Üyelik Avantajları

Akrep hesabınızın olmasının onlarca avantajı var!

Yakın Takip

Beğendiğiniz ürünleri favorinize ekleyin.

Fiyat Alarmı

Fiyatı düşen üründen anında haberiniz olsun.

Ürün İncelemesi

Ürünü kullananlardan gerçek yorumlar ve puanlar.

Binlerce Mağaza

Aradığınız ürün hangi mağazalarda en ucuza!

Üye Ol

Akrep hesabınızı yaratın.

Şifremi Unuttum

Şifreniz e-posta adresinize gönderilecektir.

Bildirimler
  • Şu anda 120'den fazla mağaza ve 5 milyon+ ürün veritabanı ile aradığınız ürünün tüm fiyatlarını göstermek için her gün çalışıyoruz!

  • Alışveriş yapmadan önce hangi site güvenilir, en ucuz nerede stresine son! Akrep.com açıldı, lütfen düşüncelerinizi burayı tıklayarak bizlerle paylaşın.

  • Sahip olduğunuz ürünler için yorum yazarak bizlere destek olabilir, satın almak isteyenlere sizler de yardımcı olabilirsiniz.

Veri Yedekleme & Depolama

Veri Yedekleme & Depolama Fiyatları

0
En az 2 ürün
karşılaştırabilirsiniz.
35 farklı Veri Yedekleme & Depolama fiyatları listeleniyor.

İlginizi Çekebilecek Ürünler

Veri Yedekleme & Depolama

Taşınabilir disklerden USB flash bellek ve hafıza kartlarına çeşit çeşit veri yedekleme ve depolama ürününün fiyatlarını bu sayfada görebilir, cebinize en uygununu bularak alışverişinize devam edebilirsiniz. Bu sayfadaki veri depolama ve yedekleme ürünleri sayesinde ister bilgisayarınızdaki ister tabletinizdeki isterseniz de telefonunuzdaki veriyi güvenle yedekleyip depolayabilir, dilediğiniz kadar saklayabilirsiniz. Üstelik burada pek çok ünlü markanın ürünlerine göz atmanız da mümkün. Baychip, Hello, Intenso, Kingston, Kioxia, Link, Lexar, Pny, Sandisk, Sunix, Syrox, Toshiba, Ttec, Verico, Verbatim ve daha pek çok markanın bilgisayar ve telefon veri yedekleme ve depolama ürünü fiyatı bu sayfada sizi bekliyor. Acele edin, Akrep ile cebinizi koruyun!

Veri Yedekleme & Depolama

Veri Yedekleme Yöntemleri

Veri yedekleme yöntemleri, kullanacağınız sisteme ya da cihaza göre değişiklik gösterebilir. Hangi bilgisayarı, telefonu ya da tableti kullanıyor olursanız olun, veriyi korumak için kullanabilecğeiniz pek çok bulut veri yedekleme ürünü mevcut. Bunlar içinde en çok tercih edilenleri arasında yerel yedekleme, bulut yedekleme, ileri seviye yedekleme, sistem yedekleme, sanal makine yedekleme ve veri kurtarma ürünlerini saymak mümkün. Örneğin, bilgisayarınızda veya ağınızda bulunan verileri yerel bir sürücüde yedekleyebileceğiniz yazılımlar veya cihazlar olarak bilinen yerel yedekleyiciler, kullanıcıların favorileri arasında. Buna ek olarak bulut veri yedekleme de avantajı diğerlerinden bir hayli fazla olan türlerden. Verilerinizi internet üzerinden bir bulut hizmeti sunucusuna yükleyebilmenize olanak veren bu sistem sayesinde nerede olursanız olun verinize ulaşmanız mümkün. Diğer yandan bir de ileri seviye yedekleme ürünleri var ki bunlar veriyi birden fazla ortamda saklama kapasitesine sahip. Bilgisayarınızdaki dosyaları, fotoğrafları ya da belgeleri ister yerel sürücüde ister bulutta isterseniz de fiziksel cihazlarda yedekleyebilirsiniz. Bunlara ek olarak Sanal makine olarak çalışan uygulamalarınızın yedeğini alabileceğiniz ve Verilerinizi kaybettiğiniz veya silindiği zaman geri yükleyebileceğiniz yazılımlar da yedekleme ve depolama ürünleri arasındaki yerini alıyor.

Veri Yedekleme & Depolama

Veri Yedekleme Nasıl Yapılır?

Tüm bu ürünlerden faydalanarak verilerinizi yedekleyebilir veya depolayabilirsiniz. Peki, Veri yedekleme nasıl yapılır? Bu işlemi yürütmenin birkaç temel adımı bulunuyor. Bunlardan ilki yedekleme ortamını seçmek. Örneğin yerel bir sürücü, bulut hizmeti veya fiziksel cihaz arasından seçiminizi yaparak ilk aşamayı tamamlayabilirsiniz. Ardından yedekleme yazılımını ya da hizmeti geliyor. Verilerinizi yedeklemek için Windows Backup, Acronis, Carbonite gibi yazılımlar arasından seçim yapmanız gerekli. Bu adımı da gerçekleştirdiğinizde yedekleme işlemine geçebilirsiniz. Programın ya da yazılımın sizi yönlendirmesine izin vererek ekrandaki adımları birer birer tamamlayın. Ardından sürecin sağlamasını da yapmanızda yarar var. Bunu da yedeklenen verileri geri yükleyerek yapmanız mümkün. İster iOS ister Windows ister Android veri yedekleme olsun cihazlarınızdaki depolama ve yedekleme işlemlerini belli aralıklarla gerçekleştirmeyi unutmayın. Son olarak veri yedekleme ürünlerine sistem yedekleme ve sanal makine yedekleme gibi ürünleri de ekleyerek verilerinize ek olarak sisteminizin de korunmasını sağlayabilirsiniz.

Veri Yedekleme & Depolama

Veri Yedekleme Ürünleri Fiyatları

Veri depolama ve yedekleme ürünleri arasında sıklıkla tercih edilen USB belleklerin fiyatlarını burada görüp kıyaslayarak alışverişinizden kazançlı çıkmanız mümkün. Verilerinizi taşıyabileceğiniz ve bilgisayarınıza bağlayabileceğiniz, küçük boyutlu, taşınabilir bir depolama cihazı olan bu ürünler genellikle USB (Universal Serial Bus) arayüzüne sahiptir ve bilgisayarınıza direk olarak takılabilir. USB bellekler, hard disklerden daha küçük boyutlu ve taşınabilir oldukları için çok yaygın olarak kullanılmaktadır. Veri saklamak ve taşımak için çok pratik bir seçenek olan USB bellek, harddisk ve hafıza kartı çeşitleri ve fiyatları burada sizi bekliyor.

Sık Sorulan Sorular

En çok kullanılan veri yedekleme türleri arasında yerel yedekleme, bulut yedekleme, ileri seviye yedekleme, sistem yedekleme, sanal makine yedekleme ve veri kurtarma ürünlerini saymak mümkün. Tüm bu ürünlerden yararlanarak bilgisayarınızdaki veya telefonunuzdaki veriyi güvenli bir şekilde saklayabilir ve yedekleyebilirsiniz.
Veri yedekleme işlemini gerçekleştirmek için önce yedekleme ortamı seçilir. Ardından yedekleme yazılımı tercihi yapılır ve işleme başlanır. Son aşamaya gelindiğinde ise yedeklemenin test edilmesi sürecine girilir. Bu süreçte veriler geri yüklenerek test işlemi sağlanmış olur. Yedekleme işlemi sadece verilerinizi koruma amacıyla yapılması gerekir, ayrıca sisteminizin korunmasını sağlamak için sistem yedekleme ve sanal makine yedekleme gibi ürünleri de kullanabilirsiniz.
Veri depolama araçları, verilerinizi saklamak ve koruma amacıyla kullanabileceğiniz birçok farklı ürün türünü içerebilir. Örnekler arasında harddiskler, SSD’ler, USB flash bellekler, bulut depolama hizmetleri, DVD veya Blu-ray diskler, NAS ve SAN cihazlar, tape drive’lar, bulut backup çözümleri gibi pek çok farklı ürün sayılabilir.
Bulut veri depolama, verilerinizi internet üzerinden bir bulut hizmeti sunucusuna yükleyebildiğiniz bir veri depolama seçeneğidir. Bu hizmetler, verilerinizi koruma amacıyla yedeklemek veya erişilebilir hale getirmek için kullanabileceğiniz birçok farklı seçenek sunar. Bulut veri depolama hizmetleri genellikle abonelik temelli bir model üzerinde çalışır ve kullanıcıların verilerini sunuculara yüklemelerine, yedeklemelerine ve geri yüklemelerine olanak tanır.