Üyelik Avantajları

Akrep hesabınızın olmasının onlarca avantajı var!

Yakın Takip

Beğendiğiniz ürünleri favorinize ekleyin.

Fiyat Alarmı

Fiyatı düşen üründen anında haberiniz olsun.

Ürün İncelemesi

Ürünü kullananlardan gerçek yorumlar ve puanlar.

Binlerce Mağaza

Aradığınız ürün hangi mağazalarda en ucuza!

Üye Ol

Akrep hesabınızı yaratın.

Şifremi Unuttum

Şifreniz e-posta adresinize gönderilecektir.

Bildirimler
  • Şu anda 120'den fazla mağaza ve 5 milyon+ ürün veritabanı ile aradığınız ürünün tüm fiyatlarını göstermek için her gün çalışıyoruz!

  • Alışveriş yapmadan önce hangi site güvenilir, en ucuz nerede stresine son! Akrep.com açıldı, lütfen düşüncelerinizi burayı tıklayarak bizlerle paylaşın.

  • Sahip olduğunuz ürünler için yorum yazarak bizlere destek olabilir, satın almak isteyenlere sizler de yardımcı olabilirsiniz.

Isıtma & Soğutma

Isıtma & Soğutma Fiyatları

0
En az 2 ürün
karşılaştırabilirsiniz.
610 farklı Isıtma & Soğutma fiyatları listeleniyor.

İlginizi Çekebilecek Ürünler

Isıtma & Soğutma

İnsan vücudunun yaz kış farklı ısılara ihtiyaç duyması nedeniyle ısıtma ve soğutma ürünleri her evin olmazsa olmazı haline geliyor. Isıtma ve soğutma sistemleri çok geniş bir kavram olarak çeşitli bir ürün yelpazesi ağını sizlere sunuyor. Vantilatör, klima gibi ürünler ısıtma ve soğutma sistemleri arasında yer alıyor. Evinizin ihtiyacına uygun olan modellere kategorimiz üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Isıtma & Soğutma Ürünleri Nelerdir?

Isıtma & Soğutma Ürünleri Nelerdir?

Isıtma ve soğutma ürünleri adı altında birçok elektronik cihaz bulunuyor. Bu cihazların en bilinenleri arasında vantilatör, klima, şofben gibi ürünler yer alıyor. Klima modelleri soğutma işleminin yanı sıra ısıtma özelliğiyle de sıkça tercih ediliyor. Tek cihaz içerisinde iki farklı fonksiyon bulunması büyük avantaj sağlıyor. Kategorimiz içerisinde yer alan pek çok markanın ısıtıcı ve soğutucu ürünlerini kolaylıkla bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra kombi, ısıtıcı, soba gibi ürünler de ısıtıcı soğutucu ürünler arasında yer alıyor. Yüksek verim ve düşük gaz tüketimi ile tasarruf yapmanızı sağlayan kombi modelleri kullanıcıların takdirini kazanıyor. Isıtıcı modelleri ise soğuk kış günlerinde evinizde sıcacık bir ortam oluşturmanıza yardımcı oluyor. Isıtıcıların hava perdeleri genellikle dışarıdan soğuk hava girişini engelliyor. Bu nedenle kafe gibi ortamlarda sıklıkla kullanılıyor. Bunların dışında radyatör modelleri de evlerinizin ısınmasına yardımcı oluyor. Çeşitli vantilatör modelleri ise yazın kavurucu sıcaklarında evinizde serin bir ortam oluşturmanızı sağlıyor. Isıtma ve soğutma ürünleri her anlamda evinizde bir kurtarıcı görevi görüyor.

Her Bütçeye Uygun Isıtma & Soğutma Ürün Fiyatları

Her Bütçeye Uygun Isıtma & Soğutma Ürün Fiyatları

Isıtma ve soğutma ürünlerinin fiyatları ürünün modeli, boyutu ve özelliklerine göre değişiklik gösteriyor. Vantilatör, ısıtıcı, termostat, klima, radyatör, şofben gibi ürünlerin her birinin farklı fiyatı bulunuyor. Ayrıca bu cihazların herhangi bir bozulma ihtimaline karşı kullanabileceğiniz yedek parçaları da bulunuyor. Bütün bu ürünler çeşitli özelliklerine göre farklı fiyat aralıklarında yer alıyor. Cihazlar içerisinde yer alan filtreler, hava perdeleri gibi etkenler de fiyat aralığındaki değişime etki ediyor. Bir ısıtma ya da soğutma ürünü almaya karar verdiğinizde alacağınız modeli aklınızda netleştirdikten sonra teknik özellik ve tasarımlarına göz atabilirsiniz. Bütçenize uygun pek çok ısıtma ve soğutma ürünlerine sitemiz üzerinden fiyat karşılaştırması yaparak ulaşabilirsiniz. Dilerseniz ısıtma ve soğutma ürünleri yorum ve tavsiyelerine de göz atabilirsiniz.

Isıtma & Soğutma Ürünleri Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Isıtma & Soğutma Ürünleri Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Temelde ısıtma ve soğutma sistemleri benzer bir mantıkla çalışıyor. Aynı zamanda pek çok ürün seçeneğini de bünyesinde barındırması sebebiyle seçim yapmak zor bir hale gelebiliyor. Bu nedenle öncelikle ihtiyacınıza uygun bir seçim yapmanız gerekiyor. Eğer yaz aylarının çok sıcak geçtiği bir yerde yaşıyorsanız çeşitli klima modellerine göz atabilirsiniz ya da dilerseniz bir vantilatör alabilirsiniz. Ürünlerin dayanıklı malzemelerden üretilmesi, daha az enerji harcıyor olması gibi avantajlara sahip modellerin tercih edilmesi de uzun vadeli bir kullanım için en önemli etkenler arasında yer alıyor. Alacağınız ürünün çeşitli modellerini ve özelliklerini inceleyerek daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Evinizin uygunluğuna göre radyatör, soba, şofben gibi ürünleri de tercih edebilirsiniz. Ürünlerin herhangi bir bozulma ihtimaline karşı yedek parçalar hakkında da bilgi edinerek bu yönde alışveriş yapabilirsiniz. Aynı zamanda alacağınız ürünün boyutlarını da evinize uygun olarak seçerseniz, yerden de kolaylıkla tasarruf sağlayabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Isıtma & soğutma grubu içerisinde klimalar, çeşitli elektrikli cihazlar, kombiler, ısıtıcılar, şömineler, vantilatörler ve benzeri ürünler yer alıyor. İç ortamlarda gerekli iklimlendirmeyi sağlayabilen ısıtma & soğutma sistemleri, mekânlardaki havayı ısıtabilen, soğutabilen önemli cihazlar. Evlerin yanı sıra özellikle ofis, alışveriş merkezleri, hastane, okul gibi kalabalık ortamlarda da pek çok ısıtma & soğutma sistemi sıklıkla kullanılıyor.
Boyut, ısıl kapasite, mekânın büyüklüğü, iklim gibi pek çok faktöre göre kombinin ideal derecesi değişebiliyor. Bununla beraber ortalama bir bilgi olarak 20 derece sıcaklık için, kombinin 60 derecede çalıştırılması yeterli kabul ediliyor. Nokta atışı bir dereceye ulaşmak için termostatik radyatör vanası kullanabilir ya da salonunuza oda termostatı koyabilirsiniz.
12000 BTU kapasitesindeki klimalar genellikle yaklaşık 25 metrekarelik ortamlar için idealdir. Maksimum 27 metrekare büyüklüğüne sahip odalara kadar da yine 12000 BTU kapasiteli klimaları tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra odanın bulunduğu cephe, odadaki kişi sayısı, bölgedeki iklim, binanın yalıtım durumu gibi pek çok dış faktör de BTU kapasitesinin yeterli olup olmayacağını etkileyebiliyor. Örneğin, Marmara Bölgesi’ndeki, 5 kişinin bulunduğu 25 metrekarelik bir oda için ortalama 18000 BTU kapasiteli klimalar da önerilebiliyor.
Kışın klima sıcaklık ayarı 20 – 24 dereceleri arasında olabilir. 24 dereceyi aşmaması da önem kazanıyor. Bunun yanı sıra klima kullanılan odanın büyüklüğü, bölgenin iklimi, binanın yalıtımı gibi pek çok faktöre göre 20 – 24 dereceleri aralığında bir seçim yapılabilmektedir.
Tipik bir vantilatör ortalama olarak saatte 75 Watt – 100 Watt arası elektrik harcayabilir. 12 saat açık kaldığı varsayılan 75 Watt’lık bir vantilatör de 12 x 75 üzerinden 900 Watt enerji harcar. Bu da 0,9 kWh enerjiye tekabül eder. Güncel elektrik maliyetine göre kWh değerinin faturaya ne kadar yansıyacağını bu şekilde bulabilirsiniz.