Üyelik Avantajları

Akrep hesabınızın olmasının onlarca avantajı var!

Yakın Takip

Beğendiğiniz ürünleri favorinize ekleyin.

Fiyat Alarmı

Fiyatı düşen üründen anında haberiniz olsun.

Ürün İncelemesi

Ürünü kullananlardan gerçek yorumlar ve puanlar.

Binlerce Mağaza

Aradığınız ürün hangi mağazalarda en ucuza!

Üye Ol

Akrep hesabınızı yaratın.

Şifremi Unuttum

Şifreniz e-posta adresinize gönderilecektir.

Bildirimler
  • Şu anda 120'den fazla mağaza ve 5 milyon+ ürün veritabanı ile aradığınız ürünün tüm fiyatlarını göstermek için her gün çalışıyoruz!

  • Alışveriş yapmadan önce hangi site güvenilir, en ucuz nerede stresine son! Akrep.com açıldı, lütfen düşüncelerinizi burayı tıklayarak bizlerle paylaşın.

  • Sahip olduğunuz ürünler için yorum yazarak bizlere destek olabilir, satın almak isteyenlere sizler de yardımcı olabilirsiniz.

Balık Yağı

Balık Yağı Fiyatları

0
En az 2 ürün
karşılaştırabilirsiniz.

Filtrele

Fiyat Aralığı
-
Sıralama

Balık Yağı

Sağlıklı bir yaşam için spor yapmanın ve sağlıklı beslenmenin önemi büyüktür. Sağlıklı bir beslenme programı, kimi zaman vücudun; yağ asidi, vitamin ve mineral gibi ihtiyaçlarını karşılamak için yeterli gelemeyebilir. Böyle durumlarda balık yağı & omega 3 gibi takviyeler tercih edilerek, vücudun ihtiyaç duyduğu maddeler temin edilir.

Balık Yağı

Balık Yağı Çeşitleri & Fiyatları

Omega 3 yağ asitlerinin besin kaynağı olarak bilinen balık yağı, vücudun pek çok işlevini yerine getirmek için ihtiyaç duyduğu önemli bir maddedir. Omega 3 yağ asitleri, vücut tarafından üretilmemekte ancak dışarıdan besinler yoluyla vücuda alınabilmektedir. Balık yağı, bünyesinde; DHA (dokosahekssaenoik asit) ve EPA (eikosapentaenoik asit) olmak üzere iki omega 3 barındırır. Balık yağı çeşitleri; sıvı, hap ve kapsülden oluşur. Her yaş grubundan insanın, rahatlıkla tüketebildiği bir besin takviyesi olan balık yağı; alabalık, ton balığı, sardalya, somon ve uskumru gibi balıklardan elde edilir. Balık yağı, pek çok hastalığın tedavisinde kullanılan oldukça faydalı bir üründür. Başlıca balık yağı markaları; Carlson, Biolabor, Caillou, Crede, Dielen, Easyvit, Gnc, Herbaland, Ligone ve Eczacıbaşı olarak bilinmektedir. Balık yağı fiyatları da ürünün markasına ve çeşidine göre değişiklik göstermektedir.

Balık Yağı

Balık Yağının Faydaları

Balık yağının faydaları oldukça fazladır. Beyni en iyi besleyen takviye olarak bilinen balık yağı; kalp rahatsızlıkları, diyabet ve depresyon gibi pek çok hastalığa iyi gelmektedir. Balık yağı, insan vücudundaki tüm olumlu etkilerini, içeriğindeki DHA ve EPA olarak bilinen omega 3 yağ asitlerinden almaktadır. Ağrı ve şişliklerin giderilmesinde etkili olan balık yağı, sedef hastalığı ve göz hastalıklarında da tedavi edici etkiye sahiptir. Kilo vermek isteyenlerin yaptıkları egzersizlerin etkisini artıran balık yağı, zayıflamak için de tercih edilmektedir. Yapılan araştırmalara göre diyet programında balık yağı kullanan kişilerin, balık yağı kullanmayanlara kıyasla daha fazla kilo verdiği gözlemlenmiştir. Bağışıklık sistemini güçlendirici bir etkiye sahip olan balık yağı, grip ve soğuk algınlığı hastalıklarına yakalanma riskini de azaltır. Kan ve dokularda meydana gelen iltihapların giderilmesinde etkilidir. İltihaplı bağırsak hastalıkları, çölyak rahatsızlığı, sindirim sistemi bozuklukları gibi rahatsızlıkları tedavi edicidir.

Balık Yağı

Balık Yağı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Balık yağı satın alacak kişilerin dikkat etmeleri gereken belli başlı önemli detaylar vardır. Satın alınacak olan balık yağının doğal ve saf olması oldukça önemlidir. Kişiler balık yağı takviyesi alırken ürün üzerindeki etiketten ne kadar saf olduğunu kontrol etmelidir. Balık yağının omega 3 miktarı da, vücudun ihtiyaçlarını karşılaması açısından büyük önem taşır. Ürünlerdeki omega 2 oranı, DHA ve EPA oranından anlaşılmaktadır. Balık yağı satın alırken bu değerlere dikkat etmek önemlidir. DHA yağ asidi, göz sağlığı ve beyin gelişimi için etkiliyken, EPA yağ asidi de kalp hastalıklarının önlenmesi konusunda etki göstermektedir. Kaliteli bir balık yağında DHA ve EPA değerleri yüksektir. DHA oranı yüksek olan balık yağları daha çok hamile kadınlar ve çocuklar tarafından kullanırken, EPA oranı yüksek olan ürünler de yaşlılar için önerilmektedir.