Üyelik Avantajları

Akrep hesabınızın olmasının onlarca avantajı var!

Yakın Takip

Beğendiğiniz ürünleri favorinize ekleyin.

Fiyat Alarmı

Fiyatı düşen üründen anında haberiniz olsun.

Ürün İncelemesi

Ürünü kullananlardan gerçek yorumlar ve puanlar.

Binlerce Mağaza

Aradığınız ürün hangi mağazalarda en ucuza!

Üye Ol

Akrep hesabınızı yaratın.

Şifremi Unuttum

Şifreniz e-posta adresinize gönderilecektir.

Bildirimler
  • Şu anda 120'den fazla mağaza ve 5 milyon+ ürün veritabanı ile aradığınız ürünün tüm fiyatlarını göstermek için her gün çalışıyoruz!

  • Alışveriş yapmadan önce hangi site güvenilir, en ucuz nerede stresine son! Akrep.com açıldı, lütfen düşüncelerinizi burayı tıklayarak bizlerle paylaşın.

  • Sahip olduğunuz ürünler için yorum yazarak bizlere destek olabilir, satın almak isteyenlere sizler de yardımcı olabilirsiniz.

Lens, Objektif, Filtre

Lens, Objektif, Filtre Fiyatları

0
En az 2 ürün
karşılaştırabilirsiniz.

Filtrele

Fiyat Aralığı
-
Sıralama
12 farklı Lens, Objektif, Filtre fiyatları listeleniyor.

Lens, Objektif, Filtre

Fotoğraf makinesi ekipmanları ve aksesuarları kullanılarak çok daha başarılı fotoğraf sonuçları elde edilebilir. Hem profesyonel hem de amatör olarak fotoğrafçılıkla uğraşan kişilerin vazgeçilmez ekipmanları arasında fotoğraf makinesi lensi, objektifi ve filtresi yer alıyor. Farklı işlevlere sahip olan bu ekipmanlar sayesinde fotoğraflarınızda çok daha istediğinize yakın sonuçlar elde edebilirsiniz. Farklı çekimler için kullanabileceğiniz farklı açılardaki lenslerle kompozisyona dilediğiniz kadar yakınlaşabilir; objektiflerle fotoğrafın yeterli aydınlık ve netlikte olmasını sağlayabilir; filtrelerle hem lensinizi koruyabilir hem de farklı ışık koşulları elde edebilirsiniz. İhtiyacınıza ve fotoğraf makinenize uygun objektif, lens ve filtre modellerini kategorimiz üzerinden incelemeye hemen başlayabilirsiniz.

Lens Nedir, Ne İşe Yarar?

Lens Nedir, Ne İşe Yarar?

Tüm fotoğraf makinelerinde dahili lens bulunur. Ancak farklı çekimler için farklı özelliklerdeki lensleri kullanmak fotoğraflarda istenilen sonuçların elde edilmesini sağlar. Lensler, fotoğraf makinelerinin ön kısmında bulunan ve merceği de içinde barındıran aparatlar olarak tanımlanabilir. Fotoğraf makinesi lensleri, fotoğraf çekmek için fotoğraf makinesinin gövdesinden sonraki en önemli ekipmandır. Bu yüzden çoğu fotoğrafçı, dahili fotoğraf makinesi lenslerinin yanı sıra farklı özelliklerdeki lensleri kullanmayı da tercih eder. Özellikle dış mekanlardaki çekimlerde ya da kompozisyona istenildiği kadar yaklaşılamayan durumlarda fotoğraf makinesi lensleri kurtarıcıdır. Fotoğraf makinesi lens seçimi yapacağınız zaman fotoğraf çektiğiniz ortamları, nesneleri göz önünde bulundurabilir ve çekim rutininize uygun olarak bir lens seçimi yapabilirsiniz.

Objektif Nedir, Ne İşe Yarar?

Objektif Nedir, Ne İşe Yarar?

Fotoğraf makinelerinin önemli ekipmanlarından biri de objektiflerdir. Fotoğraf makinesinde cisimlerden gelen ışınları alıp ekran üzerine yansıtan mercek ya da mercekler dizesi şeklinde tanımlanan fotoğraf makinesi objektif çeşitleri ile arzuladığınız fotoğraf karelerini elde edebilirsiniz. Doğa çekimleri, manzara çekimleri, belgesel çekimleri gibi çekimlerde olmazsa olmaz ekipmanlardan olan objektifler; çekilen fotoğrafların kalite ve başarılarına doğrudan etki eder. Objektif çeşitleri arasında farklı kullanım amaçlarına uygun farklı alternatifler bulunur. Örneğin; standart objektifler, balık gözü objektifler, geniş açılı objektifler objektif çeşitlerinden bazılarıdır. Daha fazla objektif seçeneğini incelemek ve fiyatlarını karşılaştırmak isterseniz Objektif kategorimizi ziyaret etmeyi unutmayın!

Filtre Nedir, Ne İşe Yarar?

Filtre Nedir, Ne İşe Yarar?

Fotoğraf makinesinde kullanılan filtreler, lens filtreleri olarak da biliniyor. Filtreler için tek bir işlevden bahsetmek mümkün değil. Çünkü farklı özelliklerdeki her bir filtrenin yerine getirdiği farklı bir işlev bulunur. Filtre çeşitleri arasında yer alan UV filtre, polarize filtre, ND filtre gibi filtre seçenekleri farklı görevleri yerine getirmek için kullanılır. Örneğin UV filtre, lensleri dış etken veya darbelere karşı korumak için en çok kullanılanı lens filtreleri gurubudur. UV filtreler ayrıca güneşten gelen mavi ve mor ötesi (Ultra Viole) ışınlarını %99 oranında emerek berraklığın arttırılmasını sağlar. Bir başka fotoğraf makinesi filtre seçeneği olan polarize filtreler ise; su, cam, metal ve bitki yüzeyinden gelen ışığı polarize edip ultra viole ışınlarını ortadan kaldırır. Bu sayede yansımaları ve parlamayı azaltmaya yardımcı olur. Tüm fotoğraf makinesi filtre çeşitlerini Filtre kategorimizden detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Kamera lensleri çekim sırasındaki ışığı dağıtan ve görüntünün odaklanmasını sağlar. Bununla birlikte ürünler kameraların her koşulda net görüntü yakalamasını destekler. Ürünleri incelemek için akrep.com’u ziyaret edebilirsiniz.
Filtreler kameraların aldığı ışığı değiştirmek için kullanılır. Objektifin ön kısmına takılan seçenekler kameranın yakaladığı ışığı filtreler ve farklı tonlara dönüştürebilir. Farklı renk ve özelliklerle sunulan filtreler genellikle görüntülerin tema ve renk tonlarını değiştirmek için tercih edilir.
Fotoğrafçılık aktivitelerinde temelde 4 tür filtre kullanılır. UV filtre, ND filtre, polarize filtre ve renkli filtrelerdir. Ürünleri incelemek isterseniz akrep.com’u ziyaret edebilirsiniz.
Geniş açılı objektif çeşitleri genellikle seyahat fotoğrafçılığı ve sokak fotoğrafçılığında sıklıkla kullanılır. Kısa odaklama durumları için kullanılan ürünler dinamik koşullarda kullanılır. Ürünleri incelemek için akrep.com’u ziyaret edebilirsiniz.