Üyelik Avantajları

Akrep hesabınızın olmasının onlarca avantajı var!

Yakın Takip

Beğendiğiniz ürünleri favorinize ekleyin.

Fiyat Alarmı

Fiyatı düşen üründen anında haberiniz olsun.

Ürün İncelemesi

Ürünü kullananlardan gerçek yorumlar ve puanlar.

Binlerce Mağaza

Aradığınız ürün hangi mağazalarda en ucuza!

Üye Ol

Akrep hesabınızı yaratın.

Şifremi Unuttum

Şifreniz e-posta adresinize gönderilecektir.

Bildirimler
  • Şu anda 120'den fazla mağaza ve 5 milyon+ ürün veritabanı ile aradığınız ürünün tüm fiyatlarını göstermek için her gün çalışıyoruz!

  • Alışveriş yapmadan önce hangi site güvenilir, en ucuz nerede stresine son! Akrep.com açıldı, lütfen düşüncelerinizi burayı tıklayarak bizlerle paylaşın.

  • Sahip olduğunuz ürünler için yorum yazarak bizlere destek olabilir, satın almak isteyenlere sizler de yardımcı olabilirsiniz.

Tıraş Makinesi

Tıraş Makinesi Fiyatları

0
En az 2 ürün
karşılaştırabilirsiniz.
126 farklı Tıraş Makinesi fiyatları listeleniyor.

İlginizi Çekebilecek Ürünler

Tıraş Makinesi

Erkekler için hem sağlıklı hem de pratik bir tıraş deneyiminde, tıraş makinesi önemli bir konuma sahiptir. Her gün tıraş olan erkeklerin tıraş bıçağı kullanmaları, hem zaman kaybına hem de ciltlerinde tahrişe sebep olabilmektedir. Erkekleri klasik tıraş rutininden kurtaran tıraş makineleri, zaman tasarrufuna ve cildin daha yumuşak olmasına yardımcı olması yönüyle erkeklerin vazgeçilmezi olmayı başarır.

Tıraş Makinesi

Tıraş Makinesi Çeşitleri ve Fiyatları

Tıraş makineleri; Braun, Philips, Goldmaster, Remington, Rowenta ve Sinbo gibi farklı markalardan oluşabildiği gibi farklı modellere de sahiptir. Pek çok çeşidi bulunan tıraş makinesi fiyatları markaya ve özelliklerine göre değişiklik gösterir. Kolay taşınabilir olması ve daha pratik tıraş olma imkanı tanıması sebebiyle tıraş makineleri özellikle sıklıkla seyahat eden erkekler için kurtarıcı niteliğe sahiptir. Tıraş makinesi çeşitleri kullanım amacına göre farklı özelliklerden oluşur. Şarjlı tıraş makinesi, pilli tıraş makinesi ve elektrikli tıraş makinesi gibi seçenekleri mevcuttur. Kişiler, kullanım amaçlarına en uygun tıraş makinesini seçmeye dikkat etmelidir.

Tıraş Makinesi

Tıraş Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kullanıcıların tıraş makinesi satın almadan önce, cildinin özelliklerini ve ne sıklıkla tıraş olduklarını göz önünde bulundurmaları, doğru bir tıraş makinesine karar vermelerinde büyük önem taşır. Alacağı tıraş makinesini saç, sakal ve bıyık gibi her bölgede kullanmak isteyen kişilerin bıçaklık ağzı ne çok geniş ne de çok dar olan makineleri tercih etmeleri en uygun olanıdır. Uçları keskin ve sivri bıçaklık ağzına sahip olan modeller hassas bölgelerde hasara neden olabilir, bu sebeple bıçak ağzı daha yumuşak hatlı makineler tercih edilmelidir. Tıraş makinesi sakal ve bıyık haricinde saç ve vücutta da kullanılacaksa, düz ağızlı makineler tercih edilmelidir. Yuvarlak döner bıçaklı makineler saç ve vücut için uygun değildir. Tıraş makinesi sadece saç kesimi için tercih ediliyorsa da; elin daha iyi kavrayabildiği, saç kesimine uyarlanmış, kısa ve geniş ergonomik modeller kullanılmalıdır. Tıraş makinesinin uzun ömürlü olması için titanyum başlıklı ürünleri tercih etmek gerekir. Paslanmaz çelik güvenilir bir malzeme olsa da, kırılma ve çizilme gibi durumlar görülebilir. Bu durum da tıraş makinesinin kullanım süresini kısaltır.

Tıraş Makinesi

Tıraş Makinesi Kullanmanın Avantajları

En çok merak edilen konulardan birisi de, tıraş makinelerinin jilete kıyasla sunduğu avantajlardır. Tıraş makinesinin jilete nazaran daha hızlı tıraş olma deneyimi sunması en önemli avantajlarının başında gelir. Kıvırcık, düz, ince ve kalın gibi farklı sakal türlerinde kolaylıkla kullanılabilen tıraş makineleri, cildin üzerinden kayarak işlem yaptığı için ilgili bölgenin üzerinden tek sefer geçerek istenen sonucun elde edilmesini sağlar. Jiletlere göre daha ağır olsalar da, elektriğin bulunduğu her yerde kullanılabiliyor olması tıraş makinelerini tercih edilebilir kılan en önemli özellikleri arasında yer almaktadır. Tıraş makinesini kullanım sırasında; jel, köpük, su, sabun olmasına gerek yoktur. Daha pratik bir kullanıma sahip olması yönüyle, sakal ve bıyıklara istenen şekli vermenin yanı sıra kıl dönmelerine ve kesiklere karşı da koruyucu özelliktedir.

Tıraş Makinesi

Tıraş Makinesi Temizliği Nasıl Yapılır?

Tıraş makinelerinin daha uzun ömürlü kullanılabilmesi için her tıraş sonrasında makinenin bıçak bölgesini ve haznesini temizlemek gerekir. Burada biriken kıllar, tıraş makinesiyle birlikte gelen temizleme fırçalarıyla temizlenebileceği gibi suyla da giderilebilir. Tıraş makinesinin yüksek performansını korumak ve tıraş olma işlemini daha hijyenik bir şekilde gerçekleştirebilmek için tıraş makinesinin düzenli olarak temizliğinin yapılması oldukça önemlidir. Suyla temizlemeye uygun ve bıçak başlığı kolaylıkla çıkarılabilen makinelerde, ürün kapalıyken başlığını çıkararak suda güzelce yıkamak mümkündür. Yıkama işlemi tamamlanan makineler kuru bir bezle silinerek kutusunda muhafaza edilmelidir.