Üyelik Avantajları

Akrep hesabınızın olmasının onlarca avantajı var!

Yakın Takip

Beğendiğiniz ürünleri favorinize ekleyin.

Fiyat Alarmı

Fiyatı düşen üründen anında haberiniz olsun.

Ürün İncelemesi

Ürünü kullananlardan gerçek yorumlar ve puanlar.

Binlerce Mağaza

Aradığınız ürün hangi mağazalarda en ucuza!

Üye Ol

Akrep hesabınızı yaratın.

Şifremi Unuttum

Şifreniz e-posta adresinize gönderilecektir.

Bildirimler
  • Şu anda 120'den fazla mağaza ve 5 milyon+ ürün veritabanı ile aradığınız ürünün tüm fiyatlarını göstermek için her gün çalışıyoruz!

  • Alışveriş yapmadan önce hangi site güvenilir, en ucuz nerede stresine son! Akrep.com açıldı, lütfen düşüncelerinizi burayı tıklayarak bizlerle paylaşın.

  • Sahip olduğunuz ürünler için yorum yazarak bizlere destek olabilir, satın almak isteyenlere sizler de yardımcı olabilirsiniz.

Protein Tozu

Protein Tozu Fiyatları

0
En az 2 ürün
karşılaştırabilirsiniz.

Filtrele

Sıralama
100 farklı Protein Tozu fiyatları listeleniyor.

İlginizi Çekebilecek Ürünler

Protein Tozu

Yapılan spordan en iyi sonuçları almak isteyen kişilerin gün içerisinde gerekli proteini vücuduna sokması çok önemli. Bunun için doğal ürünleri kullanabilen kişiler yetersiz kaldığı dönemlerde protein tozu ile birlikte bu sorunu ortadan kaldırıyor. Satın alınan protein tozu vücudun tüm eksiğini tek başına kapatıp spordan maksimum seviyede faydalanmayı sağlıyor.

Protein Tozu

Protein Tozu Çeşitleri ve Kullanımı

Sporcu destek ürünü kategorisinde yer alan protein tozları kendi içerisinde elde ediliş şekline göre çeşitlendiriliyor. Bilindiği üzere hayvansal ürünlerde ve sebzelerde protein bulunurken tamamından protein tozu elde edilebiliyor. Etin içerisinden ve süt ürünlerinin içerisinden elde edilen protein tozları genelde insanların en fazla tercih ettiği ürünler oluyor. Bunlara ek olarak bitkisel ürünlerden elde edilen proteinler de istenen etkiyi gösterebilir. Protein tozu çeşitleri, Whey Protein, İzole Protein, Kazein, Kompleks Protein, Et Proteini ve Bitkisel Protein olarak adlandırılıyor. Üretim yeri ülkemiz olan markalar olduğu gibi yabancı merkezli markaların ürünleri de insanlar tarafından bolca tercih ediliyor. Türkiye menşeili Hardline, yabancı menşeili olan Weider, BSN, Grenade, Multipower, Olimp ve Optimum Nutrition gibi markalar sektörün önde gelen firmaları olarak göze çarpıyor.

Spor salonlarında, evde ya da açık alanlarda spora başlayan kişiler maksimum verim almak istiyorlarsa günde, sahip oldukları her bir kilo için 2 gram protein almak zorunda oluyor. 80 kilogram olan bir sporcunun günlük 160 gram proteini vücuduna sokması gerekirken doğal besinler ile bu çok zor oluyor. Sporcu, gün içerisinde aldığı protein miktarını takip ederken 100 gram seviyesinde kalıyorsa içerisinde 60 gram protein içeren tozu kullanması gereklidir. Tozların bir ölçeğinde yer alan protein miktarı açıkça belirtildiği için protein tozu kullanımı kolaylık gerçekleştirilebilir.

Protein Tozu

Protein Tozu Alırken Nelere Dikkat Edilir?

Protein tozları satın alınırken dikkat edilmesi gereken ilk etmen bir servisindeki protein miktarıdır. Kullanıcıların günde almaları gereken 1-2 servis ihtiyaçlarını karşılamıyorsa bu durum yanlış bir seçim yapıldığını gösterecektir. Protein tozu fiyatları bir servisteki protein miktarından ciddi şekilde etkilenmektedir. Kullanıcıların kilo durumuna göre içeriğinde yer alan şeker ve karbonhidrat miktarı önemlidir. Kilo problemi olan kişilerin tamamen şekersiz protein tozlarını tercih etmesi gerekir. İçerisinde laktoz yer alabildiği için vücudu laktoza tepki veren kişiler yalnızca laktoz içeriksiz ürünleri tercih edebilirler. Benzer bir şekilde şeker ilaveli ürünler diyabet hastaları için uygun olmayacaktır. Böbreklerinde problem olan kişiler Whey protein almamalı ve diğer çeşitlere yönelmelidir.

Protein tozlarının içerisinde spor yapılan döneme destek olan ürünler yer alır. BCAA, Kreatin ya da Taurin gibi maddeler vücutta farklı etkiler yaratır ve sporda büyük avantajlar sunar. Protein tozu içeriği seçilirken ihtiyaçların ve fiziki durumun iyi bir şekilde analiz edilmesi gerekmektedir. Kilo fazlası olan ve günlük alınan kalori miktarına dikkat eden kişiler bir ölçeğinde alacakları kalori miktarına da özen gösterir. Aksi halde diyetlerine zarar verebilirler. Düzenli olarak tüketilecek bir ürün olduğundan lezzet seviyesine de dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu sebeple çilekli, muzlu ya da çikolatalı gibi farklı çeşitleri arasından seçim yapılır. Hazırlanırken zorlanılmaması ve kolaylıkla homojen bir şekilde karışması gerekmektedir.