Üyelik Avantajları

Akrep hesabınızın olmasının onlarca avantajı var!

Yakın Takip

Beğendiğiniz ürünleri favorinize ekleyin.

Fiyat Alarmı

Fiyatı düşen üründen anında haberiniz olsun.

Ürün İncelemesi

Ürünü kullananlardan gerçek yorumlar ve puanlar.

Binlerce Mağaza

Aradığınız ürün hangi mağazalarda en ucuza!

Üye Ol

Akrep hesabınızı yaratın.

Şifremi Unuttum

Şifreniz e-posta adresinize gönderilecektir.

Bildirimler
  • Şu anda 120'den fazla mağaza ve 5 milyon+ ürün veritabanı ile aradığınız ürünün tüm fiyatlarını göstermek için her gün çalışıyoruz!

  • Alışveriş yapmadan önce hangi site güvenilir, en ucuz nerede stresine son! Akrep.com açıldı, lütfen düşüncelerinizi burayı tıklayarak bizlerle paylaşın.

  • Sahip olduğunuz ürünler için yorum yazarak bizlere destek olabilir, satın almak isteyenlere sizler de yardımcı olabilirsiniz.

E-Kitap Okuyucu

E-Kitap Okuyucu Fiyatları

0
En az 2 ürün
karşılaştırabilirsiniz.

Filtrele

Fiyat Aralığı
-
Sıralama

E-Kitap Okuyucu

E-kitap okuyucu, okumayı sevenlerin dijital ortamda da kitap okumalarına imkân veren taşınabilir elektronik bir cihazdır. E-kitap okuyucu kolay taşınabilir, güneş ışığı altında okunabilir ve uzun süreli pil ömrüne sahip olması yönüyle kitap okumaya en elverişli şekilde tasarlandı. Bir e-kitap okuyucu yüzlerce ya da binlerce kitabı saklayacak kadar farklı kapasitelerde üretilir.

E-Kitap Okuyucu

E-Kitap Okuyucu Markaları ve Fiyatları

Dizüstü bilgisayar ve tablet ürünleri gibi elektronik tutkunlarının hayatının bir parçası olmayı başaran elektronik kitap okuyucu, kullanıcıların gözünü yormayarak, rahat ve hızlı okuma yapmalarına yardımcı olan e-ink teknolojisini kullanır. E-kitap okuyucular, tablet bilgisayarlarla benzer formatta üretilir. Tabletlerin ekran tazeleme oranları, elektronik kitap okuyuculara kıyasla daha hızlıdır. E-kitap okuyucular da göz sağlığı için en ideal forma sahiptir. Elektronik kitap okuyucular internete kablosuz olarak bağlanır. Kimi elektronik kitap okuyucuların içerisinde yer alan yazılım OPDS kütüphanelerine ya da e-kitap satıcılarına erişme imkânı sunar. Bu özellik sayesinde kullanıcılar kitap kiralayabilir ya da satın alabilirler. Bu yöntem sayesinde kullanıcılar kitaplarını sunucular üzerinde kullanıp yönetirler. E-kitap okuyucular da, kitapları internet bağlantısı olan herhangi bir yerden indirme avantajına sahip olurlar. Başlıca e-kitap okuyucu markaları; Amazon, Bookeen, Calibro, Kindle ve Reeder olarak bilinir. E-kitap okuyucu fiyatları da, ürünlerin marka ve özelliklerine göre değişiklik gösterir.

E-Kitap Okuyucu

E-Kitap Okuyucuların Sunduğu Avantajlar

E-kitap okuyucuların en önemli avantajlarından biri oldukça kolay bir kullanıma sahip olmasıdır. Bunun yanı sıra, tablet ve dizüstü bilgisayar gibi ürünlere kıyasla gözü yormayan bir teknolojiyle üretilmesi e-kitap okuyucuları tercih sebebi kılan özelliklerinden biridir. Kitap tutkunları elektronik kitap okuyucunun ekran ışığını gözlerinin yorgunluk durumuna göre diledikleri gibi ayarlayabilirler. Kullanıcıları kitap ve fotokopi maliyetinden kurtarması da e-kitap okuyucuların sunduğu önemli avantajlardan biridir. Elektronik kitap okuyucu sayesinde kitap tutkunları ağır kitap ve dosyalarını yanlarında taşımak durumunda kalmazlar. Cihazın şarj süresinin uzun olması da, vaktinin büyük bir kısmını kitap ve doküman okumaya ayıranlar için önemli bir detaydır. Kullanıcılar, e-kitap okuyucuyla; not alma, internete bağlanma, cihazdan online kitap satın alma gibi özelliklerden yararlanabilirler. E-kitap okuyucu internete bağlı olduğu müddetçe, kullanıcıları güncel yeniliklerden de haberdar eder.

E-Kitap Okuyucu

E-Kitap Okuyucu Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

E-kitap okuyucu satın alacak kullanıcıların dikkat etmeleri gereken belli detaylar bulunur. E-kitap okuyucular e-in teknolojisiyle siyah beyaz olacak şekilde üretilir. Fakat günümüzde renkli e-kitap okuyucular da mevcuttur. Çizgi roman gibi renkli içeriğe sahip eserler okuyacak kullanıcıların renkli e-kitap okuyucuları tercih etmeleri daha uygundur. E-kitap okuyucu satın alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer detay da cihazın Wi-Fi desteğinin olup olmadığıdır. Kablosuz aktarım yapmak isteyen kullanıcılar için Wi-Fi desteğinin bulunması oldukça önemlidir. Dikkat edilmesi gereken bir diğer özellik, e-kitap okuyucunun ekran boyutudur. Elektronik kitap okuyucuların en küçüğü, orta boy kitap boyutuna yakındır. Yaklaşık olarak 6 inç ebatlarındadır. Büyük ekranların boyutları da 9 inç ebatındadır. Küçük ekranlar taşınma kolaylığı sunarken, büyük ekranlı e-kitap okuyucular da daha rahat okuma avantajı sunuyor. Kullanıcılar yanlarında taşıdıkları çanta boyutuna göre de satın alacakları e-kitap okuyucu boyutuna karar verebilirler.

Sık Sorulan Sorular

Elektonik kitap okuyucu teriminin kısaltılmış hali olarak kullanılan e-kitap okuyucu, dijital ortama yüklenmiş kitapların okunmasını sağlayan bir elektronik cihazdır. E-kitap okuyucular genellikle e-ink ekranlar kullanırlar, bu da günümüzdeki kitap okuma deneyimini taklit eder. Daha az göz yorgunluğu ve daha uzun okuma süreleri için tasarlanmış olan bu cihazlar, genellikle birçok e-kitap dosyasını destekler ve bir içeriği internetten indirip okumak için de kullanılabilir.
Hangi e-kitap okuyucuyu tercih edeceğiniz, kişisel tercihlerinize ve cihazdan ekran boyutu, hafıza, batarya ömrü, bağlantı özellikleri ve fiyat anlamında ne beklediğinize göre değişebilir. Piyasadaki en çok kullanılan bazı e-kitap okuyucu ürünlerinden bazıları ise Amazın Kindle, Kobo Clara HD ve Barnes & Noble Nook olarak sayılabilir.
Xiaomi e-kitap okuyucuların en temel özellikleri arasında modern çağın kitap okuma deneyimini taklit eden e-ink ekranlar; epub, pdf, txt, mobi, azw3, azw, doc ve docx gibi çoklu dosya formatlarını destekleyen sistemler, yüksek çözünürlüklü kameralar, kolay okuma sağlayan aydınlatmalı ekranlar, mekandan bağımsız okumayı destekleyen kablosuz internet bağlantısı, aralıksız okuma seansları için uzun batarya ömrü ve uygun fiyat avantajını saymak mümkün.
Kullanımı son derece kolay olan e-kitapları kullanırken ürünlerin şarjının tam olduğuna dikkat edin. Cihazı açın ve menüye ulaşın. Ürünün içinde yerleşik olarak bulunan kitapların listesini gördüğünüzde onlardan birini okumaya hemen başlayabilirsiniz. Eğer başka e-kitaplar okumak isterseniz bunları internet ortamında indirebilir ve anında okuyabilirsiniz. Kitabın okuduğunuz kadarını kaydetmek için cihazın Kaydet ya da Bookmark seçeneğine dokunun ve işlemi tamamlayın. Ayrıca e-kitap okuyucunuzun özelliklerine göre bu adımlar değişebilir. Ayrıca, e-kitap okuyucunuzun kullanım kılavuzunu okuyarak daha detaylı bilgiye erişebileceğinizi unutmayın.