Üyelik Avantajları

Akrep hesabınızın olmasının onlarca avantajı var!

Yakın Takip

Beğendiğiniz ürünleri favorinize ekleyin.

Fiyat Alarmı

Fiyatı düşen üründen anında haberiniz olsun.

Ürün İncelemesi

Ürünü kullananlardan gerçek yorumlar ve puanlar.

Binlerce Mağaza

Aradığınız ürün hangi mağazalarda en ucuza!

Üye Ol

Akrep hesabınızı yaratın.

Şifremi Unuttum

Şifreniz e-posta adresinize gönderilecektir.

Bildirimler
  • Şu anda 120'den fazla mağaza ve 5 milyon+ ürün veritabanı ile aradığınız ürünün tüm fiyatlarını göstermek için her gün çalışıyoruz!

  • Alışveriş yapmadan önce hangi site güvenilir, en ucuz nerede stresine son! Akrep.com açıldı, lütfen düşüncelerinizi burayı tıklayarak bizlerle paylaşın.

  • Sahip olduğunuz ürünler için yorum yazarak bizlere destek olabilir, satın almak isteyenlere sizler de yardımcı olabilirsiniz.

Hurç

Hurç Fiyatları

0
En az 2 ürün
karşılaştırabilirsiniz.
50 farklı Hurç fiyatları listeleniyor.

İlginizi Çekebilecek Ürünler

Hurç

Yazlık ve kışlık eşya değişimlerinde dolabınızdaki yükü azaltmak için kullanılan hurçlar en kullanışlı ev gereçleri arasında yer alıyor. Dolabınızdaki fazla yüklerden kurtulmak ve eşyalarınızı farklı bir alanda depolamak istiyorsanız farklı hurç çeşitlerinden yararlanabilirsiniz. Kıyafetlerinizin katladığınız şekilde aylarca tozdan ve kirden uzak kalmasını istiyorsanız bu ürünler tam da size göre. Ayrıca yorgan ve yastık gibi fazla yer kaplayan dolgulu ürünler içinse vakumlu hurçlardan yardım alabilirsiniz. Birbirinden kullanışlı çeşitlere göz atmak için hemen sayfamızı inceleyebilir ve çeşitleri karşılaştırabilirsiniz.

En Kullanışlı Hurç Çeşitleri

En Kullanışlı Hurç Çeşitleri

Hurç modelleri farklı ihtiyaçlara cevap verecek şekilde çeşitleniyor. Bu çeşitler arasında en çok kullanılan ürünler kumaş malzemeden üretilenler oluyor. Siz de kumaş hurçlarla kıyafet, yorgan, nevresim ve kullanmadığınız örtüleri saklayabilirsiniz. Nefes alabilen kumaşlardan üretilen bu çeşitler, eşyaların çok fazla havasız kalıp kötü kokular üretmesini engelliyor. Pek çok boyutu bulunan bu çeşitlerin içerisinde her ölçüde ürün saklanabiliyor. Fakat kumaş ürünler içerisine eşya koyulduğu zaman biraz yayılabiliyor. Bu sebeple daha düz bir görüntü isteyenler için kutulu hurç modelleri bulunuyor. Karton bir kutuya benzeyen bu ürünler kumaşla kaplanıyor ve farklı desenleriyle hem evinize uyum sağlıyor hem de mükemmel bir dolap içi düzenleyicisi oluyor. Hurç modelleri çok daha kullanışlı hale getirmek için farklı özellikler de eklenebiliyor. Bazı modellerde fermuar yer alırken bazılarında cırtlı kapak bulunuyor. Ayrıca kutulu hurç modellerinin transparan detaylı seçenekleri de mevcut. Bu çeşitler sayesinde hurcun içerisinde ne olduğunu kolayca görebilirsiniz. Yaygın olarak kullanılan bir başka çeşit ise vakumlu hurçlar. Bu tür hurç modelleri eşyaların içerisindeki havayı tamamen çekip mümkün olan en fazla alanı size kazandırmayı amaçlıyor.

Vakumlu Hurçlar Nasıl Kullanılır?

Vakumlu Hurçlar Nasıl Kullanılır?

Vakumlu hurçlar genellikle dolap içerisinde fazla yer kaplayan eşyaları saklamak için kullanılıyor. Bu eşyalar arasında kazaklar, şişme montlar, yorgan ve yastıklar yer alıyor. Siz de eşyalarınızı vakumlu hurçlara koyarak bazanızın içerisine veya gardırobunuzun üzerine yerleştirebilirsiniz. Ayrıca uzun sürecek kışlık seyahatleriniz için bavulunuzda yer açmak istiyorsanız vakumlu hurç çeşitlerini mutlaka denemelisiniz. Bu ürünlerin kullanımı ise oldukça kolay. Eşyalarınızı vakumlu hurcun içerisinden nasıl almak istiyorsanız o şekilde yerleştirmeniz gerekiyor. Belirli bir sıraya göre dizebilir, renklerine göre ayırabilir veya mevsim geçişlerine göre hurcun ağzına yakın olmasını istediğiniz ürünleri öne koyabilirsiniz. Daha sonra elinizle veya hurcun içerisinden çıkan küçük aparat yardımıyla ağzını kapatabilirsiniz. Son olarak hurcun üzerinde yer alan kapaklı bölmeye süpürgeyi dayayarak havayı çekebilirsiniz. Havanın tam olarak çekilebilmesi için süpürgenin başlığını çıkarmanız önemli. tüm havayı çektikten sonra vakumlu hurç kapağını kapatarak eşyalarınızı kaldırabilirsiniz.

Vakumlu Hurç Kullanırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Vakumlu Hurç Kullanırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Vakumlu hurçlar, eşyaların hava ile temasını kestiği için oksitlenme ve küf sorununu engelliyor. Bu gibi problemler, eşyalarınızda kötü kokuların ve lekelerin oluşmasına sebep olabiliyor. Ayrıca uzun süre depolanan ve havasız kalan eşyalarda zaman zaman böceklenmeler de görülebiliyor. Her tür eşyayı saklayabilmenizi sağlayan vakumlu hurçlar yalnızca kir ve tozu engellemekle kalmıyor, bu tür istenmeyen durumların da önüne geçiyor. Hurçlardan maksimum verim alabilmek için doğru kullanımına da dikkat etmeniz gerekiyor. Küçük hurçları kullanırken fazla doldurmamanız önemli. Yorganların saklanabildiği büyük hurçlarda ise dolgulu malzemelerinizi vakumlamadan önce en az 10 cm boşluk bırakmanızda fayda var. Genellikle hurçların üzerinde bu sınır belirtiliyor. Eşyaların içerisindeki havayı çekerken hurcun zarar görmemesi için bu noktalara dikkat etmeniz önemli. Ayrıca ürünün ağzını kapatırken paketin içerisinden çıkan mandaldan yardım almanızda da fayda var. Bu şekilde ağız formunun da uzun süre korunmasını sağlayabilirsiniz. Hurç fiyatlarına göz atmak ve kendinize en uygun çeşidi bulabilmek içinse sayfamıza göz atarak hemen ürünleri karşılaştırmaya başlayabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Vakumlu hurçlar, vakumlu pompa veya elektrikli bir vakum cihazı kullanarak hava basıncını azaltıp vakum oluşturmak için kullanılan bir tür ambalajlama ve saklama yöntemidir. Vakumlu hurçlar, tek tek satılabileceği gibi çoklu paketler halinde de bulunabilir. Hurca eşyaları koyup saklamak için hurcun kapağını açıp elektrik süpürgesinin borusunu kapağa tam olarak yerleştirdikten sonra içindeki havanın çekilmesi gerekir. Hurcun içindeki hava çekildikten sonra hurç, içindeki eşyalarla birlikte az yer kaplayacak bir form alacaktır. Bu işlemin ardından hurcu dilediğiniz yerde saklayabilirsiniz.
Vakumlu hurçların hava kaçırmasının iki sebebi olabilir. Birincisi hurcun kapağının tam olarak kapanmaması, ikincisi ise hurcun herhangi bir yerinde delik ya da hasar olması. Bu iki unsurdan biri nedeniyle vakumlu hurcunuz hava kaçırıyor olabilir.
Hurç içine, çoğunlukla, normalde çok yer kaplayan yastık, yorgan, battaniye ya da yatak tekstili gibi ürünler koyulur. Bu eşyalar hurcun içine yerleştirildikten sonra hurcun havası alınır ve hurç hacimsel olarak daralır ve küçülür.