Üyelik Avantajları

Akrep hesabınızın olmasının onlarca avantajı var!

Yakın Takip

Beğendiğiniz ürünleri favorinize ekleyin.

Fiyat Alarmı

Fiyatı düşen üründen anında haberiniz olsun.

Ürün İncelemesi

Ürünü kullananlardan gerçek yorumlar ve puanlar.

Binlerce Mağaza

Aradığınız ürün hangi mağazalarda en ucuza!

Üye Ol

Akrep hesabınızı yaratın.

Şifremi Unuttum

Şifreniz e-posta adresinize gönderilecektir.

Bildirimler
  • Şu anda 120'den fazla mağaza ve 5 milyon+ ürün veritabanı ile aradığınız ürünün tüm fiyatlarını göstermek için her gün çalışıyoruz!

  • Alışveriş yapmadan önce hangi site güvenilir, en ucuz nerede stresine son! Akrep.com açıldı, lütfen düşüncelerinizi burayı tıklayarak bizlerle paylaşın.

  • Sahip olduğunuz ürünler için yorum yazarak bizlere destek olabilir, satın almak isteyenlere sizler de yardımcı olabilirsiniz.

Fotoğraf Makinesi

Fotoğraf Makinesi Fiyatları

0
En az 2 ürün
karşılaştırabilirsiniz.

Filtrele

Fiyat Aralığı
-
Sıralama

Fotoğraf Makinesi

Anılarınızı ölümsüzleştirmek ve kaydetmek için kullanılan fotoğraf makineleri, en önemli icatlardan biri. Hem bir hobi edinmek hem de profesyonel olarak fotoğrafçılıkla uğraşan kişilere yönelik çok sayıda fotoğraf makinesi çeşidi ve markası bulunuyor. Canon, Nikon, Sonny, Fujifilm, Olympus, Panasonic, Samsung gibi sevilen fotoğraf makinesi markalarının modellerini akrep.com üzerinden detaylı olarak inceleyebilirsiniz. Fotoğrafçılığa yeni başlayanlar, hobi olarak fotoğraf çekenler ya da profesyonel olarak fotoğrafçılıkla ilgilenenler için geniş bir seçki ile sunulan fotoğraf makineleri arasından siz de kendiniz için en uygun olanı seçebilirsiniz. Fotoğraf makinesi çeşitlerini kategorimiz üzerinden inceleyebilir; farklı satış kanalları tarafından satışa sunulan makinelerin fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz.

DSLR Fotoğraf Makinesi Modelleri & Fiyatları

DSLR Fotoğraf Makinesi Modelleri & Fiyatları

Fotoğraf makinesi çeşitleri arasında her ihtiyaca ve her kullanıma özgü seçenekler bulunuyor. Bunlardan biri de DSLR fotoğraf makineleri. DSLR, Digital Single Reflex Camera sözcüklerinin kısaltmasıdır. SLR fotoğraf makinelerine göre çok daha gelişmiş olan DSLR fotoğraf makinesi çeşitleri, çektiğiniz fotoğrafları anlık olarak silebilmenize, ister makine ister daha sonra bilgisayar üzerinden fotoğraflar üzerinde oynayabilmenize, harici bir depolama alanında fotoğraflarınızı saklayabilmenize olanak sağlar. DSLR fotoğraf makinesi modellerinde öne çıkan özellikler ise; büyük görüntü sensörlerine sahip olması, hızlı be kesintisiz çekim olanağı sunması, hızlı deklanşör süresine sahip olması, otomatik poz parantezleme imkanı, değiştirilebilir lens imkanı ile her açıda başarılı fotoğraflar çekme olanağı sunması gibi özelliklerdir. Fotoğraflarınızın yüksek çözünürlüklü, kaliteli ve etkileyici olmasını sağlayacak olan DSLR fotoğraf makineleri ile etkileyici kareler yakalayabilirsiniz. DSLR fotoğraf makinesi fiyatlarını incelemek ve kıyaslama yapmak isterseniz DSLR Fotoğraf Makinesi kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Aynasız Fotoğraf Makinesi Modelleri & Fiyatları

Aynasız Fotoğraf Makinesi Modelleri & Fiyatları

Fotoğraf makinesi önerileri arayanlar için tavsiye edebileceğimiz bir diğer makine de aynasız fotoğraf makineleri. Bu makineler, özellikle son yıllarda en çok talep gören fotoğraf makinesi çeşitlerinden biri. Aynasız fotoğraf makineleri, ayna mekanizmasının bulunmadığı makinelerdir. Ayna mekanizmasının olmadığı aynasız fotoğraf makineleri çok daha kompakt ve hafif bir tasarıma sahiptir. Eğer minimal boyutlarda ve taşınması kolay bir fotoğraf makinesi arıyorsanız tercihinizi aynasız fotoğraf makinelerinden yana kullanabilirsiniz. Aynasız fotoğraf makinesi alanında öne çıkan Canon, Fujifilm, Nikon, Sony, Olympus gibi markaların aynasız fotoğraf makinesi fiyatları ve modellerini ilgili kategorimiz üzerinden detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Kompakt Fotoğraf Makinesi Modelleri & Fiyatları

Kompakt Fotoğraf Makinesi Modelleri & Fiyatları

Fotoğraf makinesi kategorimizde bulabileceğiniz bir diğer seçenek de kompakt fotoğraf makineleri. Küçük boyutlarda tasarlanan bu modeller özellikle hobi olarak fotoğraf çeken kimseler için ideal. “Sıkıştırılmış” bir yapıya sahip olan kompakt fotoğraf makineleri, fotoğraf makinesi satın almak isteyenlerin sıklıkla rağbet gösterdiği seçeneklerden. Diğer modellerdeki fotoğraf makinesi fiyatları ile kıyaslandığında da daha makul fiyatlarda sunulan bu modelleri Kompakt Fotoğraf Makinesi kategorimizden detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Fotoğraf makineleri kullanım amaçları ve özelliklerine göre çeşitleniyor. DSLR fotoğraf makineleri, aynasız fotoğraf makinesi, analog fotoğraf, kompakt fotoğraf makinesi ve dijital fotoğraf makineleri gibi pek çok çeşidi bulunuyor. Ana fotoğraf makinesi türleri arasında yer alan bu modeller ile dilediğiniz gibi çekim yapabilirsiniz. Fotoğraf makinesini ne için kullanacağınıza ve beklentinize bağlı olarak fotoğraf makinesi çeşitleri arasından seçim yapabilirsiniz.
Herkes için uygun modeller arasında yer alan DSLR fotoğraf makineleri, dijital fotoğraf makineleri arasında yer alıyor. Dahili bellek kartları ile çalışan bu fotoğraf makineleri pek çok fotoğrafı saklayabilmenize yardımcı oluyor. Fotoğrafların kaliteli ve profesyonel bir şekilde çekmenizi sağlayan bu fotoğraf makineleri hem yeni başlayanlar hem de profesyoneller için uygun modeller arasında yer alıyor.
Fotoğraf makinesi alırken hangi amaca yönelik olarak ve ne sıklıkla kullanacağınızı önceden belirleyerek bu amaçlar doğrultusunda bir tercihte bulunmanız gerekiyor. Objektif özelliklerine, çekim türlerine, lens özellikleri bir fotoğraf makinesi tercih ederken dikkat edilmesi gerekenler arasında yer alıyor. Bunların yanında sensör boyutu, mega piksel sayısı, ISO aralığı, video çekip çekememe özelliği ve pil örü gibi unsurlarda tercih edilirken bakılması gereken unsurlar arasında.
Fotoğraf makinelerinin mega piksel sayısı, görüntü kalitesi için önemli bir detay olarak karşınıza çıkıyor. Dolayısıyla satın alım işleminde dikkat edilmesi gerekiyor. Görüntü kalitesini etkileyen bu unsur sensör boyutu, lens kalitesi gibi faktörler de etkileyebiliyor. Profesyonel çekimler yapmak istiyorsanız en az 5 -6 MP olması gerekiyor. Böylece kaliteli ve net fotoğraf kareleri yakalayabilirsiniz. Çekim amacına bağlı olarak MP tercihini yapabilirsiniz.