Üyelik Avantajları

Akrep hesabınızın olmasının onlarca avantajı var!

Yakın Takip

Beğendiğiniz ürünleri favorinize ekleyin.

Fiyat Alarmı

Fiyatı düşen üründen anında haberiniz olsun.

Ürün İncelemesi

Ürünü kullananlardan gerçek yorumlar ve puanlar.

Binlerce Mağaza

Aradığınız ürün hangi mağazalarda en ucuza!

Üye Ol

Akrep hesabınızı yaratın.

Şifremi Unuttum

Şifreniz e-posta adresinize gönderilecektir.

Bildirimler
  • Şu anda 120'den fazla mağaza ve 5 milyon+ ürün veritabanı ile aradığınız ürünün tüm fiyatlarını göstermek için her gün çalışıyoruz!

  • Alışveriş yapmadan önce hangi site güvenilir, en ucuz nerede stresine son! Akrep.com açıldı, lütfen düşüncelerinizi burayı tıklayarak bizlerle paylaşın.

  • Sahip olduğunuz ürünler için yorum yazarak bizlere destek olabilir, satın almak isteyenlere sizler de yardımcı olabilirsiniz.

Yardım Merkezi

Yardım Merkezi

Sistem Üzerinden Ürün Satışı Yapılıyor mu?

Sistemimiz üzerinden ürün satışı yapılmamaktadır. Akrep.com, anlaşmalı e-ticaret siteleri üzerinden aktif satışı yapılan ürünlerin fiyat, ürün resmi, stok gibi bilgileri toplayıp, kullanıcılarına rehberlik eden bir fiyat karşılaştırma sitesidir. Sistemimiz üzerinden sadece fiyat ve ürün bilgilerini inceleyebilirsiniz.

Devamını Oku
Akrep.com Nedir? Nasıl Çalışır?

Akrep.com bir ürün ve fiyat karşılaştırma motorudur. İnternet üzerinden anlaşmalı alışveriş sitelerindeki ürünleri indeksler ve hangi sitede ne kadar fiyata satıldığı konusundaki sorulara yanıt verir. Bunun yanı sıra ürün incelemeleri, ürün karşılaştırması ve tüketicilerin bilgi alışverişi yapabileceği bir tartışma platformudur.

Devamını Oku
Nasıl Reklam Verebilirim?

Akrep.com'da reklam gösterimi için birkaç seçeneğiniz var. Anasayfa, kategori & arama sonuç sayfası ve son olarak ürün sayfalarında reklam alanlarımız mevcut. Akrep.com aylık yüksek sayfa gösterimi ve ziyaretçiye sahiptir. Ürünleriniz ya da kampanyalarınızı kullanıcılarımıza göstermeniz için en efektif platformlardan birisidir.

Devamını Oku
Geri Bildirimde Bulunma

Kullanıcılarımızın düşüncelerine önem veriyoruz. Olumlu ya da olumsuz lütfen düşüncelerinizi bizlere iletişim sayfamız üzerinden ulaştırın. Platformumuzu daha iyi hale getirecek tüm fikirlere açığız.

Devamını Oku
Aradığım Ürünü Bulamıyorum, Neden?

Sürekli olarak geliştirdiğimiz arama motorumuz satın almak istediğiniz ürünü bulma konusunda sizlere yardımcı olur. Site içi arama motorumuz ya da kategori ağacımızı kullanarak aradığınız ürüne kolayca erişebilirsiniz. Bunun için ürünün marka ve modelini aramanız ya da kategori ağacımız üzerinden ilgili kategoriye girmeniz gerekmektedir.

Devamını Oku
Sistem Üzerindeki Mağazalar Nasıl Seçiliyor?

Sistemimizde yer alan mağazalar tek tek incelemeden geçirilmektedir. Vergi levhası, iletişim bilgileri, internet sitesi, sanal pos uygulamaları, mesefeli satış sözleşmesi, illegal ürünleri barındırıyor mu gibi ana başlıklar altında yer alan detay metriklerini karşılayan mağazalar sistemimize dahil olmaktadır. Akrep.com'daki amacımız sizlere sadece fiyat göstermek değil, güvenilir olan mağazaların fiyatlarını göstermek.

Devamını Oku
Bazı Ürünlerde Neden Fiyat Bilgisi Yok?

Platformumuzda milyonlarca ürün yer almaktadır. Bu ürünleri kataloglaştırmak için farklı kaynaklar kullanıyoruz. Bazı ürünlerin satışı başlamamış ya da bitmiş olabilir. Bazı durumlarda ise anlık stok problemi nedeniyle mağazalardan fiyat bilgisi alamayabiliriz. Bu gibi durumlarda ürün içerisinde fiyat bilgisi gösteremiyoruz.

Devamını Oku
Sisteminizde Fiziksel Mağazalar Yer Alıyor mu?

Şuanda sistemimizde fiziksel mağazalar listelenmemektedir. Sadece internet üzerinden satış yapan ve vergi mükellefi olan mağazalar yer almaktadır.

Devamını Oku
Ürünlerin Fiyat ve Stok Durumu Ne Sıklıkla Güncellenir?

Sistemimizde yer alan ürünlerin fiyat ve stok bilgisi minimum 2 saatte 1 olacak şekilde güncellenir. Bazı ürün ve kategoriler için bu periyot 12 saate kadar çıkabilir. Özellikle dolar kuruna bağlı olan fiyat değişimleri için bazı ürünlerin mağaza fiyatı ve stoğu bilgisini özellikle daha sık güncellemeye çalışıyoruz.

Devamını Oku
Ürün Görselleri Kuralları

Ürün görselleri üzerinde promosyon metni (ücretsiz kargo, indirim yüzdesi, satıcı ismi vb.) çerçeve veya badge, damga, sembol, ürün logosu yer almamalıdır. Beyaz arka fon önünde ürün görselinin yer alması yeterlidir.

Devamını Oku
Tarih ve Saat Formatı

ISO 8601, tarih ve saatlerin yazımında uluslararası kabul görmüş bir standarttır. Bu standard veri değişimi kapsamında; Gregorian takvimine göre tarihleri, 24 saatlik gösterime göre zamanı, zaman aralıklarını ve zaman aralıklarının yeniden gösterimi ile bu gösterimlerin formatlarını kapsar. Ürünleriniz ile ilgili tarih bilgisini bize iletirken bu standartda göndermeniz, aksi durumda ise ürününüzün akrep.com'da hatalı bilgi ile listelenmesi durumu oluşabilir.

Devamını Oku
Para Birimi Formatı

ISO 4217, para birimi kodu olarak da bilinen ve para birimlerine verilen 3 haneli kısaltmaları düzenleyen ISO standartıdır. ISO 4217 kod listesi bankacılıkta ve iş dünyasında yoğun olarak kullanılmaktadır. Kodun ilk iki harfi ISO 3166-1 alpha-2 ülke kodudur. İnternet'te kullanılan ccTLD (country-code Top Level Domain) ' lerin çok benzeridir. Örneğin Japonya`nın ülke kodu "jp", para birimi "yen"dir. Para birimi kodu da JPY olarak atanmıştır.

Devamını Oku
GTIN, MPN, OEM

GTIN (Global Trade Item Number), yaygın olarak kullanılan benzersiz ürün tanımlayıcısıdır. Her ürüne ya da seçenekli bir ürün ise her ürün seçeneğine tanımlanmış bir GTIN vardır. GTIN, farklı formatlarda olabilir. Bunlar

Devamını Oku
Üyelik Koşulları Nedir?

Akrep.com'da ürün sergilemek oldukça kolay ve ücretsizdir. Sitemizin en alt bölümünde yer alan "İş Ortağımız Olun" başlığı altındaki "Mağazanızı Ekleyin" bağlantısına tıkladığınızda, "Mağaza Başvuru" sayfasına yönlendirileceksiniz. Önünüze gelen 4 basit adımdan oluşan formları doldurarak, kolay ve güvenli bir şekilde platformumuza kaydolabilirsiniz.

Devamını Oku
Mağaza Açmak ve Üyelik Ücretli midir?

Akrep.com'a üye olmak tamamen ücretsizdir. Sadece ürünler üzerinden mağazanıza yönlendirilen trafik başına ve komisyon antlaşması kapsamında ücretlendirilirsiniz. Komisyonlar kategoriden kategoriye değişmekle birlikte, satış temsilcinizden kategori bazlı komisyon listesini tedarik edebilirsiniz.

Devamını Oku
Entegrasyon ve Veri Tanımlaması

Bu doküman, mağazalar tarafından akrep.com’a iletilen XML ve jSon dosya yapısını tanımlar. Bu dokümanda yer almayan tanımların kullanılmasına ise ihtiyaç yoktur. Geçerli bir XML/jSon dosya yapısına sahip olmanız, minimum olarak zorunlu alanları doldurulmanız ve XML/jSon dosyanız içeriğini güncel tutarak ürünlerinizin listelenmesini kolaylıkla sağlayabilirsiniz. XML/jSon dosyanızı günde en az bir kere yenilemeniz gerekmektedir.

Devamını Oku
Ürünlerimi Nasıl Gönderebilirim?
Akrep.com entegrasyon işlemleri oldukça kolay! Ürünleriniz akrep.com'a göndermek için oldukça kolay seçenekleriniz mevcut. İster Google Merchant Feed dosyası ile isterseniz bize özel hazırlayacağınız bir XML dosyası ile kolayca akrep.com'da yer alabilirsiniz.
Devamını Oku