Üyelik Avantajları

Akrep hesabınızın olmasının onlarca avantajı var!

Yakın Takip

Beğendiğiniz ürünleri favorinize ekleyin.

Fiyat Alarmı

Fiyatı düşen üründen anında haberiniz olsun.

Ürün İncelemesi

Ürünü kullananlardan gerçek yorumlar ve puanlar.

Binlerce Mağaza

Aradığınız ürün hangi mağazalarda en ucuza!

Üye Ol

Akrep hesabınızı yaratın.

Şifremi Unuttum

Şifreniz e-posta adresinize gönderilecektir.

Bildirimler
  • Şu anda 120'den fazla mağaza ve 5 milyon+ ürün veritabanı ile aradığınız ürünün tüm fiyatlarını göstermek için her gün çalışıyoruz!

  • Alışveriş yapmadan önce hangi site güvenilir, en ucuz nerede stresine son! Akrep.com açıldı, lütfen düşüncelerinizi burayı tıklayarak bizlerle paylaşın.

  • Sahip olduğunuz ürünler için yorum yazarak bizlere destek olabilir, satın almak isteyenlere sizler de yardımcı olabilirsiniz.

Ütü & Dikiş Makinesi

Ütü & Dikiş Makinesi Fiyatları

0
En az 2 ürün
karşılaştırabilirsiniz.
291 farklı Ütü & Dikiş Makinesi fiyatları listeleniyor.

İlginizi Çekebilecek Ürünler

Ütü & Dikiş Makinesi

Günlük yaşamın içerisinde pek de sevilmeyen ütü işleri, teknolojinin gelişimi ile beraber oldukça pratik bir hal alıyor. Yeni çıkan modeller; kırışıklıkları daha hızlı açma, her tür kumaş türüne zarar vermeden ütüleme ve yüksek enerji tasarrufu gibi pek çok kullanıcı dostu özellik sunuyor. Ayrıca eskiden zor olan ve uzmanlık gerektiren dikiş işi, yeni dikiş makinesi modelleri ile herkesin ev rahatlığında gerçekleştirebileceği bir hobiye dönüşüyor. Seri üretim ve profesyonel çalışma ortamları için ise birbirinden farklı modeller bulunuyor. Siz de aradığınız tüm ütü ve dikiş makinesi modellerine kategorimizden ulaşabilir ve ihtiyacınıza en uygun olan modeli bulmak için ürünleri karşılaştırabilirsiniz.

Ütü & Dikiş Makinesi Modelleri

Ütü & Dikiş Makinesi Modelleri

Onlarca farklı seçenek ve tasarımda üretilen ütü modelleri, seçim yapma işini oldukça zorlaştırıyor. Son teknoloji ürünü modeller birçok özelliği barındırırken standart modeller de yoğun ilgi görmeye devam ediyor. En yaygın tercih edilenler ise buharlı ütü modelleri oluyor. Buharlı ütülerde şok ve dikey buhar olmak üzere iki farklı buhar modu bulunuyor. Şok buhar ve sürekli buhar değeri modelden modele farklılık gösterebiliyor. Ayrıca buharlı ütülerde bulunan otomatik kapanma özelliği de ütüleme sonrası size ihtiyacınız olan güveni sunuyor. Son dönemlerin en çok tercih edilen modellerinden olan kazanlı ütüler, şık tasarımı ve sunduğu üstün özellikleriyle öne çıkıyor. Akıllı otomatik buhar özelliği, kırışıklıkları kısa bir süre içinde açarak yüksek performans sağlıyor. Ütüde pratiklik arayanlar içinse en iyi seçenek dikey buharlı ütü modelleri oluyor. Boyut olarak da küçük olan bu modeller, ütü masasına gerek kalmadan kırışıklık açma özelliği sunuyor. İş yerlerinde kullanılan dikiş makinesi modellerinin, günümüzde ev kullanımına uygun mini modelleri bulunuyor. Dikiş makinesi küçük modellerde üretildiği takdirde daha sınırlı özelliklere sahip olabiliyor. Tam boy dikiş makinelerindeki düz ve tekli dikişlerde Singer dikiş makineleri sıklıkla tercih edilirken yan kapama dikişleri için Overlok dikiş makinesi çeşitleri tercih ediliyor. Katlama, yaka dikişi, kol kıvırma gibi kompleks dikişler için de Reçme dikiş makinesi kullanılıyor.

Ütü & Dikiş Makinesi Özellikleri

Ütü & Dikiş Makinesi Özellikleri

Geniş model seçeneğine sahip ütü çeşitleri, her ihtiyacınıza uygun çeşitli özellikler sunuyor. Ütü seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli özellik, ütünün sahip olduğu Watt gücü oluyor. Kırışıklık açmak için uygulanan buharın kuvvetini ütünün sahip olduğu Watt gücü belirliyor. Genelde 2500W, 2600W ve 3200W olmak üzere değişik watt gücüne sahip modeller bulunuyor. Buharlı ütülerde bulunan otomatik kapanma özelliği güvenlik sağlıyor. Ayrıca buharı üretmek için kullanılan su haznelerinde kireç önleyici yüzey bulunuyor. Kazanlı ütülerdeki yüksek buhar gücü ve sağlam yapıdaki tabanlar, çok kısa sürede kırışıklık açma işlevi sunuyor. Dikiş makinesi elektrikli ve elektriksiz seçeneklerinin yanında, kullanılacak kumaş türüne ve modele göre çeşitli özellikler bulunduruyor. Son teknoloji dikiş makinelerinde, ipliği geçirme işlemini makinenin kendisi gerçekleştirebiliyor. Bunun yanında ilik açma ve ayarlanabilen zikzak gibi farklı özellikler büyük kolaylık sağlıyor. Bazı modellerde yer alan LED ışık desteği de hassasiyet gerektiren ayrıntılarda faydalı olabiliyor. En kullanışlı dikiş makinesi ve ütü karşılaştırmaları için kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Ütü & Dikiş Makinesi Fiyatları

Ütü & Dikiş Makinesi Fiyatları

Ütü fiyatları, farklı özelliklere ve ürün boyutlarına göre değişiklik gösteriyor. Ütüde bulunan kazan ölçüsü, ütünün sahip olduğu Watt gücü ve kırışıklık açmada etkili olan güçlü taban özellikleri fiyat farklılıklarını belirleyen önemli sebepleri oluşturuyor. Farklı renk ve tasarımlar üreten ütü markaları, değişik fiyat aralıklarında ürünler bulabilmenize imkan tanıyor. İhtiyacınız olan özellikleri belirleyerek size en uygun olan ütü markasını ve modelini kategorimizden bulabilirsiniz. Ayrıca ütü yaparken kullanabileceğiniz en işlevsel ütü masası karşılaştırmaları için buraya tıklayabilirsiniz. Dikiş makinesi fiyatlarına gelecek olursak, makinelerin performansı ile fiyatlarının aynı orantıda ilerlediği görülüyor. Fiyat arttıkça sizin harcamanız gereken efor azalıyor ve makine, sahip olduğu özellikler sayesinde daha çok işi üstleniyor. Tüm dikiş makinesi marka ve modellerini bu kategoride karşılaştırabilir ve özelliklerine göz atabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Ütüdeki kireç temizliği cihazların uzun ömürlü bir kullanıma sahip olması için oldukça önemlidir. Çünkü kireç temizliği düzenli olarak yapılmadığında su kanalları tıkanarak kullanıma engel oluşturabilir. Ütülerde kireç temizliği ürün modeline göre farklılık gösterir. Fakat pratik bir temizlik için sirke gibi doğal gıdalar kullanılabilir. Hazırladığınız sirke ve su karışımını beze sürdükten sonra ütü tabanını temizleyerek kireç problemini önleyebilirsiniz. Ütünüzün temizliğine dair detaylı bilgi almak için cihazınızın kullanım kılavuzunu inceleyebilirsiniz.
Ütü seçiminde nokta atışı bir tercih yapmak için birkaç faktörü göz önünde bulundurmanız gerekir. Bu faktörler arasında buhar gücü, taban yapısı ve ağırlık gibi özellikler öne çıkar. Ayrıca cihazların fiyat ve program özellikleri de doğru ütü seçiminde dikkat alınmalıdır. Bu tür unsurları baz alarak ihtiyaçlarınıza uygun seçeneklere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.
Dikiş makinesine ip takma yöntemi ürün modeline göre değişiklik gösterebilir. Genel olarak aktarmak gerekirse ilk olarak dikiş iğnesinin yukarıya doğru hazırlanması gerekir. Ardından ipi bobin çekme mekanizmasının üzerine yerleştirin, bu mekanizma genellikle üst kısımdaki çarkın altında bulunur. Sonrasında ipi tel tutacakların arasından ve dikiş iğnesinden geçirin. Dikiş makinenizi aşağı yukarı hareket ettirerek ipi doğru bir şekilde taktığınızı test edin. Makinenizin kullanım kılavuzunu inceleyerek ip takma konusunda detaylı bilgi alabilirsiniz.
Dikiş makinesi kullanımı ürün modeli ve tasarımına göre farklılık gösterebilir. Genel olarak aktarmak gerekirse öncelikli olarak ip doğru bir şekilde takmanız gerekir. Ardından kumaşı hazırlayın ve kumaşınıza uygun bir ip seçimi yapın. Sonrasında dikiş tipi ve iğne pozisyonu gibi ayarları yaptıktan sonra makinenizi kullanıma hazır bir hale getirebilirsiniz. Dikiş makinenizin kullanımı hakkında detaylı bilgi almak için ürününüzün kullanım kılavuzunu inceleyebilirsiniz.