Üyelik Avantajları

Akrep hesabınızın olmasının onlarca avantajı var!

Yakın Takip

Beğendiğiniz ürünleri favorinize ekleyin.

Fiyat Alarmı

Fiyatı düşen üründen anında haberiniz olsun.

Ürün İncelemesi

Ürünü kullananlardan gerçek yorumlar ve puanlar.

Binlerce Mağaza

Aradığınız ürün hangi mağazalarda en ucuza!

Üye Ol

Akrep hesabınızı yaratın.

Şifremi Unuttum

Şifreniz e-posta adresinize gönderilecektir.

Bildirimler
  • Şu anda 120'den fazla mağaza ve 5 milyon+ ürün veritabanı ile aradığınız ürünün tüm fiyatlarını göstermek için her gün çalışıyoruz!

  • Alışveriş yapmadan önce hangi site güvenilir, en ucuz nerede stresine son! Akrep.com açıldı, lütfen düşüncelerinizi burayı tıklayarak bizlerle paylaşın.

  • Sahip olduğunuz ürünler için yorum yazarak bizlere destek olabilir, satın almak isteyenlere sizler de yardımcı olabilirsiniz.

Vitamin & Mineral

Vitamin & Mineral Fiyatları

0
En az 2 ürün
karşılaştırabilirsiniz.

Filtrele

Marka
Fiyat Aralığı
-
Sıralama
906 farklı Vitamin & Mineral fiyatları listeleniyor.

İlginizi Çekebilecek Ürünler

Vitamin & Mineral

Sağlıklı yaşam için spor yapan kişilerin, bunun yanı sıra sağlıklı beslenmeleri de oldukça önemlidir. Vitamin & mineral; metabolizmanın, dolaşım sisteminin düzenli çalışması ve enerjinin artırılması için gereklidir. Vitamin ve mineraller, yağ ve proteinler gibi enerji kaynağı değildir. Fakat vücudun pekçok sisteminin çalışmasını etkiledikleri için eksiklikleri durumunda vücudun enerji üretiminde performans düşüklüğü söz konusu olur.

Vitamin & Mineral

Vitamin & Mineral Çeşitleri ve Fiyatları

Vitamin; vücut tarafından üretilmediği için doğal besinlerle ya da besin takviyeleri yoluyla vücuda alınan bir madde olarak bilinir. Vücudun düzgün bir şekilde işleyebilmesi ve vücudun hastalıklardan korunabilmesi için gerekli olan vitaminler, suda eriyen ve yağda eriyen vitaminler olmak üzere ikiye ayrılır. Vücudun sağlıklı bir şekilde işleyebilmesi için; A, B1, B2, B3, B4, B5, B6, B12, C, D, E ve K vitaminlerine ihtiyacı vardır. Yağda çözünen vitaminlerin emilimi için yağ gereklidir, dolayısıyla yağ hücrelerinde depolanırlar. Suda çözünen vitaminler ise vücutta depolanmaz, bu sebeple de günlük olarak dışarıdan alınması gerekir.

Vitaminlerle birlikte çalışan mineraller de insan vücudu için oldukça önemlidir. Mineraller; kalsiyum, sodyum, potasyum, fosfor, çinko, demir, magnezyum, krom ve iyot olarak bilinir. Her bir mineralin, vücudun işleyişinde ayrı bir görevi bulunur. Başlıca vitamin & mineral markaları; Gnc, Atahun, Natrol, Herbaland, Orzax, Nobel, Solgar, Youplus, Tub, Sunlife, Rcfarma, Cosakondrin, Orzak olarak bilinmektedir. Vitamin & mineral fiyatları da ürün markasına ve çeşidine göre değişiklik göstermektedir.

Vitamin & Mineral

Vitamin ve Minerallerin Faydaları

Vitamin ve mineraller insan vücudu için oldukça önemli maddelerdir. Bağışıklık sisteminin güçlenmesinde ve insan vücudunun normal olarak büyüyüp gelişmesinde etkin bir rol oynar. Hücreler sayesinde organların işlerini yapmalarını destekler. Vitamin ve mineral takviyeleri, doğal besinlerde bulunan pek çok vitamin ve mineralin birleşiminden oluşur. Özellikle kilo vermek isteyen kişilerin diyet yoluyla alamadıkları vitamin ve mineralleri, gıda takviyeleriyle temin ettikleri bilinmektedir. Bunun yanı sıra multivitaminler; hastalık, hamilelik, sindirim bozuklukları, sağlıksız ve dengesiz beslenme ve ilaç kullanımı sonucu oluşan vitamin ve mineral eksikliğini gidermek amacıyla da tercih edlmektedir. Bilinmeyen bazı hastalıkların tedavisinde de multivitaminlerin kullanıldığı görülmektedir. Vitamin ve mineral takviyesi kullanacak olan kişilerin ürün ve miktarı hakkında muhakkak sağlık uzmanlarına başvurmaları gerekmektedir.

Vitamin & Mineral

Vitamin & Mineral Takviyesi Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Vitamin ve mineral takviyesi kullanacak olan kişilerin dikkat etmeleri gereken belli başlı detaylar vardır. Öncelikle kullanılacak olan mineral ve vitaminin önerilen dozda kullanılmasına dikkat edilmelidir. Alanında uzman kişilerin önerdiği miktardan fazlası kullanılmamalıdır. Kullanılması önerilen zaman diliminde kullanılmalı, daha uzun süreli kullanılmamalıdır. Sağlık uzmanları tarafından önerilmedikçe aynı anda birden fazla multivitamin ürünü kullanılmamalıdır. Aşırı dozda kullanılan vitamin ve mineraller yan etkilere sebep olabilmektedir. Kapsül olan vitamin ve mineral takviyeleri suyla birlikte kullanılmalı, çiğneme tabletleri de güzelce çiğnendikten sonra yutulmalıdır. Kadınlar hamilelik sürecinde kullanacakları vitamin ve mineralleri muhakkak doktor kontrolü altında kullanmalıdır. Gebelik sürecinde, vücudun vitamin ve minerallere olan ihtiyacı farklılık gösterebilmektedir. Hamile olan ya da hamile kalmayı planlayan kadınların doktor onayı olmadan vitamin ve mineralleri kullanmamaları önerilir. Multivitaminler, yüksek dozda alındığında anne karnındaki bebeğe zarar verebilmektedir.