Üyelik Avantajları

Akrep hesabınızın olmasının onlarca avantajı var!

Yakın Takip

Beğendiğiniz ürünleri favorinize ekleyin.

Fiyat Alarmı

Fiyatı düşen üründen anında haberiniz olsun.

Ürün İncelemesi

Ürünü kullananlardan gerçek yorumlar ve puanlar.

Binlerce Mağaza

Aradığınız ürün hangi mağazalarda en ucuza!

Üye Ol

Akrep hesabınızı yaratın.

Şifremi Unuttum

Şifreniz e-posta adresinize gönderilecektir.

Bildirimler
  • Şu anda 120'den fazla mağaza ve 5 milyon+ ürün veritabanı ile aradığınız ürünün tüm fiyatlarını göstermek için her gün çalışıyoruz!

  • Alışveriş yapmadan önce hangi site güvenilir, en ucuz nerede stresine son! Akrep.com açıldı, lütfen düşüncelerinizi burayı tıklayarak bizlerle paylaşın.

  • Sahip olduğunuz ürünler için yorum yazarak bizlere destek olabilir, satın almak isteyenlere sizler de yardımcı olabilirsiniz.

Taşınabilir Disk

Taşınabilir Disk Fiyatları

0
En az 2 ürün
karşılaştırabilirsiniz.

Filtrele

Fiyat Aralığı
-
Sıralama
1 farklı Taşınabilir Disk fiyatları listeleniyor.

Taşınabilir Disk

Bilgisayarınızda depoladığınız, sakladığınız veri ve dosyaların sayısı her geçen gün daha da artıyorsa bunları bir taşınabilir diske aktarmanın vakti gelmiş olabilir. Taşınabilir hard disk olarak da bilinen bu yedekleme ürünleri; özellikle geniş bir depolama alanı isteyenlerin tercihi olmaktadır. Depolamanın yanı sıra verilerinizi her ihtimale karşı güvende tutmak isterseniz de taşınabilir disk kullanabilirsiniz. Sayfamızda görüntüleyebileceğiniz farklı markaların farklı özelliklerdeki taşınabilir disk çeşitleri; her türden veri yedekleme ve depolama ihtiyacınıza yanıt verecektir.

Taşınabilir Disk Nedir?

Taşınabilir Disk Nedir?

Harici disk olarak da adını sıklıkla duyduğumuz taşınabilir diskler, bilgisayar kasası dışında kullanılabilen depolama ve saklama alanlarıdır. Bu diskler isimlerini “taşınabilir” olma özelliklerinden almaktadırlar. Zamanla tasarımında değişimler meydana gelen taşınabilir hard diskler günümüzde cep boyunda üretilmektedir. Böylece hem taşıması kolaydır hem de muhafaza ettiğimiz alanda çok yer kaplamazlar. Bilgisayarınızın hafızasını hafifletmek ve yüksek boyutlu film, müzik, resim, program gibi verileri arşivlemek istediğinizde taşınabilir hard diskleri tercih edebilirsiniz. Taşınabilir hard diskler aynı zamanda bir bilgisayardan farklı bir bilgisayara veri aktarımı yapmak için de kullanılabilir. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte harici disklerin depolama alanları ve veri hızları her geçen gün daha da artmaktadır.

Harici Hard Disk Çeşitleri

Harici Hard Disk Çeşitleri

Harici hard disk çeşitleri; kapasitesine, veri aktarım hızına ve boyutlarına göre farklı çeşitlere ayrılmaktadır. Harici disk çeşitleri arasından seçim yaparken öncelikle elbette ihtiyacınızı doğru belirlemelisiniz. Bunun için ihtiyacınız olan kapasiteyi bilmeli ve harici hard disklerin teknolojik özelliklerinden haberdar olmalısınız. Taşınabilir disk çeşitlerinin bilinmesi gereken özellikleri arasında, önbelleği, medya özelliği, FireWire girişi, E-Sata özelliği, Usb 2.0/3.0 desteği ve Ethernet desteği gibi özellikler yer almaktadır. Taşınabilir diskin önbelleği, diski okuma/yazma işlemi yaparken aynı anda birden çok istek geldiği zaman, bu isteklere cevap verirken kullanılan yardımcı hafızayı ifade etmektedir. Yüksek bir önbellek elbette doğru bir seçimdir. Ancak her gelişmiş özellik taşınabilir disk fiyatları üzerinde doğrudan artma yönünde bir etki yaptığından bunun gerçekten ihtiyacınız olup olmadığına doğru karar vermeniz gerekir. Eğer bilgisayarınızdan aktardığınız filmleri televizyonda izlemek istiyorsanız o zaman alacağınız taşınabilir disk medya oynatıcı olarak bilinen özelliğe sahip olmalıdır. Ancak böyle bir ihtiyacınız yoksa bu özelliği de yok sayabilirsiniz. Harici hard disk çeşitleri arasında karar verirken hangi özelliğin hangi işe yaradığını iyi bilmeli ve bu özelliğin sizin ihtiyacınıza uygun olup olmadığına doğru karar vermelisiniz.

Taşınabilir Hard Disk Fiyatları

Taşınabilir Hard Disk Fiyatları

Taşınabilir disk çeşitlerine, markaya ve özelliklerine göre fiyatlar değişkenlik gösterebilmektedir. Taşınabilir hard disk fiyatları her bir yeni ve teknolojik özellikle birlikte daha da yükselmektedir. Bu yüzden en teknolojik ve en donanımlı taşınabilir disk modellerini tercih etmek yerine sizin ihtiyaçlarınızı karşılayan modellere yönelebilirsiniz. Eğer bu alanda yeterince bilgi sahibi değilseniz uzmanından taşınabilir hard disk önerileri alabilir ya da detaylı bir araştırma yapabilirsiniz. En ucuz taşınabilir hard disk modellerini görmek isterseniz ise sayfamızda sıralanan ürünlere göz atabilirsiniz. Farklı satış kanalları tarafından sunulan farklı markaların en uygun fiyatlı taşınabilir disk ürünlerini bu sayfada inceleyebilir ve bütçenize en uygun olanı kolayca sipariş edebilirsiniz. Daha fazla depolama ve yedekleme ürünü için ise; Yedekleme Ürünleri kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Yeni nesil taşınabilir disk modelleri, cepte taşınabilir boyutlarda olup son zamanların en çok ilgi gören disk çeşitleri arasında yer alıyor. Teknolojik gelişmelerle beraber, sürdürülebilir bir yaşam için üretilen bu taşınabilir disk çeşitleri kablo miktarını da daha aza indiriyor. USB Type-C olarak bilinen bu yeni nesil taşınabilir diskler küçük ebatları ile kolay bir kullanım alanı oluşturuyor.
Çoğunlukla önemli dosyaların saklanması için tercih edilen hard disk seçenekleri arasında tercih yaparken kaliteli ve sağlam yapılı modelleri tercih etmelisiniz. Taşınabilir özelliğe sahip olması gittiğiniz yere götürebilmenizi kolaylaştırabiliyor. Hard disk’in hızı da dikkat edilmesi gereken bir diğer unsurlar arasında yer alıyor. Hızlı işlem yapabilme özelliğine sahip olan hard disklerin tercih edilmesi hard diskin içerisine veri aktarımı yapıp geri taşırken verimli ve hızlı işlem yapabilmesi kullanım açısından kolaylık sağlayan etkenler arasında bulunuyor. Depolama alanı da dikkatli olunması gereken noktalar arasında yer alıyor. Geniş depolama alanı tercih etmek kullanım açısından daha verimli bir alan oluşturuyor.
Taşınabilir hard disk özellikleri arasında en çok öne çıkan özelliği, akıllı telefon, televizyon ya da bilgisayar gibi pek çok teknolojik alet ile uyumlu olması yer alıyor. Veri depolamaya yardımcı olan bu ürünler, kablolu ve kablosuz olmak üzere farklı çeşitlere ayrılıyor. Geniş bir kapasite seçeneği sunan bu hard diskler arasından istediğiniz kapasiteye sahip diski tercih edebilirsiniz. Diğer depolama ürünlerine göre daha güvenilir bir modeller arasında yer alıyor.
Taşınabilir hard diskler verilinizi saklamak ve taşımak için kullanabileceğiniz araçlar olarak karşınıza çıkıyor. Kablo yardımı ile bilgisayarlara kolay bir şekilde bağlanan taşınabilir hard disk modelleri pek çok açıda verimli bir şekilde bilgisayar kullanmanıza yardımcı oluyor. Aynı zamanda ikinci bir depolama alanı da sunuyor. Kablo yardımıyla bilgisayarınıza bağlayacağınız taşınabilir hard diskinizi, açılan pencere üzerine saklamak istediğiniz verilerinizi sürükleyerek kopyasını güvenilir bir alanda saklayabilirsiniz.