Üyelik Avantajları

Akrep hesabınızın olmasının onlarca avantajı var!

Yakın Takip

Beğendiğiniz ürünleri favorinize ekleyin.

Fiyat Alarmı

Fiyatı düşen üründen anında haberiniz olsun.

Ürün İncelemesi

Ürünü kullananlardan gerçek yorumlar ve puanlar.

Binlerce Mağaza

Aradığınız ürün hangi mağazalarda en ucuza!

Üye Ol

Akrep hesabınızı yaratın.

Şifremi Unuttum

Şifreniz e-posta adresinize gönderilecektir.

Bildirimler
  • Şu anda 120'den fazla mağaza ve 5 milyon+ ürün veritabanı ile aradığınız ürünün tüm fiyatlarını göstermek için her gün çalışıyoruz!

  • Alışveriş yapmadan önce hangi site güvenilir, en ucuz nerede stresine son! Akrep.com açıldı, lütfen düşüncelerinizi burayı tıklayarak bizlerle paylaşın.

  • Sahip olduğunuz ürünler için yorum yazarak bizlere destek olabilir, satın almak isteyenlere sizler de yardımcı olabilirsiniz.

Hesap Makinesi

Hesap Makinesi Fiyatları

0
En az 2 ürün
karşılaştırabilirsiniz.

Filtrele

Fiyat Aralığı
-
Sıralama
1 farklı Hesap Makinesi fiyatları listeleniyor.

Hesap Makinesi

Hesap makinesi, pek çok matematiksel işlemi kısa sürede yapabilmesi yönüyle hayatın her alanında ihtiyaç duyulan oldukça fonksiyonlu bir cihazdır. Hesaplama yaparken hata payını en aza indirgemek ve büyük hesaplamaları pratik bir şekilde gerçekleştirmek için kurtarıcı niteliğe sahiptir. Kişilere hız ve zaman kazandıran hesap makinesi, özellikle finans sektörünün vazgeçilmez bir parçası olmayı başarmıştır.

Hesap Makinesi

Hesap Makinesi Çeşitleri ve Fiyatları

Günümüzde hesap makinelerine akıllı cihazlardan ya da dijital ortamlardan ulaşmak mümkün olsa da, elektronik hesap makineleri yüksek oranda tercih edilmeye devam ediyor. Özel tuşları ve rahat kullanımıyla hesaplama işlemlerini hem pratik hem de eğlenceli bir şekilde gerçekleştirmeye yardımcı olan elektronik hesap makineleri, ofislerin vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Hesap makineleri; Canon, Casio, Citizen, Noki ve Rubenis olmak üzere farklı markalardan oluşur. Hesap makinesi fiyatları da, ürün markasına ve tercih edilen hesap makinesinin çeşidine göre değişiklik gösterir. Hesap makineleri; boyutu, veri giriş şekli ve türü bakımından farklı özelliklerde üretilmektedir.

Kullanıcılar hesap makinesi almadan önce hangi tür hesap makinesine ihtiyaç duyduklarını belirlemelidir. Hesap makinesi çeşitleri; standart hesap makinesi ve bilimsel hesap makinesi olmak üzere ikiye ayrılır. Bir hesap makinesinin dayanıklı malzemeden üretilmesi ve tuşlarının rahat kullanıma uygun olması en önemli özellikleri arasında yer alır. Standart hesap makineleri, akıllı cihazlarda ve dijital ortamlarda kullanılan hesap makinelerinden farklı olarak pratik bir kullanıma sahiptir. Özellikle finans birimlerinin vazgeçilmez üyesi olmayı başaran standart hesap makineleri, şık masaüstü tasarımları ve yumuşak tuşları sayesinde hesaplama işlemlerine farklı bir nitelik kazandırır. Pil ve güneş enerjisiyle çalışabilen bu cihazlar, farklı boyutlarda üretilebilmektedir. Bilimsel hesap makineleri de daha üst düzey hesaplamaların yapılabilmesi için üretilir. Daha geniş bir LCD ekrana sahip olan bu cihazlar, 16 basamağa kadar işlem hesabı yapabilmekte olup, çok fonksiyonludur. Faktöriyel, trigonometri, permütasyon ve kombinasyon gibi daha pek çok işlemi yapmaya da imkân tanır. Bilimsel hesap makineleri de pil ya da güneş enerjisiyle çalışmaktadır.

Hesap Makinesi

Hesap Makinesi Kullanımı ve Avantajları

Hesap makinesi kullanmanın avantajları oldukça fazladır. Doğruluğunu kontrol etmeye gerek duymadan işlem yapmak isteyenler için hesap makineleri en ideal cihazlardır. Hesap makinesinin en büyük avantajı verdiği sonuçların güvenilir olmasıdır. Problemlerin daha kolay çözülmesine yardımcı olan hesap makineleri, öğrenme sürecinin de hızlanmasına katkı sağlar. Küçük ve çok büyük sayılar arasında toplama, çıkarma, çarpma ve bölme işlemlerinin kolaylıkla yapılmasına yardımcı olur. Daha üst düzey işlemler için bilimsel hesap makineleri tercih edilebilir. Bilimsel hesap makineleri de trigonometrik ve logaritmik fonksiyonlara dair işlemleri de pratik bir şekilde gerçekleştirebilir. Hesap makineleri; finans, mühendislik ve mimarlık gibi matematiksel işlemlerin sıklıkla yapıldığı alanlarda sıkça kullanılan formülleri içerir. Bu sebeple, bu meslek alanındaki kişilere zaman kazandırmak için birebirdir.

Tercih edilen hesap makinesi kadar hesap makinesindeki tuşların ne işe yaradığını bilmek de büyük önem taşır. Hesap makinesinde yer alan “M+, MR, GT, C, CE” tuşu gibi tuşların kullanımını bilmek, hesap makinesini daha etkili kullanmak için gereklidir. “M+” tuşu memory, Türkçe anlamı ile hafıza anlamına gelir. “M+” tuşuna basıldığında, hesap makinesi ekrandaki sayıları hafızaya alır. “MR” tuşuna basıldığında da hafızada yer alan sayıların toplamı ekrana gelir. Bu tuşlar, çoklu hesaplamalarda kullanıcılara büyük bir pratiklik kazandırır. “GT” tuşu, hesap makinesinin hafızasındaki en büyük sayıyı ekrana getirir. “C”tuşu hafızadaki tüm verileri temizler. “CE” tuşu ise sadece en son girilen değerin temizlenmesini sağlar.