Üyelik Avantajları

Akrep hesabınızın olmasının onlarca avantajı var!

Yakın Takip

Beğendiğiniz ürünleri favorinize ekleyin.

Fiyat Alarmı

Fiyatı düşen üründen anında haberiniz olsun.

Ürün İncelemesi

Ürünü kullananlardan gerçek yorumlar ve puanlar.

Binlerce Mağaza

Aradığınız ürün hangi mağazalarda en ucuza!

Üye Ol

Akrep hesabınızı yaratın.

Şifremi Unuttum

Şifreniz e-posta adresinize gönderilecektir.

Bildirimler
  • Şu anda 46 mağaza ve 2.5 milyon ürün veritabanı ile aradığınız ürünün tüm fiyatlarını göstermek için her gün çalışıyoruz. Bizlere destek olmak için lütfen sosyal medyada bizi paylaşın.

  • Alışveriş yapmadan önce hangi site güvenilir, en ucuz nerede stresine son! Akrep.com açıldı, lütfen düşüncelerinizi burayı tıklayarak bizlerle paylaşın.

  • Sahip olduğunuz ürünler için yorum yazarak bizlere destek olabilir, satın almak isteyenlere sizler de yardımcı olabilirsiniz.

Kartuş Dolum Ürünleri

0
En az 2 ürün
karşılaştırabilirsiniz.
1466 ürün gösteriliyor.

İlginizi Çekebilecek Ürünler

Kartuş Dolum Ürünleri

Yazıcılar, geçmişten günümüze özellikle ofis ortamlarında en çok tercih edilen teknolojik cihazlardan biridir. Bilgisayar kullanımının artmasıyla birlikte yazıcı ihtiyacının da arttığı görülür. Baskı yapabilmek için yazıcılar başlı başına yeterli değildir. Yazıcının çalışabilmesi, görsel ve metin baskısı yapabilmesi için kartuşunun olması gerekir. Yazıcı hangi marka ve modele ait olursa olsun, kartuşu olmaması durumunda işlevini yerine getiremez.

Kartuş Dolum Ürünleri

Kartuş Dolumu Nedir?

Günümüzde piyasadaki kartuşlar; orijinal kartuş, muadil kartuş ve kartuş dolumu olmak üzere üç seçenekten oluşur. Orijinal kartuşlar, yazıcı firmaları tarafından üretilen kartuşlardır. Diğer kartuş seçeneklerine göre fiyat olarak daha pahalıdır. Fakat uzmanlar yazıcının uzun ömürlü kullanılması ve daha kaliteli baskı elde edilebilmesi için orijinal kartuş kullanımını önerirler. Muadil kartuş seçeneği de günümüzde en çok tercih edilen kartuş seçeneklerinden biridir. Orijinal kartuşla benzerlik gösterirler. Fakat fiyat olarak daha ekonomiktir. Farklı firmalar tarafından üretilirler. Kartuş dolumu ise, kartuş kutularının değiştirilmesine gerek kalmadan direkt mürekkeple doldurulması işlemidir. Orijinal kartuşların fiyatları yüksek olduğu için yazıcı kullanıcıları daha ekonomik olan kartuş dolumunu tercih ederler. Kartuş doldurma işlemi teknik ofislerde gerçekleştiriliyor olsa da, kişiler kartuş dolum ürünleri sayesinde evlerinde kendileri de kartuş doldurma işlemini yapabilirler. Böylelikle kartuş aniden bitse de kişiler kendileri hızlıca müdahale ederek zaman kaybetmemiş olacaklar. Hem de daha ekonomik olarak kartuş ihtiyaçlarını gidermiş olacaklar.

Kartuş Dolum Ürünleri

Kartuş Dolumu Nasıl Yapılır?

Kartuş dolumu, kullanılan yazıcının marka ve modeline göre değişiklik gösterir. Özellikle lazer yazıcılarda kartuş doldurma işlemi kartuş dolum setleri sayesinde yapılır. Kartuş dolum seti içerisinde küçük iğnesi olan enjektör, destek malzemesi ve yazıcı mürekkebi yer alır. Kartuş doldurulacağı zaman yazıcıyla uyumlu olan mürekkep şırınga yardımıyla çekilerek kartuş dolum ünitesine akıtılır. Şuan piyasada yüzlerce farklı dolum ünitesi bulunur. Ünitelerin farklılık göstermesiyle doğru orantılı olarak kartuş dolum işlemi de farklılık gösterir. Ürünler arasında; dolum kapasitesi, doldurulacak deliğin sayısı ve yeri gibi detaylarda farklılık görülebilir. Ancak tüm dolum işlemlerinde ortak olarak; biten kartuşa, delik üzerinden yazıcı mürekkebini doğru şekilde aktarma işlemi yapılır.

Kartuş Dolum Ürünleri

Kartuş Dolum Ürünlerini Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kartuş dolum ürünleriyle biten kartuşları doldururken dikkat edilmesi gereken belli detaylar bulunur. Bunların en önemlisi, mürekkebi şırıngaya çekerken acele davranmamaktır. Acele edildiği takdirde, dolum ünitesine hava dolar ve başarılı bir kartuş dolumu yapılmamış olur. Şırıngayla mürekkebi kartuşa enjekte etmeden, şırıngada hava olup olmadığı kontrol edilmelidir. Dolum işlemi yapılırken mürekkebin kutudan taşmamasına dikkat edilmelidir. Taşması halinde, baskı alırken mürekkebin kağıda yayılması durumu yaşanabilir. Mürekkebin yazıcının markasıyla uyumlu olması kaliteli baskı almak için en önemli kriterlerden biridir. Kartuşu tam doldurmak yerine yarım doldurmak, dolum sonrasında mürekkebin damlamasına ve kağıda yayılmasına engel olur. Dolum işlemi tamamlandıktan sonra yazıcı kartuşunu birkaç saat kullanmamak gerekir. Böylelikle mürekkep, dolum ünitesinde yer alan sünger tarafından güzelce çekilir ve çalıştırıldığında da başarılı baskı sonucu verir.