Üyelik Avantajları

Akrep hesabınızın olmasının onlarca avantajı var!

Yakın Takip

Beğendiğiniz ürünleri favorinize ekleyin.

Fiyat Alarmı

Fiyatı düşen üründen anında haberiniz olsun.

Ürün İncelemesi

Ürünü kullananlardan gerçek yorumlar ve puanlar.

Binlerce Mağaza

Aradığınız ürün hangi mağazalarda en ucuza!

Üye Ol

Akrep hesabınızı yaratın.

Şifremi Unuttum

Şifreniz e-posta adresinize gönderilecektir.

Bildirimler
  • Şu anda 120'den fazla mağaza ve 5 milyon+ ürün veritabanı ile aradığınız ürünün tüm fiyatlarını göstermek için her gün çalışıyoruz!

  • Alışveriş yapmadan önce hangi site güvenilir, en ucuz nerede stresine son! Akrep.com açıldı, lütfen düşüncelerinizi burayı tıklayarak bizlerle paylaşın.

  • Sahip olduğunuz ürünler için yorum yazarak bizlere destek olabilir, satın almak isteyenlere sizler de yardımcı olabilirsiniz.

Kreatin

Kreatin Fiyatları

0
En az 2 ürün
karşılaştırabilirsiniz.

Filtrele

Sıralama
20 farklı Kreatin fiyatları listeleniyor.

İlginizi Çekebilecek Ürünler

Kreatin

Kreatin; spor yapan ve ağırlık çalışanların performanslarını artırmaya yarayan bir üründür. Glisin, arjinin ve metiyoninin olarak bilinen üç amino asidin birleşimi olarak da tanımlamak mümkündür. Vücut tarafından da üretilen bu amino asit, kas hücrelerine enerji desteği sunar. Kreatin takviyesi, hem antrenmandaki performansı hem de kasların hacmini ve gücünü artırmak için tercih edilir.

Kreatin

Kreatin Çeşitleri ve Fiyatları

Kreatin, özellikle sporcular tarafından kasların görünümünü güçlendirmek ve gelişimini artırmak için tercih edilen bir üründür. Yapılan araştırmalara göre kreatin, vücuttaki enerji miktarını ve kas hacmini artırmak için en ideal besin takviyeleri arasında yer almaktadır. Hücrelerin enerji işleyişine etki eden bu kreatin maddesi, et ve türevlerinde de mevcuttur. Düzenli olarak spor yapan kişilerin, vücut ağırlıkları göz önünde bulundurularak günde 5 ya da 10 gram oranında kreatin maddesine ihtiyaçları vardır. Vücut 2 gram kreatin üretir, geriye kalan kreatin ihtiyaçları da dışarıdan temin edilmelidir. Kişilerin eksik olan kreatin ihtiyaçlarını düzenli olarak doğal besinlerden karşılamaları oldukça zor ve maliyetlidir. Bu gibi durumlarda kreatin takviyesi tercih edilir. Başlıca kreatin markaları; Multipower, Big Joy, Hardline, Isopure, Nanox, Nutrend, Nutrade, Muscletech olarak bilinir. Kreatin fiyatları da tercih edilen markaya ve ürünün gramına göre değişiklik gösterir.

Kreatin

Kreatinin Faydaları Nelerdir?

İnsan vücudunun da ürettiği bir madde olan kreatinin faydaları oldukça fazladır. Özellikle antrenman yapan kişilerin kas kütlesini artırmada etkilidir. Kişilerin enerjilerini ve dolaylı olarak da güç ve dayanıklılıklarını artırır. Protein üretimine yardımcı olan kreatin, kaslardaki lif boyunu artırıcı etkiye de sahiptir. Kasların daha hacimli görünmesini sağlayan kreatin, kas hücrelerinde su tutulmasına da engel olur. Kemiklerin gelişimine yardımcı olur ve rejenerasyonunu artırır. Sporcuların, antrenman esnasındaki performanslarının artırılmasında etkilidir. Enerji ve performans artırıcı olmasının yanı sıra; kemik, kas, karaciğer ve beyin için de faydalıdır.

Kreatin

Kreatin Nasıl Kullanılır?

Kişilerin kreatin ihtiyaçları kilolarıyla doğru orantılı olarak artmakla birlikte, günde ideal 3-5 gram olacak şekilde kullanılması uygundur. Ürünü kullanacak olan kişilerin, kutu üzerindeki talimatlara uyarak tüketmeleri önerilir. Kreatin takviyesini, spor yapan kişiler her gün kullanabilirler. Spora ara verildiği dönemlerde kullanılmasına gerek olmadığı bilinmektedir. Kas gelişimini ve hacmini olumlu yönde etkileyen bu besin, spor yapıldığı süreçte kullanıldığında etkileri gözle görülür bir şekilde açığa çıkmaktadır. Yapılan araştırmalara göre kreatin ürününün, spordan sonra tüketilmesinin daha etkili olduğu görülmektedir.Kreatin kullanmaya başlayacak olan kişilerin, alanında uzman kişilerden destek alması gerekir.

Kreatin

Kreatini Kimler Kullanabilir?

Kreatini; yaşlılar, ağırlık çalışanlar ve vücut geliştirenler kullanabilir. Gençlerin ve çocukların kullanımına dair uzmanların yapmış oldukları bir açıklama bulunmamaktadır.Kreatin vücutta var olan ve vücudun ihtiyacı olan bir madde olarak tanımlanır. Yaşı uygun olan ve sporla ilgilenen kişilerin bu maddeyi vücutlarına kazandırmaları zararlı değildir. Fakat her üründe olduğu gibi kreatin takviyesinde de uygun dozda kullanıma özen gösterilmeli, her şeyin fazlasının zarar olduğu göz önünde bulundurulmalıdır. Tüm bunların yanı sıra, kişi alacağı besin takviyelerinde sağlık durumunu da değerlendirmelidir. Örneğin; böbrek hastalığı olan kişiler takviyeleri kullanmamalıdır. 18 yaşından küçük olanların kreatin takviyesini kullanmaması önerilir.