Üyelik Avantajları

Akrep hesabınızın olmasının onlarca avantajı var!

Yakın Takip

Beğendiğiniz ürünleri favorinize ekleyin.

Fiyat Alarmı

Fiyatı düşen üründen anında haberiniz olsun.

Ürün İncelemesi

Ürünü kullananlardan gerçek yorumlar ve puanlar.

Binlerce Mağaza

Aradığınız ürün hangi mağazalarda en ucuza!

Üye Ol

Akrep hesabınızı yaratın.

Şifremi Unuttum

Şifreniz e-posta adresinize gönderilecektir.

Bildirimler
  • Şu anda 46 mağaza ve 2.5 milyon ürün veritabanı ile aradığınız ürünün tüm fiyatlarını göstermek için her gün çalışıyoruz. Bizlere destek olmak için lütfen sosyal medyada bizi paylaşın.

  • Alışveriş yapmadan önce hangi site güvenilir, en ucuz nerede stresine son! Akrep.com açıldı, lütfen düşüncelerinizi burayı tıklayarak bizlerle paylaşın.

  • Sahip olduğunuz ürünler için yorum yazarak bizlere destek olabilir, satın almak isteyenlere sizler de yardımcı olabilirsiniz.

Ütü Masası

0
En az 2 ürün
karşılaştırabilirsiniz.
249 ürün gösteriliyor.

İlginizi Çekebilecek Ürünler

Ütü Masası

Kıyafetlerin kırışık kalmaması ve bakımsız gözükmemesi için ütü kullanımına ihtiyaç duyulur. Ütülerin işlerini başarılı bir şekilde yapabilmesi için de ütü masası doğru tercih edilmeli ve kullanılmalıdır. Ütü masalarının yapıldığı malzemeler, güvenliği ve dayanıklılığı çok önemlidir. Kullanıcıları çok fazla yormayacak ve herhangi bir güvenlik açığı bulunmayan ütü masaları tercih edilmektedir.

Ütü Masası

Ütü Masası Modelleri

Ütü masaları genelde klasik bir yapıya sahip oldukları için aralarında çok büyük farklar oluşmamaktadır. Masalar, üst kısmında yer alan ütüleme yüzeyi ve alt kısmındaki bacaklardan oluşur. Açıldığında çok büyük bir alan kapladığı için kesinlikle katlanabilen modellere yönelim gösterilmelidir. Katlanamayan ancak farklı özellikler sunan modeller daha profesyonel kullanımlar için uygundur. Ütü masası modelleri oturma imkânı sunup sunmamasına, katlanabilir olup olmamasına, montaj edilebilir olup olmamasına ve bacak kısımlarında kullanılan malzemelere göre birbirinden ayrılır. Evler için uygun olan modellerin tamamı rahatlıkla kullanılabilecek şekilde tasarlanır. Yalnızca belirli özellikler eklendiğinde ütü süresi kısalacak ve kullanıcıların sarf ettikleri efor daha düşük miktarda olacaktır.

Ütü masalarının üretimini gerçekleştiren hem yerli hem de yabancı firmalar bulunur. Yerli üretim olan Doğrular, Cıngıloğulları, Devecioğlu ve Kanat markalarının ütü masaları en çok tercih edilenler arasında sayılabilir. Gazella, Lorenzo, Prado ve Perilla gibi yabancı üretim ütü masaları da bulunmaktadır.

Ütü Masası

Ütü Masası Satın Alırken Nelere Dikkat Edilir?

Ütü masalarının satın alım aşamalarında dikkat edilmesi gereken etmenlerden ilki güvenliktir. Bacak kısımlarında kullanılan metal malzemenin kaliteli olması ve dengenin kolay sağlanabilmesi gerekir. Ütü masalarının yan kısımlarında ütü konulması için alanların olması da şarttır. Aksi halde prizlere çok yakın kurulması gerekirken ütünün masadan düşmesi problemi yaşanabilir. Katlanabilir ayakların olması en önemli özellikler arasında yer alır. 110 cm. seviyesinde yüksekliğe sahip olan masalar oldukça kullanışlıdır. Katlandığında son derece düşük miktarda yer kaplar. Ütü masası fiyatları çocuk kilidinin olup olmasına göre değişmektedir. Çocuk kilidi olan ürünler kullanılırsa evde çok daha güvenli bir ütüleme süreci yaşanır.

Kullanıcılar ütü masası seçimi yaparken ütüleme yüzeyinin özelliklerine de bakmalıdır. Ütüleme yüzeyinin keçe ve süngerden oluşması gerekirken bunların en az 5 cm. kalınlığı aşması çok önemlidir. Ütüleme yüzeyinin üzerinde kullanılan malzemenin belirli oranda tutucu olması gerekli görülür. Aksi halde sürekli olarak ütülenen malzemeler kayacak ve başarılı bir ütüleme mümkün olmayacaktır. Ütüleme yüzeyi ısıya dayanıklı malzemeden seçilmez ise ütü kısa sürede masa üzerinde bozulmalara sebep olur.

Dolaplara ya da duvara monte edilebilen ütü masası modelleri yer kaplama açısından büyük avantaj sağlar. Dolapların içerisine monte edildiklerinde gün içerisinde gözükmek ve görüntü kirliliği yaratmaz. Ütülenen kıyafetlerin hemen asılabilmesi için de özel bir bölme kullanılır. Bu sayede kullanıcılar her ütülenen kıyafeti ayrı bir bölgeye almak zorunda kalmadan ütülerine devam edebilir.