Üyelik Avantajları

Akrep hesabınızın olmasının onlarca avantajı var!

Yakın Takip

Beğendiğiniz ürünleri favorinize ekleyin.

Fiyat Alarmı

Fiyatı düşen üründen anında haberiniz olsun.

Ürün İncelemesi

Ürünü kullananlardan gerçek yorumlar ve puanlar.

Binlerce Mağaza

Aradığınız ürün hangi mağazalarda en ucuza!

Üye Ol

Akrep hesabınızı yaratın.

Şifremi Unuttum

Şifreniz e-posta adresinize gönderilecektir.

Bildirimler
  • Şu anda 120'den fazla mağaza ve 5 milyon+ ürün veritabanı ile aradığınız ürünün tüm fiyatlarını göstermek için her gün çalışıyoruz!

  • Alışveriş yapmadan önce hangi site güvenilir, en ucuz nerede stresine son! Akrep.com açıldı, lütfen düşüncelerinizi burayı tıklayarak bizlerle paylaşın.

  • Sahip olduğunuz ürünler için yorum yazarak bizlere destek olabilir, satın almak isteyenlere sizler de yardımcı olabilirsiniz.

Modem & Ağ Ürünleri

Modem & Ağ Ürünleri Fiyatları

0
En az 2 ürün
karşılaştırabilirsiniz.
681 farklı Modem & Ağ Ürünleri fiyatları listeleniyor.

İlginizi Çekebilecek Ürünler

Modem ve Ağ Ürünleri

Günümüzde internetin bir lüks değil gereklilik olduğu düşünülürse, internetin sorunsuz ve güvenli bir şekilde kullanılabilmesi için gerekli cihazların da zorunluluk olduğunu düşünebiliriz. Modem ve ağ ürünleri de bu cihazlardan. Ağ ürünleri, iletişim cihazlarının birbirine bağlanmasını sağlayan devasa bir yapının kurulmasına yararlar. Modemler ise; telefon hatlarından gelen sinyalleri cep telefonu, bilgisayar ve tablet gibi cihazların internet bağlantısı kurması ve bilgi alışverişi yapması görevini üstlenirler. Akrep.com hem ağ cihazları hem de modemler alanında geniş bir ürün çeşitliliği ve marka seçkisi ile sizleri buluşturmaktadır. İhtiyacınıza en uygun modem çeşitleri ve ağ cihazları arasından birini seçebilir, fiyat karşılaştırmaları yaparak en uygun fiyatlı ürüne kolayca sahip olabilirsiniz.

Modemler

Modemler

Hızlı ve güvenli bir internet bağlantısı için çeşitli modem seçenekleri bulunmaktadır. Modem çeşitleri arasında farklı kullanım alanları ve ihtiyaçlarına bağlı olarak; ADSL modem, VDSL modem, 3G modem ve SHDSL modem seçenekleri yer almaktadır. Modemler ayrıca kablolu ve kablosuz modem olarak da gruplandırılmaktadır. Kablosuz modemler, portatiflik sunarken kablolu modemler daha iyi bir bağlantı hızı sunarlar. Her modemin özellikleri ve avantajları birbirinden farklıdır. Dolayısıyla modem modelleri arasından bir seçim yaparken kendi gereksinimlerinizi göz önünde bulundurmalısınız. Aradığınız en iyi modem çeşitleri için Modem kategorimizi ziyaret ederek, daha detaylı bir araştırma da yapabilirsiniz.

Ağ Ürünleri

Ağ Ürünleri

Ağ ürünleri ya da ağ cihazları, bilgisayar veya benzeri sayısal sistemlerin birbirleriyle karşılıklı olarak çalışmalarını ve iletişim kurmalarını sağlayan ürünlerdir. Bir ağ yapısı oluşturulabilmesi için bu tür cihazların birbirine bağlanması gerekmektedir. Network yapılarının kurulabilmesi için çok farklı cihazlar kullanılabilmektedir. Ağ Ürünleri kategorimizde de bulabileceğiniz bu cihazlardan bazıları; acces point ve router, switch ve hub, network kartı, NAS sürücüsü, print server, Ethernet kartı gibi ürünlerdir. Her bir ürünün işlevi ve özelliği birbirinden farklılık göstermektedir. En iyi ağ ürünleri markalarından olan Airties, Bandridge, Baseus, Belkin, Cisco, Codegen, Dark, Engenius, Everest, Zyxel gibi markaların geniş ürün seçkisini kategorimiz üzerinden incelemeye hemen başlayabilirsiniz.

Modem ve Ağ Ürünleri Ne İşe Yarar?

Modem ve Ağ Ürünleri Ne İşe Yarar?

Evde, iş yerlerinde kusursuz bir internet bağlantısı ya da birden fazla cihazın birbirleriyle karşılıklı olarak iletişimi için modem ve ağ ürünlerine gereksinim vardır. Modemin işlevi kısaca; internet bağlantısı kurmamızı sağlamak olarak da tanımlanabilir. Farklı modem seçenekleri arasından ihtiyacımıza uygun birini seçerek, internete bağlanmamız mümkün olabilir. Modem çeşitleri arasında ADSL modemler en yaygın kullanımı olan modemlerdir. Ağ ürünleri ise; bilgisayarlar arası bir ağ kurmak ve veri paylaşımını olabildiğince hızlı ve kolay hale getirmek için geliştirilen cihazların genel adıdır. Farklı işlevlerde pek çok farklı ağ cihazı bulunmaktadır. Ağ ürünleri ve modemlerin tümünü geniş fiyat ve marka seçkisi ile akrep.com üzerinden inceleyebilir; fiyat karşılaştırmaları yaparak bütçenize en uygun ürünü hemen satın alabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Modem ve ağ ürünleri üç çeşitten oluşuyor. Bunlar; Dial-Up yani analog, çevirmeli modem tipi, Kablolu modemler ve ADSL modemler olmak üzere üç modelden oluşuyor. Her bir modem tipi farklı olup antenli ve antensiz modelleri olmak üzere farklı tasarımlarda bulunuyor. Bunun haricinde Switch, router, access point gibi ağ ürünleri de internet bağlantınızı farklı noktalara da yayabilmenize yardımcı oluyor.
Modem ve ağ ürünleri arasında tercihte bulunurken dikkat edilmesi gereken birkaç unsur yer alıyor. Bunlar arasında çoklu kullanım özelliğine sahip olması önemli noktalardan biri. Port sayısı aynı anda kaç bilgisayarın bağlanabileceği konusunda bilgi verirken kullanım konusunda da daha çok işlevsellik sunuyor. Hem kablolu hem de kablosuz olarak kullanılabilen modemleri tercih etmek daha fonksiyonel bir kullanıma sahip olunmasını sağlıyor. Böylece her türlü bilgisayar ile kolaylıkla bağlantı kurabilirsiniz. Antenli modemler daha geniş kapsama alanlarına sahip olmaları bakımından daha kullanım rahat bir kullanıma sahip olabilmenizi sağlıyor olup alırken dikkat edilenler arasında bulunuyor. İnternet hızını da destekleyebilen bir modem seçmek önemli noktalar arasında bulunuyor.
Bağlantı tiplerine göre farklılaşabilen modem çeşitleri iki farklı şekilde kurulum yapılıyor. ADSL modemler sabit telefon hattı üzerinden kurulum yapılıyor. Bu modemler üzerinde yer alan portlara uygun kabloları yerleştirdikten sonra modemle birlikte gelen CD yardımıyla kurulumunu tamamlayabilirsiniz. VDSL modemler, diğer modemlere oranla daha yüksek performansa sahip olan modem çeşitleri arasında yer alıyor. İnternete kısa sürede bağlanabileceğiniz bu modemlerin kurulumu, model kablolarını ilgili internet alanına takarak internet tarayıcısına kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapıp protokol ayarlarını aktifleştirerek kolay bir şekilde bağlantı kurabilirsiniz.
Bilgisayar gibi teknolojik aletlere internet bağlantısı sağlamak amacıyla kullanılan modem ve ağ ürünleri ihtiyacı karşılıyor. Router, switch gibi ürünler internet ağını yaymak için kullanılırken modemler internet sağlayıcılar olarak kategorimizde yer alıyor.