniz. Harici hard disk çeşitleri arasında karar verirken hangi özelliğin hangi işe yaradığını iyi bilmeli ve bu özelliğin sizin ihtiyacınıza uygun olup olmadığına doğru karar vermelisiniz.

Taşınabilir Hard Disk Fiyatları

Taşınabilir Hard Disk Fiyatları

Taşınabilir disk çeşitlerine, markaya ve özelliklerine göre fiyatlar değişkenlik gösterebilmektedir. Taşınabilir hard disk fiyatları her bir yeni ve teknolojik özellikle birlikte daha da yükselmektedir. Bu yüzden en teknolojik ve en donanımlı taşınabilir disk modellerini tercih etmek yerine sizin ihtiyaçlarınızı karşılayan modellere yönelebilirsiniz. Eğer bu alanda yeterince bilgi sahibi değilseniz uzmanından taşınabilir hard disk önerileri alabilir ya da detaylı bir araştırma yapabilirsiniz. En ucuz taşınabilir hard disk modellerini görmek isterseniz ise sayfamızda sıralanan ürünlere göz atabilirsiniz. Farklı satış kanalları tarafından sunulan farklı markaların en uygun fiyatlı taşınabilir disk ürünlerini bu sayfada inceleyebilir ve bütçenize en uygun olanı kolayca sipariş edebilirsiniz. Daha fazla depolama ve yedekleme ürünü için ise; Yedekleme Ürünleri kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.