Üyelik Avantajları

Akrep hesabınızın olmasının onlarca avantajı var!

Yakın Takip

Beğendiğiniz ürünleri favorinize ekleyin.

Fiyat Alarmı

Fiyatı düşen üründen anında haberiniz olsun.

Ürün İncelemesi

Ürünü kullananlardan gerçek yorumlar ve puanlar.

Binlerce Mağaza

Aradığınız ürün hangi mağazalarda en ucuza!

Üye Ol

Akrep hesabınızı yaratın.

Şifremi Unuttum

Şifreniz e-posta adresinize gönderilecektir.

Bildirimler
  • Şu anda 120'den fazla mağaza ve 5 milyon+ ürün veritabanı ile aradığınız ürünün tüm fiyatlarını göstermek için her gün çalışıyoruz!

  • Alışveriş yapmadan önce hangi site güvenilir, en ucuz nerede stresine son! Akrep.com açıldı, lütfen düşüncelerinizi burayı tıklayarak bizlerle paylaşın.

  • Sahip olduğunuz ürünler için yorum yazarak bizlere destek olabilir, satın almak isteyenlere sizler de yardımcı olabilirsiniz.

Drone / Multikopter

Drone / Multikopter Fiyatları

0
En az 2 ürün
karşılaştırabilirsiniz.

Filtrele

Sıralama

Drone / Multikopter

Drone; tarihine bakıldığında her ne kadar askeri amaçlı kullanılmış olsa da, günümüzde ulaşılabilir eğlenceli bir üründür. Oldukça geniş bir kullanım alanına sahip olan Drone, her yaş grubuna hitap etmeyi başarır. Tablet, cep telefonu ve diğer dijital cihazlarla kontrol edilebilen Drone’lar, yüksek kalitede fotoğraf ve video çekimi için olağanüstü cihazlardır.

Drone / Multikopter

Drone Çeşitleri ve Fiyatları

Drone’lar; Wifi teknolojisiyle çalışan ve uzaktan kumandayla kontrol edilebilen cihazlardır. Belli bir mesafeye kadar çıkarak şarj süresi yeterli olduğu müddetçe çekim yapmaya izin verir. Drone çeşitleri, pervanelerine yöneten motorların sayısına göre farklı şekilde isimlendirilir. Heksakopter, Octocopter, Quadcopter gibi türleri bulunan dronelar; bu isimlere sahip olma sebeplerinin motor sayısı olması nedeniyle, çok motorlu anlamına gelen multikopter adıyla da tanınmaktadır. Drone ve multikopter fiyatları, ürünün özelliklerine ve markasına göre değişiklik göstermektedir.

Drone / Multikopter

Drone ve Mutikopterlerin Kullanım Alanları

Günümüzde drone ve multikopterlerin her ne kadar eğlence ve hobi amacıyla kullanıldığı düşünülse de, pek çok sektörün önemli projelerinde de sıklıkla tercih edilmektedir. Özellikle fotoğrafçılık alanında profesyonel ve marjinal fotoğraf çekimine imkan tanıyan Drone’lar, birçok fotoğrafçının müthiş kareler yakalamasına sebep olur. Gazetecilik ve TV dünyasında da tercih edilen multikopterler, çekilmesi zor olan görüntülerin elde edilmesini kolaylaştırır. Seyahat alanında da büyük bir keyifle kullanılan Drone’lar yerden yaklaşık olarak 50 metre kadar yükselebilmesi yönüyle, şehir tanıtımlarındaki kuşbakışı çekimi başarılı bir şekilde gerçekleştirir. Pazarlama alanında da tercih edilen Drone/Multikopterler, otel ve restoran gibi işletmelerin tanıtıcı reklamlarını hazırlama olanağı bulabildikleri cihazlardır. Tarımda bitkilerin gelişme şeklinin gözlenmesinde, askeriye de ise önlem alınmasında önemli bir role sahip olan Drone’lar eğlence amacıyla da kullanılabilmektedir.

Drone / Multikopter

Drone ve Multikopter Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Drone veya Multikopter alacak kullanıcıların, doğru ürünü seçebilmeleri için cihazı hangi amaçla kullanacaklarını bilmeleri gerekir. Drone sadece eğlence için alınacaksa parçaları kolay bulunan ve maddi olarak daha uygun ürünler tercih edilebilir. Fotoğraf ve video çekimi için alınıyorsa, kendiliğinden geri dönebilen ve GPS sistemi olan bir cihaz seçilmelidir. Drone ve Multikopter seçerken en önemli kriter, ürünün kullanım amacına uygun özelliklerde olmasıdır. Uçuş süresi ve batarya gücü de Drone veya Multikopter alırken dikkat edilmesi gereken özelliklerden biridir. Drone uçuş süreleri yaklaşık olarak 8 ve 50 dakika kadardır. Uçuş süresiyle ürün fiyatı doğru orantılıdır. Cihazın kullanım amacına göre uçuş süresi de muhakkak göz önünde bulundurulmalıdır.

Drone ile fotoğraf ve video çekimi yapacak kişiler için entegre GPS ve kamera en önemli özelliklerin başında gelir. GPS tüm Drone modellerinde bulunmaz. Ürünün gökyüzünde gözden kaybolması durumunda geri getirilebilmesi adına oldukça değerli bir özelliktir. Drone kullanımında başlangıç seviyesinde olanlar için bu özellik büyük bir kullanım kolaylığı sağlar. Entegre kamera da, fotoğraf ve video çekimi için olmazsa olmaz bir özelliktir. Kameranın görüntü kalitesine göre ürün fiyatları da değişiklik göstermektedir.

Drone / Multikopter

Drone Uçurmak Yasal mı?

Drone kullanıcıları; ticari olarak ve hobi olarak Drone kullananlar olmak üzere ikiye ayrılmıştır. Hobi amacıyla Drone kullanan kişiler, yerleşim alanlarından 50 metre uzaklıkta oldukları takdirde Drone ile uçuş yapabilirler. Fakat Drone ile ticari amaçla kalabalık ortamlarda uçuş yapılacaksa sertifika alınması zorunludur. Ticari pilot sertifikası almak için eğitimlere giden kullanıcıların, sertifikaya sahip olduktan sonra ticari olarak Drone kullanmaları mümkündür.