Üyelik Avantajları

Akrep hesabınızın olmasının onlarca avantajı var!

Yakın Takip

Beğendiğiniz ürünleri favorinize ekleyin.

Fiyat Alarmı

Fiyatı düşen üründen anında haberiniz olsun.

Ürün İncelemesi

Ürünü kullananlardan gerçek yorumlar ve puanlar.

Binlerce Mağaza

Aradığınız ürün hangi mağazalarda en ucuza!

Üye Ol

Akrep hesabınızı yaratın.

Şifremi Unuttum

Şifreniz e-posta adresinize gönderilecektir.

Bildirimler
  • Şu anda 120'den fazla mağaza ve 5 milyon+ ürün veritabanı ile aradığınız ürünün tüm fiyatlarını göstermek için her gün çalışıyoruz!

  • Alışveriş yapmadan önce hangi site güvenilir, en ucuz nerede stresine son! Akrep.com açıldı, lütfen düşüncelerinizi burayı tıklayarak bizlerle paylaşın.

  • Sahip olduğunuz ürünler için yorum yazarak bizlere destek olabilir, satın almak isteyenlere sizler de yardımcı olabilirsiniz.

Tarayıcı

Tarayıcı Fiyatları

0
En az 2 ürün
karşılaştırabilirsiniz.

Filtrele

Sıralama
13 farklı Tarayıcı fiyatları listeleniyor.

Tarayıcı

Tarayıcı, bir diğer adı scanner olarak bilinen elektronik cihazlardır. Fotoğraf, dergi, gazete, kitap gibi dokümanları ve yazıları bilgisayara aktarmak için kullanılır. Tarayıcılarda kağıt üzerindeki ayrıntıları algılayabilen sensörler yer alır. Resim ve dosyaların dijital ortama aktarılmasını sağlayan bu cihaz, günümüzde birçok iş sektöründe tercih edilir.

Tarayıcı

Tarayıcı Nedir? Nasıl Çalışır?

Scannerler, kağıt üzerindeki tüm ayrıntıları algılayabilen sensörlere sahip teknolojik bir üründür. Bu sensörlere CCD adı verilir. Bu sensörler, ışığı elektrik gerilimine çevirir. Bu gerilimin, bilgisayar işlemcisi tarafından resme çevrilmesiyle görüntü bilgisayar ekranına aktarılır. Tarama esnasında renk tonları yeşil, kırmızı ve mavi renklerden oluşur. Tarayıcının renk algısı yüksekse, taranan belgenin renk kalitesi de o kadar iyi olur. Tarayıcılar, bilgisayara USB port ile bağlanır. Bu vesileyle belge ve dokümanlar bilgisayara aktarılır. Tarayıcıyı kullanmanın en büyük avantajı, dokümanı elle yazmaya gerek kalmadan bilgisayara aktarabilmektir. Okul, ofis, işyeri ve ev gibi bir çok ortamda kullanılabilen yazıcılar, oldukça pratik bir kullanıma sahiptir. Çizilmesi zor olan fotoğraf ve resimleri bilgisayara aktarabilmesi, grafik tasarımcılar için de oldukça büyük bir avantaj sunar. Başlıca tarayıcı markaları; Avision, Benq, Brother, Canon, Epson, Hp, Kodak, Panasonic ve Xerox gibi markalardır. Tarayıcı fiyatları ise ürünün marka ve modeline göre değişiklik gösterir. Tarayıcılar; masaüstü tarayıcı ve el tipi tarayıcılar olmak üzere iki seçenekten oluşur.

Tarayıcı

Tarayıcı Çeşitleri Nelerdir?

Günümüzde çok fonksiyonlu yazıcı modellerinde de tarayıcı özelliği bulunabilmektedir. Sadece belge taratma işlemine ihtiyaç duyuluyorsa, çok fonksiyonlu yazıcı yerine tarayıcı (scanner) almak çok daha ekonomiktir. Tarayıcılar, farklı çeşitlerde piyasaya sürülür. Çok fonksiyonlu yazıcılarda entegre olarak gelen tarayıcılar, A4 boyutundaki dosyaların taratılmasını sağlarken, daha küçük dosyaların taratılabilmesi için de el tarayıcıları kullanılır. Tarayıcıların hangi bağlantı noktasını kullandığı, dokümanın taranıp bilgisayar ortamına aktarılacağı sürede büyüm önem taşır. Bağlantı noktasındaki bant genişliği yüksek olan tarayıcılar, tarama işleminin daha hızlı gerçekleşmesini sağlar. Günümüzdeki tarayıcılar USB, SCSI, firewire ve paralel port olmak üzere farklı arayüzlere sahiptir.

Tarayıcı

Tarayıcı Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tarayıcı satın alırken dikkat edilmesi gereken belli detaylar bulunur. Bunların başında hangi boyuttaki dokümanların taranacağı yer alır. Günümüzde piyasadaki pekçok tarayıcıların maksimum tarama boyutu A4’tür. Tarayıcı satın alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer özellik de, tarayıcının çözünürlüğüdür. Tarayıcı çözünürlüğü dpi olarak adlandırılır. Açılımı Dot Per Inc olan bu terim, bir inç başına kaç nokta düştüğünü ifade eder. Dpi oranı ne kadar yüksek olursa, taranan belgenin bilgisayara aktarılma kalitesi de o kadar yüksek olur. Tarayıcıdan yüksek bir verim almak isteyenlerin 600 x 1200 dpi’lık tarayıcıları tercih etmeleri önerilir. Tarayıcıların bir de OCR özelliği bulunur. Optical Character Recognition olarak bilinen bu açılımın türkçe karşılığı Optik Karakter Tanıma olarak bilinir. Tarayıcı ile taranmış dokümanlardaki yazıların Word, Text gibi dosyalara dönüştürülmesini sağlar. Bu özelliği tarayıcıda kullanmak isteyenler OCR yazılımına ihtiyaç duyarlar. Tarayıcı satın alırken bu yazılımın verilip verilmediğini bilmek gerekir. Verilmemesi durumunda dışarıdan temin edilmesi gerekmektedir.

Sık Sorulan Sorular

Tarayıcı yazıcı çeşitleri belgelerin optik okuma yoluyla dijital alanlara taşınmasını sağlar. Bu ürünler bir belgenin çoğaltılmasında veya bilgisayar ortama aktarılmasına yardımcı olur. Tarayıcılar büyük bir resmi, kitabı veya karmaşık belgeleri birebir analiz ederek kopyasını oluşturabilecek güçlü bir teknolojiye sahiptir. Farklı kullanım alanlarına hitap eden birçok farklı tarayıcı çeşidi mevcuttur. Bu ürünlerle belgelerinizi bilgisayarınıza aktarabilir veya çoğaltabilirsiniz.
Tarayıcı çeşitleri bir görsel veya yazınsal materyallerin birebir taranarak kopyalanmasını sağlar. Ürünler bir belgeyi tüm detaylarıyla birebir ölçülerle analiz ederek kaydeder. Tarayıcı çeşitleriyle taranan belgeler basım işlemlerine aktarılarak kopyalanabilir. Bununla birlikte bilgisayar veya akıllı telefon aracılığıyla dijital ortama aktarılabilir.
Tarayıcı yazıcı modelleri bir belgenin hem taranmasında hem de basımında kullanılır. Bu ürünler gelişmiş mekanizmasıyla bir belgeyi detaylı olarak tarayabilir. Ardından taradığı belgeyi sistemine kaydederek pratik bir şekilde çoğaltabilir. Tarayıcı yazıcılar genellikle bilgisayar gibi teknolojik cihazlara bağlanarak kullanılabilir. Bu özellik, ürünlerin taradığı belgelerin dijital ortama aktarılmasını da sağlar. Yazıcı tarayıcı modellerini tercih ederek birçok belge basma ve çoğaltma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
Tarayıcı çeşitleri çalışma prensipleri ve kullanım alanlarına göre farklılık gösterir. Bazı ürünler belirli belge türlerini tararken bazı modeller birçok belge çeşidini bir arada tarayabilir. En çok tercih edilen tarayıcı çeşitleri; el tarayıcıları, düz yataklı tarayıcı ve tamburlu tarayıcılardır. El tarayıcı çeşitleri fotoğraf ve küçük belgeleri tarayan taşınabilir ürünlerdir. Düz yataklı ve tamburlu tarayıcılar ise büyük belgeleri istenen şekilde tarayabilme özelliğine sahiptir. Kullanım alanlarınızı baz alarak tarayıcı çeşitlerini değerlendirebilirsiniz.