Üyelik Avantajları

Akrep hesabınızın olmasının onlarca avantajı var!

Yakın Takip

Beğendiğiniz ürünleri favorinize ekleyin.

Fiyat Alarmı

Fiyatı düşen üründen anında haberiniz olsun.

Ürün İncelemesi

Ürünü kullananlardan gerçek yorumlar ve puanlar.

Binlerce Mağaza

Aradığınız ürün hangi mağazalarda en ucuza!

Üye Ol

Akrep hesabınızı yaratın.

Şifremi Unuttum

Şifreniz e-posta adresinize gönderilecektir.

Bildirimler
  • Şu anda 120'den fazla mağaza ve 5 milyon+ ürün veritabanı ile aradığınız ürünün tüm fiyatlarını göstermek için her gün çalışıyoruz!

  • Alışveriş yapmadan önce hangi site güvenilir, en ucuz nerede stresine son! Akrep.com açıldı, lütfen düşüncelerinizi burayı tıklayarak bizlerle paylaşın.

  • Sahip olduğunuz ürünler için yorum yazarak bizlere destek olabilir, satın almak isteyenlere sizler de yardımcı olabilirsiniz.

Hobi Elektroniği

Hobi Elektroniği Fiyatları

0
En az 2 ürün
karşılaştırabilirsiniz.

Filtrele

Fiyat Aralığı
-
Sıralama
217 farklı Hobi Elektroniği fiyatları listeleniyor.

İlginizi Çekebilecek Ürünler

Hobi Elektroniği

Günlük hayatımızın bir parçası haline gelen elektronik ürünler zamanla kullanıcılarda elektronik cihazlar karşı ilgiyi arttırıyor. Özellikle elektronik cihazlara veya devrelere karşı ilgisi olan kullanıcılar, elektronik cihazları kurcalayarak vakit geçirmesini seviyor. Tam bu noktada devreye hobi elektroniği çeşitleri giriyor. Arduino setleri, elektrik, elektronik devre gibi alanlara ilgi duyan kullanıcılar için hobi olarak ilgilenebilecekleri malzemeler bulunuyor. Her zevke ve hobiye hitap eden bu ürünler sizler için akrep.com üzerinde listeleniyor. Kategorimiz üzerinden en çok ilgi duyduğunuz malzemelere kolaylıkla ulaşabilir ve uygun fiyatlı ürünleri anında bulabilirsiniz.

Hobi Elektroniği

Hobi Elektroniği Nedir, Ne İşe Yarar?

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte elektronik cihaz çeşitliliği de artış gösteriyor. Dolayısıyla teknoloji ve elektroniğe olan ilgi de artıyor. Elektronik günümüzde bilgiyi işlemek, taşımak gibi pek çok görevi yerine getirmede kullanılıyor. Bu düzenli bir şekilde işleyen sistem birçok kullanıcıda elektronik devrelere karşı bir ilgiye neden oluyor. Hobi elektroniği de bu ilgiyi karşılamak için tasarlanan ürünler şeklinde karşınıza çıkıyor. Elektronik cihazların tasarımı, çalışma prensipleri gibi konuların keyifli bir şekilde inşa edilmesi olarak tanımlanabiliyor. Kullanıcıların hobi olarak elektronik devre elemanları, mikroişlemciler ve sensör gibi parçaların kullanımını öğrenmeleri için bulunan ürünler olarak yer alıyor. Aynı zamanda bu araçların nasıl bir araya getirebileceklerini de öğrenen kullanıcılar güvenli bir şekilde hobilerini gerçekleştirebilmeleri için tasarlanıyor. Hobi seti olarak bulunan bu araçlar kimisi tek başına parçalar halinde de bulunabiliyor. Sayfamızda birden fazla alana yönelik hobi elektroniği ürünleri bulunuyor olup ilgi duyduğunuz alana yönelik dilediğiniz parça ve setlere ulaşabilirsiniz. Hobi elektroniği size kişisel proje ve tasarımlar yapabilmenize de imkan sağlayarak evde kullanılabileceğiniz ürünler ya da evdeki ürünleri modifiye de edebilmenize yardımcı oluyor.

Hobi Elektroniği

Hobi Elektroniği Çeşitleri

Hobi elektroniği birden fazla alanda yapılabilmesi ile çocuk, yetişkin fark etmeksizin geniş bir kesime hitap ediyor. Elektronik hobi malzemeleri, teknolojik ürünlerle bağlantılı olarak tasarlanıyor olup pek çok alana hitap ediyor. Bu ürün çeşitliliği arasında robotik, görüntü ve ses sitemleri ile ilgili parçalar, elektronik devre tasarımları, bilgisayar parçaları, teknolojik cihazlar, uydu radyo tasarımları gibi pek çok ürün skalası bulunuyor. Robotik tasarımlar daha çok genç ve çocuklar tarafından tercih edilen ürünler arasında yer alıyor. Robot tasarımlarının yapılması ve kontrol edilmesi ile ilgilenen kullanıcılar için tercih edilebilecek hobi elektroniği ürünleri arasında yer alıyor. Elektronik devre tasarımları ise bu kategori altında en çok tercih edilen hobi elektroniği çeşitleri arasında yer alıyor. Elektrik devresi tasarımı açısından kolay ve zevkli olması açısından hobi olarak yapılıyor. Zorluk dereceleri bulunan bu hobi elektroniği çeşidi her yaştan kullanıcının yapabilmesine olanak sağlıyor. Test edilmesi açısından da kolay olan bu tasarımlar tekli parçalar halinde de kategorimizde bulunuyor. Tüm bunların yanında bilgisayarların modifiye edilmesi için de hobi elektroniği çeşitler kullanılabiliyor. Bu hobi türü genellikle oyun konsolları için kullanılıyor. Siz de ilgilendiğiniz alana yönelik malzemelere fiyatları karşılaştırarak akrep.com üzerinden aradığınızı bulabilirsiniz.

Hobi Elektroniği

Hobi Elektroniği Devreleri Modelleri

Elektronik hobi devreleri tercih edilen ilgi alanına bağlı olarak farklı türlere sahip. Güç kaynak devreleri, bu devreler arasında yer alan ve sıkça kullanılan modeller arasında bulunuyor. Elektronik cihazların güç ihtiyacını karşılayan bu devreler hemen hemen her hobi elektroniği çeşidi için gerekli olan ürünler arasında yer alıyor. Güç amplifikatör devreleri de bu güç devrelerinin gücünü daha fazla arttırmak için kullanılan devreler olarak karşınıza çıkıyor olup inşa edilen elektrik devresini güçlendirebilmenize yardımcı oluyor. Bilgisayar devreleri ile ilgili olan kullanıcıların daha çok tercih ettiği mikroişlemci devreleri genellikle modifiye işlemi için kullanılıyor olsa da bilgisayar ve elektronik cihazların işlem yapabilmesine destek olmak için ya da basit düzeyde kendi işlemcinizi oluşturabilmenize yardımcı oluyor. Dijital devre çeşitleri elektronik cihaz devrelerinde daha çok kullanılıyor olup sayısal sinyallerin aktarılması ve işlenmesi için gerekli olan devreler arasında yer alıyor. Tüm bunların yanında amplifikatör devreleri, analog devreler, sensör devreleri ve akıllı devreler de bu hobi elektroniği devreleri arasında yer alıyor.

Sık Sorulan Sorular

Bir elektrik devresi belli başlı ana bileşenlerden oluşuyor. Bu ana bileşenler; üreteç, direnç, kondansatör, indüktör, diyot, transistör, ampermetre ve voltmetre olmak üzere birden fazla devre elemanı içerisinde barındırıyor. Bu ana bileşenler ile basit ya da profesyonel elektrik devreleri yapabilir ve farklı amaçlar için de kullanabilirsiniz.
Elektroniğe hobi olarak başlamak için belli başlı elektronik teorilerini bilmeniz gerekiyor. Bu teori ve bilgileri öğrendikten sonra basit elektrik devreleri yaparak başlayabilirsiniz. Işık yayan diyot ya da amplifikatör devresi ilk etapta yapmaya başlayabileceğiniz devreler arasında yer alıyor. Ardından analog devreler gibi daha gelişmiş devreler tasarlayabilir ve özelleştirilmiş projeler ile hobi alanınızı genişletebilirsiniz.
Demonte devreler, elektronik cihazların iç yapısı ve devrelerini incelemek amacıyla parçalara ayrılması anlamında kullanılan devre çeşitleri olarak karşınıza çıkıyor. Bu devre çeşitleri genellikle hobi elektroniğinde öğrenme amacıyla bozuk cihazın tamir edilmesi gibi nedenlerle incelenebiliyor. Elektronik tamir becerilerini de geliştiriyor.
Hobi elektroniği ile yapılabilecek pek çok proje yer alıyor. Bunlara örnek verilecek olursa basit bir elektrik devresi oluşturulabilir. Bunu biraz daha büyüttüğümüzde LED ışıkların kontrol edildiği bir devre oluşturulabilir. Otomatik bitki sulama sistemi, gibi daha kapsamlı projelerde üretilebilirsiniz. Aurdino sistemleri ile basit programlamalar yapabilir, bunları daha işlevsel işlere dönüştürebilirsiniz.