Üyelik Avantajları

Akrep hesabınızın olmasının onlarca avantajı var!

Yakın Takip

Beğendiğiniz ürünleri favorinize ekleyin.

Fiyat Alarmı

Fiyatı düşen üründen anında haberiniz olsun.

Ürün İncelemesi

Ürünü kullananlardan gerçek yorumlar ve puanlar.

Binlerce Mağaza

Aradığınız ürün hangi mağazalarda en ucuza!

Üye Ol

Akrep hesabınızı yaratın.

Şifremi Unuttum

Şifreniz e-posta adresinize gönderilecektir.

Bildirimler
  • Şu anda 120'den fazla mağaza ve 5 milyon+ ürün veritabanı ile aradığınız ürünün tüm fiyatlarını göstermek için her gün çalışıyoruz!

  • Alışveriş yapmadan önce hangi site güvenilir, en ucuz nerede stresine son! Akrep.com açıldı, lütfen düşüncelerinizi burayı tıklayarak bizlerle paylaşın.

  • Sahip olduğunuz ürünler için yorum yazarak bizlere destek olabilir, satın almak isteyenlere sizler de yardımcı olabilirsiniz.

Avize

Avize Fiyatları

0
En az 2 ürün
karşılaştırabilirsiniz.
465 farklı Avize fiyatları listeleniyor.

İlginizi Çekebilecek Ürünler

Avize

Ev dekorasyonu için yapılan alışverişlerde avizeler listenin en başlarında yer alıyor. Odalardaki dekorasyonun tamamlayıcısı olan avizeler, evinize tarz katmanız için ihtiyacınız olan desteği size sağlıyor. Evlerdeki farklı tarzlara uyacak yüzlerce farklı avize seçeneği bulunuyor. Size en uygun olan avizeyi bulabilmek için odanızın boyutlarına, mobilyalarınızın rengine ve dekorasyonun tarzına dikkat edebilirsiniz. Doğru aydınlatma sayesinde yaşam alanlarınızı olduğundan daha büyük ve ferah görünebilir. Ayrıca büyük alanları doldurmanıza yardımcı olacak gösterişli avize çeşitleri de bulunuyor. Bu avizeler ile büyük alanlarda daha sıcak bir görüntü oluştururken dikkatleri üzerine çekecek avize modelleri ile odanızın şıklığını artırabilirsiniz. Küçük alanlarda ise ışığı en iyi yayan avize çeşitlerini tercih ederek daha ferah alanlar oluşturabilirsiniz. Yaşam alanlarınıza uyum sağlayacak avize çeşitlerini kategorimizden inceleyerek özelliklerini karşılaştırabilirsiniz.

Işık Saçan Avize Modelleri

Işık Saçan Avize Modelleri

Uzun yıllardır aydınlatma işlevinin yanı sıra evlerin birer süsü haline gelen avizeler, çok fazla çeşitliliğe sahip. Avize modelleri; renk, başlık sayısı, kullanılan malzeme, duy tipi, yükseklik gibi farklı kriterlere göre sınıflandırılabiliyor. Bunların en başında elbette ki avizenin boyutları geliyor. Odanın büyüklüğüyle orantılı olarak kullanılan avizenin boyutları da büyüyor. Geniş alanlarda genellikle çok başlıklı sarkıt avizeler tercih ediliyor. Siz de yaşam alanınızın büyüklüğüne göre 2'li, 4'lü, 6'lı ve 10'lu başlıklara sahip avizelerden birini seçebilirsiniz. Avize modelleri kullanıldıkları alanlara göre de farklılık gösteriyor. Mutfak, çocuk odası, salon, yatak odası ve ofis gibi alanlarda farklı tarzlardaki avize çeşitleri kullanıyor. Daha resmi olanlarda kısa ve sade modeller tercih edilirken kişisel alanlarda bol sarkıtlı ve süslü modeller ilgi görüyor. Avize başlığı; ahşap, metal, plastik, cam ve hasır gibi malzemelerden üretiliyor. Klasik bir dekorasyona sahipseniz metal, cam ve kristalden üretilen modelleri tercih edebilirsiniz. Ahşap ve hasır avize modellerini ise daha spor tarzdaki dekorasyonlarınız için kullanabilirsiniz.

Her Bütçeye Uygun Avize Fiyatları

Her Bütçeye Uygun Avize Fiyatları

Avize fiyatları, oldukça geniş bir aralıkta seyrediyor. Boyut ve malzeme çeşidinin bol olduğu avize modellerinde fiyatlar da değişiklik gösteriyor. Dayanıklı ve şık olan kristal modeller ile cam işçiliği bulunan özel avize çeşitleri oldukça ilgi görüyor. Uygun fiyatlarda satılan plastik modellerde ise çeşitlilik bir hayli fazla. Avizelerde fiyatlara yansıyan bir diğer unsur ise sarkıt ve düz modeller. Avize sarkıtları genellikle uzun ve gösterişli olurken düz modeller ise sadelikleri ile ön plana çıkıyor. Başlıklardaki kullanılan malzemeler de fiyatlara yansıyor.

Avize Tercihleri Neye Göre Yapılmalı?

Avize Tercihleri Neye Göre Yapılmalı?

Yaşam alanlarınızı farklı ihtiyaçlarınıza cevap verecek şekilde dekore etmek size büyük rahatlık sağlayabilir. Yatak odanızda daha rahat bir uyku çekebilmek ve rahatlamak için ışığın seviyesini yumuşatan abajurlu avize modellerini tercih edebilirsiniz. Uyku öncesi sert ışığa maruz kalmak uyku kalitenizi etkileyebiliyor. Bu nedenle mümkün olduğunca yumuşak ışık veren avize çeşitlerini seçmenizde fayda var. Giyinme alanlarınızda ise beyaz ışık tercih etmeniz, renklerin doğru tonlarını anlayabilmenize yardımcı oluyor. Evinizde yüksek seviyede ışığa en ihtiyacınız olan alan tabii ki mutfak. Küçük mutfak kazaları yaşamamak için oldukça iyi aydınlatan avize modellerini tercih etmelisiniz. Işığı dar bir alana yayan avizelerin yerine daha geniş açı ile aydınlatan modelleri seçebilirsiniz. Ayrıca sıcak bir bölgede oturuyorsanız ya da eviniz güney cepheye bakıyorsa pervaneli avize modelleri, evinizin içerisindeki hava sirkülasyonuna katkı saylayabilir. Markaların ürettikleri çeşitli modeller arasından her ihtiyacınıza cevap verebilecek bir avize bulabilmek mümkün. Özellik karşılaştırması ile kendinize en uygun modeli bulabileceğiniz avizeleri kategorimizden inceleyebilirsiniz. Avizelerinizin etkisini artıracak beyaz, sarı, LED ya da tasarruflu ampul çeşitleri için Ampul & Lamba kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Avize takmak, bazı temel elektrik bilgisi gerektiren bir işlemdir ve güvenli bir şekilde yapılmalıdır. İlk adım her zaman güvenlik önlemlerini almak olmalıdır. Elektrikle çalışırken ana sigortayı kapatın veya bağlantıyı kesin ve elektrik devresinin enerjisini kesin. Bu, elektrik çarpmalarını önlemede yardımcı olur. Avizenin monte edileceği yeri seçin ve montajın yerini işaretleyin. Tavan veya duvar yüzeyinin, avizenin ağırlığına dayanabilecek kadar güçlü olmasına dikkat edin. Montaj yerine elektrik kablosunu getirin. Genellikle siyah (faz), beyaz (nötr) ve yeşil/yıldız (toprak) telleri bulunur. Bu telleri tavan veya duvarda bulunan elektrik hattına uygun şekilde bağlayın. Bu işlemi doğru yapmak için elektrik kodlarına ve montaj talimatlarına uygun şekilde ilerleyin. Avizeyi monte ettikten sonra lambaları ve camları ekleyin. Her şeyi dikkatlice yerleştirin ve vidaları sıkın. Enerjiyi tekrar açın ve avizeyi kontrol edin. Avizenin çalışıp çalışmadığını ve tüm lambaların yanıp yanmadığını test ettikten sonra avize takma işlemini tamamlayabilirsiniz.
Avizeyi temizlerken güvenliği ön planda tutmak önemlidir. Eğer avize tavana monteliyse veya yüksekteyse sağlam bir merdiven veya iskele kullanarak güvenli şekilde erişim sağlayın. Aydınlatma elektriğini kapatın ve ampulü sökün veya devre kesiciyi kapalı konuma getirin. Başlamadan önce avizenin üzerindeki tozu nazikçe temizleyin. Tozun cam yüzeylere yapışmasını önlemek için toz alma fırçası veya tüy toplamayan bir bez kullanabilirsiniz. Cam veya kristal parçaları çıkarmadan önce bir düzen veya şema oluşturun. Bu, parçaların nereye geri yerleştirileceğini hatırlamanıza yardımcı olacaktır. İlgili parçaları dikkatlice çıkarın ve temizlik için bir kenara koyun. Ilık suya birkaç damla bulaşık deterjanı ekleyerek temizlik solüsyonu hazırlayın. Bu çözelti, yağ ve kirin çözülmesine yardımcı olur. Cam veya kristal parçaları temizlemek için temizlik solüsyonunu kullanın. Biraz sıvıyı bir kaba dökün ve parçaları içine batırın. Daha sonra nazikçe temizleyin ve iyice durulayın. Tüm bu adımların ardından temizlenmiş ve kurulan cam veya kristal parçalarını yerine geri yerleştirin ve daha önce oluşturduğunuz düzene göre takın. Avizenizin düzgünce asılı olduğundan ve tüm parçalarının güvenli olduğundan emin olun. Düzenli aralıklarla tozunu alın ve temiz tutun.
Plafonyer avize, tavan montajı için tasarlanmış ve genellikle tavan yüzeyine yakın bir şekilde yerleştirilen bir tür tavan aydınlatma armatürüdür. Plafonyer avizeler, genellikle ince bir tasarıma sahiptir ve tavanın yüzeyine düz bir şekilde monte edilirler, bu nedenle tavan yüzeyinden fazla bir yüksekliği olmaz. Bu, odanın tavanına yakın bir aydınlatma kaynağı sağlar ve tavanın yüksekliği sınırlı olan yerlerde sıkça tercih edilir.
LED avizeler, geleneksel halojen veya floresan lambalara göre çok daha az enerji tüketirler. Genellikle 25.000 saate kadar çalışabilen bu avizeler, uzun ömürlü oluşlarıyla da kullanıcılardan tam puan alır. Ayrıca bu avizeler, düşük ısı üretim avantajına da sahiptir. Tüm bunların yanı sıra LED avizeler çevre dostu oluşları, renk seçenekleri ve düşük bakım gereksinimleri sayesinde kullanışlı olarak kabul edilir.
Avize seçimi, mekanın dekorasyonuna, kullanım amacına ve kişisel tercihlere bağlı olarak yapılması gereken bir süreçtir. Avize seçimine etki eden unsurlar arasında mekanın boyutu, tavan yüksekliği, stil ve dekorasyon, aydınlatma ihtiyacı, renk sıcaklığı, montaj ve bakım, enerji verimliliği ve bütçe sayılabilir.