Üyelik Avantajları

Akrep hesabınızın olmasının onlarca avantajı var!

Yakın Takip

Beğendiğiniz ürünleri favorinize ekleyin.

Fiyat Alarmı

Fiyatı düşen üründen anında haberiniz olsun.

Ürün İncelemesi

Ürünü kullananlardan gerçek yorumlar ve puanlar.

Binlerce Mağaza

Aradığınız ürün hangi mağazalarda en ucuza!

Üye Ol

Akrep hesabınızı yaratın.

Şifremi Unuttum

Şifreniz e-posta adresinize gönderilecektir.

Bildirimler
  • Şu anda 120'den fazla mağaza ve 5 milyon+ ürün veritabanı ile aradığınız ürünün tüm fiyatlarını göstermek için her gün çalışıyoruz!

  • Alışveriş yapmadan önce hangi site güvenilir, en ucuz nerede stresine son! Akrep.com açıldı, lütfen düşüncelerinizi burayı tıklayarak bizlerle paylaşın.

  • Sahip olduğunuz ürünler için yorum yazarak bizlere destek olabilir, satın almak isteyenlere sizler de yardımcı olabilirsiniz.

Kitap

Kitap Fiyatları

0
En az 2 ürün
karşılaştırabilirsiniz.

Filtrele

Marka
Fiyat Aralığı
-
Sıralama
21559 farklı Kitap fiyatları listeleniyor.

İlginizi Çekebilecek Ürünler

Kitap

Günlük hayatın stresinden arınmaya yardımcı olan kitap, kişilerin kendileri için edinebilecekleri en eğlenceli hobilerin başında yer alır. İstatistikler incelendiğinde, kitap okuyan toplumların diğer toplumlara kıyasla bilim ve kültür alanındaki gelişmişlik seviyelerinin oldukça yüksek olduğu görülmektedir. UNESCO tarafından yapılan araştırmalara göre Türkiye %0.01 oranla dünyada en çok kitap okuyan ülkeler arasında 86. sırada yer almaktadır.

Kitap

Kitap Okumak Neden Önemlidir?

Kitap okumanın faydaları sayılamayacak kadar fazladır. Gerek günlük hayattaki gerekse iş hayatındaki stresli atmosferden kurtulmak için muhteşem bir terapi yöntemidir. Vücuttaki her bir kas grubu gibi beynin de güçlü ve sağlıklı olabilmesi için egzersize ihtiyacı vardır. Beyni aktif tutmanın ve korumanın yolu da kitap okumaktan geçer. Yaşlanma sonucu ortaya çıkabilecek hafıza sorunlarına engel olabilmek için kitap okumaya özen göstermek gerekir. Kitap okumak zihinsel aktivitelerin canlı tutulmasını sağlar. Düzenli olarak kitap okuyan kişilerin Alzheimer gibi hastalıklara yakalanma riskinin %50 oranında azaldığı bilinmektedir. Bu nedenle, insan beyni için en iyi egzersiz kitap okumaktır. Kitap okuma alışkanlığı, kişilere sorunlar karşısında pratik çözümler üretme yetisini kazandırır. Hızlı düşünme kabiliyetini artıran kitap okuma alışkanlığı, kişilerin hayata bakış açısını da olumlu yönde geliştirir. Tüm bu faydaların yanı sıra bilim adamlarının yapmış oldukları araştırmalara göre, kitap okumanın uykuyu düzenleyici etkisi bulunmaktadır. Uyumadan önce birkaç sayfa kitap okumak, kişilerin rahatlamasına ve daha sağlıklı bir uyku yaşamasına yardımcı olur.

Kitap

Ucuz Kitap Seçenekleri ve Fiyatları

Oldukça geniş bir kategoriye sahip olan kitaplar; roman, anı, kişisel gelişim, biyografi, eğitim ve çocuk kitapları gibi farklı konulardan oluşur. Yetişkinler genellikle popüler romanlar, kişisel gelişim ve eğitim kitaplarını tercih ederken; çocuklar da masal kitapları ve sesli eğitim kitapları gibi ilgi çekici eserleri okumaktadır. Günümüzde internet kullanımının artmasıyla birlikte kitaplara olan ilginin daha da azaldığı görülmektedir. Elektronik kitap olarak bilinen e-kitap, elektronik cihazlarla vakit geçirmeyi sevenler için muhteşem bir kitap okuma alternatifi sunmaktadır. Taşınması ve depolanması da oldukça kolaydır. E-kitap alanına rağbetin artmasıyla birlikte, tablet satışlarının da artış göstermesi beklenmektedir. Ucuz kitap seçenekleri 1 TL’den başlayan fiyatlarla kitap kurtlarının istifadesine sunulmaktadır. Kitap fiyatları; baskı, cilt ve kağıt maliyetine göre değişiklik göstermektedir.

Kitap

Kitap Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Kitap okumak kadar doğru kitabı seçmek de büyük önem taşır. Kitap okuma isteği, doğru kitap seçimiyle artan bir olgudur. Okuyucular kitap alırken, okumayı sevdikleri kategorilerden kitap almaya özen göstermelidir. İlgi alanı olmayan konularda okuma yapmak, kişilerin kısa sürede sıkılmasına neden olur. Okuyucuların sevdiği alanda okuma yapmaları kendilerini daha iyi hissetmelerini sağlar. Kişiler kitap seçimlerini genellikle; ilgi alanı, sevdiği yazar, yayınevi ve kitap tasarımı gibi kriterleri göz önünde bulundurarak yapmaktadır. Bir kitabın dikkat çekmesini sağlayan en temel unsur, kapak tasarımıdır. Tasarımıyla okuyucuların dikkatini çekmeyi başaran kitaplar, içeriği hakkında da merak uyandırmayı başarır. Birden fazla kitap arasında kararsız kalan bazı okuyucuların tercihlerini kitap kapaklarına göre yapabildikleri bilinmektedir. Kitabın yayınevi de en az kitap kapağı kadar önemlidir. Özellikle yabancı kitapların basımını gerçekleştiren yayınevlerinin, kitap çevirilerinde başarılı olmaları bir okuyucu için en önemli kriterlerden biridir. Bu sebeple kitap satın almadan önce çevirisi hakkında bilgi edinmeye dikkat edilmelidir.