Üyelik Avantajları

Akrep hesabınızın olmasının onlarca avantajı var!

Yakın Takip

Beğendiğiniz ürünleri favorinize ekleyin.

Fiyat Alarmı

Fiyatı düşen üründen anında haberiniz olsun.

Ürün İncelemesi

Ürünü kullananlardan gerçek yorumlar ve puanlar.

Binlerce Mağaza

Aradığınız ürün hangi mağazalarda en ucuza!

Üye Ol

Akrep hesabınızı yaratın.

Şifremi Unuttum

Şifreniz e-posta adresinize gönderilecektir.

Bildirimler
  • Şu anda 120'den fazla mağaza ve 5 milyon+ ürün veritabanı ile aradığınız ürünün tüm fiyatlarını göstermek için her gün çalışıyoruz!

  • Alışveriş yapmadan önce hangi site güvenilir, en ucuz nerede stresine son! Akrep.com açıldı, lütfen düşüncelerinizi burayı tıklayarak bizlerle paylaşın.

  • Sahip olduğunuz ürünler için yorum yazarak bizlere destek olabilir, satın almak isteyenlere sizler de yardımcı olabilirsiniz.

Kartuş

Kartuş Fiyatları

0
En az 2 ürün
karşılaştırabilirsiniz.
299 farklı Kartuş fiyatları listeleniyor.

İlginizi Çekebilecek Ürünler

Kartuş

Yazıcılar, okullarda ve ofislerde sıklıkla kullanılan teknolojik cihazlar iken, günümüzde pek çok evde de yazıcı kullanımının arttığı görülür. En az satın alınan yazıcılar kadar yazıcının malzemelerinin de yakından tanınması gerekir. Bu malzemelerden başında kartuş gelir.

Kartuş

Kartuş Nedir?

Kartuş, yazıcının bilgisayardan aldığı sinyale göre görüntünün kağıda basılmasını sağlayan mürekkeptir. Kartuş adı verilen plastik küçük kutuların içinde mürekkepler yer alır. Kartuşların kırmızı, siyah, mavi, yeşil, sarı gibi bir çok renk seçeneği mevcuttur. Kartuşlar, yazıcıların en önemli malzemesidir. Kartuş olmaması durumunda yazıcılar baskı alamaz. Günümüzde birçok firma kartuş üretmektedir. Başlıca kartuş markaları; Brother, Canon, Epson, Hp, Lexmark, Samsung, Teknokask ve Ricoh gibi markalardır. Kartuş fiyatları da ürünün markasına ve çeşidine göre değişiklik gösterir. Kartuşlar farklı özelliklerde üretilir. Yazıcı firmalarının ürettiği yazıcı modeline göre kartuş özelliği de farklılık gösterir. Örneğin, kimi yazıcılar baskıda kartuş kullanırken bazı yazıcılar da toner kullanır. Günümüzde toner ve kartuş birbirine karıştırılan terimler arasında yer alır. Kartuşun çalışma prensibi, mürekkebin ısıtılıp püskürtülmesine dayanır. Tonerde ise mürekkebin toz halinde kağıda yapıştırılması prensibi söz konusudur.

Kartuş

Bitmeyen Kartuş Nedir?

Bitmeyen kartuş, yazıcı kartuşuna mürekkep tanklarının hortumla bağlanması sistemine dayanır. Yazıcıda yer alan kartuşa delik açılır ve dışarıda yer alan mürekkep tankları ince hortumlar aracılığıyla yazıcı kartuşuna başlanır. Yazıcı mürekkebi bu yöntem sayesinde sürekli beslenmiş olur. Bitmeyen kartuş ismini diğer yazıcı çeşitleri göz önünde bulundurarak almıştır. Kartuşların bitmeyeceği anlamına gelmez. Sadece diğer kartuş seçeneklerine göre çok daha uzun bir kullanıma sahip olduğunu ifade eder. Bitmeyen kartuşun klasik yazıcılara göre en önemli avantajlarından birisi de kartuşun bitmesi durumunda değiştirme zorunluluğu olmamasıdır. Kartuş yerine, hortumla kartuşa bağlanan mürekkep tanklarını doldurmak yeterlidir. Böylelikle kartuş her bittiğinde dolum için ayrı bir ücret ödemeye gerek kalmaz. Günümüzde firmalar direkt olarak bu şekilde üretilen yazıcıları piyasaya sunuyor. Fakat klasik yazıcılarda da benzer sistemin kurulması mümkündür.

Kartuş

Kartuş Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Kartuş satın alırken dikkat edilmesi gereken belli detaylar bulunur. Öncelikle ilk defa yazıcı satın alacak kişiler, kartuş maliyetlerini muhakkak göz önünde bulundurmalıdır. Bitmeyen kartuş, diğer kartuş seçeneklerine göre daha ekonomik olduğu için avantajlıdır. Yeni yazıcı alanların, yazıcı içerisinde yer alan kartuşla ne kadar baskı alabilecekleri gibi detayları da öğrenmeleri önemlidir. Çoğu kullanıcı, satın aldığı yazıcıyla beraber gelen kartuşun uzun kullanım için yeterli olabileceğini düşünebilmektedir. Bunun için yazıcının baskı kapasitesi önceden öğrenilmesi gereken önemli detaylarda arasında yer alır. Satın alınan kartuşun, yazıcının model ve markasıyla uyumlu olmasına da dikkat edilmelidir. Mürekkep kartuşlar uzun süre tükenmeden baskı alabildikleri için günümüzde en çok tercih edilen kartuş seçeneklerinden biridir.

Sık Sorulan Sorular

Kartuşlar yazıcı modellerine göre geliştirilir. Bunun için her yazıcı çeşidinin kartuşu farklılık gösterir. Mürekkep püskürtmeli yazıcılarda sıvı kartuş modelleri tercih edilir. Diğer ürünleri incelemek için akrep.com’u ziyaret edebilirsiniz.
Kartuşlar yazıcı modellerine göre temelde mürekkep kartuşu ve toner kartuşu olarak ikiye ayrılıyor. Sıvı yapıda olan mürekkep kartuşları mürekkep püskürtmeli yazıcılarda kullanılıyor. Toner kartuşları ise lazer yazıcılar için tercih ediliyor. Ürünleri incelemek ve fiyatlarını kıyaslamak için akrep.com’u ziyaret edebilirsiniz.
İhtiyaç duyulduğunda hem mürekkep püskürtmeli yazıcı çeşitleri hem de toner seçenekler doldurulabilir. Bunun için toner veya kartuş modeline uygun renklerin ve dolum malzemelerin seçilmesi gerekir. Ürünleri incelemek için akrep.com’u ziyaret edebilirsiniz.
Bitmeyen kartuş çeşitleri, bu sisteme sahip olan yazıcılarda kullanılır. Bitmeyen kartuş sistemine sahip yazıcı çeşitlerinin fiyatlarını incelemek ve kıyaslamak için akrep.com’u ziyaret edebilirsiniz.