Üyelik Avantajları

Akrep hesabınızın olmasının onlarca avantajı var!

Yakın Takip

Beğendiğiniz ürünleri favorinize ekleyin.

Fiyat Alarmı

Fiyatı düşen üründen anında haberiniz olsun.

Ürün İncelemesi

Ürünü kullananlardan gerçek yorumlar ve puanlar.

Binlerce Mağaza

Aradığınız ürün hangi mağazalarda en ucuza!

Üye Ol

Akrep hesabınızı yaratın.

Şifremi Unuttum

Şifreniz e-posta adresinize gönderilecektir.

Bildirimler
  • Şu anda 120'den fazla mağaza ve 5 milyon+ ürün veritabanı ile aradığınız ürünün tüm fiyatlarını göstermek için her gün çalışıyoruz!

  • Alışveriş yapmadan önce hangi site güvenilir, en ucuz nerede stresine son! Akrep.com açıldı, lütfen düşüncelerinizi burayı tıklayarak bizlerle paylaşın.

  • Sahip olduğunuz ürünler için yorum yazarak bizlere destek olabilir, satın almak isteyenlere sizler de yardımcı olabilirsiniz.

Dizüstü Bilgisayar

Dizüstü Bilgisayar Fiyatları

0
En az 2 ürün
karşılaştırabilirsiniz.

Filtrele

Sıralama

Dizüstü Bilgisayar

Dizüstü bilgisayar, günümüzde yeri doldurulamayan teknolojik cihazlar arasında yer alıyor. PC’lerin yerini alan ve gerek evlerde gerekse ofislerde tercih edilen dizüstü bilgisayarlar, hem pratik hem de oldukça fonksiyonludur. Farklı boyutlarda ve özelliklerde üretilen dizüstü bilgisayarlar herkesin bütçesine hitap edecek farklı fiyatlardan oluşmaktadır.

Dizüstü Bilgisayar

Dizüstü Bilgisayar Markaları ve Fiyatları

Dizüstü bilgisayarlar, kullanıcıların ihtiyaçlarına cevap verecek farklı özelliklerde üretilmektedir. Oyun tutkunu olan kişilerin alacakları bilgisayarın sahip olması gereken özelliklerle, ofis çalışmalarının yapılacağı laptop özellikleri birbirinden farklıdır. Ve kullanıcılar dizüstü bilgisayar satın alacakları zaman, kullanım amaçlarını göz önünde bulundurarak satın alma işlemini gerçekleştirmelidir. Doğru bilgisayarın tercih edilmesi, gerek performans gerekse maliyet açısından kullanıcılar için oldukça önemlidir. Başlıca dizüstü bilgisayar markaları; Acer, Apple, Asus, Casper, Dell, Exper, Fujitsu, Grundig, Hometech, Hp, Samsung, Sony ve Toshiba gibi markalardan oluşur. Dizüstü bilgisayar fiyatları da, ürünlerin marka ve modeline göre değişiklik göstermektedir.

Dizüstü Bilgisayar

Dizüstü Bilgisayar Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Dizüstü bilgisayar satın alacak olan kullanıcıların öncelikle bilgisayarı hangi amaçla kullanacaklarını göz önünde bulundurmaları gerekir. İnternette sörf yapmak, mail atmak ya da ofis programlarını kullanmak için bilgisayar satın alacak kişilerin, üst düzey bilgisayar alıp ekstra masraf yapmalarına gerek yoktur. Orta düzey bir cihaz, bilgisayarı gündelik işlemlerinde kullanacak olan kişiler için idealdir. Fakat grafik programı kullanacak olan ya da oyun tutkun olan kullanıcılar için orta düzey bilgisayarlar yeterli gelmez. Bu kullanıcılar yeni nesil işlemciye sahip dizüstü bilgisayarları tercih etmelidirler. Bunun yanı sıra, iyi bir ekran kartı ve ram bellek de yüksek performans beklenen çalışmalar için gereklidir.

Dizüstü bilgisayar alacak olan kullanıcılar, kullanım amaçlarını belirledikten sonra bilgisayar donanımlarının özelliklerini incelemelidir. Yeni nesil işlemciler her gün gelişen oyun ve grafik programları için oldukça idealdir. Kullanıcılar bilgisayarın işlemcisinin iyi olmasına dikkat etmelidir. İşlemcilerde, işlemci üreticisi olarak en bilinen iki marka AMD ve Intel’dir. Intel’in i3, i5 ve i7 modelleri, en çok tercih edilen işlemciler arasında yer alır. Bilgisayar işlemcilerinin iyi bir hıza sahip olduğunu söyleyebilmek için 2 ve üzerinde olması gerekir. Dizüstü bilgisayarların ekran kartları da 1 GB ve üzeri olduğunda iyi bir performans göstermektedir. Tabi bununla beraber veri aktarım hızına da dikkat edilmelidir. Ekran kartlarının veri aktarım hızının 128 bit ve üzeri olması, yüksek bir performans gösterdiğinin habercisidir. Dizüstü bilgisayarını televizyonuna bağlamak isteyen kullanıcıların da cihazda HDMI portı olup olmadığına dikkat etmeleri gerekir. HDMI çıkışı bulunan televizyonlarla bağlantı kurulmasına imkan tanır.

Dizüstü Bilgisayar

Hangi Dizüstü Bilgisayar Daha İyidir?

Her marka dizüstü bilgisayarın, kendi alanında gerek yazılımsal gerekse donanımsal iyi olduğu durumlar vardır. Dizüstü bilgisayarların fiyat ve performans ilişkisi göz önünde bulundurulduğunda; cihazdan ne kadar yüksek performans bekleniyorsa, fiyatlarının da o kadar arttığı görülmektedir. Fakat önemli olan kullanıcıların ihtiyaçları dahilinde en uygun cihazı alabiliyor olmasıdır. Gündelik kullanım için dizüstü bilgisayar satın alacak kişilerin, yeni nesil işlemciye sahip laptop almalarına gerek yoktur. Ya da veri aktarım hızı yüksek bir ekran kartı yerine, daha orta düzey bir ekran kartına sahip dizüstü bilgisayar tercih edilebilir. Çünkü dizüstü bilgisayarlarda performans arttıkça fiyat da artmaktadır. Satın alınacak olan dizüstü bilgisayar değerlendirmesi, cihazın donanım özellikleri göz önünde bulundurularak yapılmalıdır. Laptop satın alırken kişilerin, kullanıcı yorumlarını da okumaları cihaz hakkında fikir edinmeleri ve karşılaşılan sorunları tespit edebilmeleri için oldukça önemlidir. Tüm bu detaylara dikkat eden kişilerin, kendilerine en uygun laptop ürününü bulması mümkündür.

Sık Sorulan Sorular

Dizüstü bilgisayar temizlenirken öncelikle bilgisayarın kapalı olduğundan emin olunması gerekiyor. Ardından mikro fiber bir bez yardımıyla bilgisayar üzerinde biriken tozları almaya başlayabilirsiniz. Ekran ve klavye üzerindeki kirleri temizlemek için özel temizleyicileri kullanabilirsiniz. Bunların yanın tuş aralarını temizlemek için de hava püskürtebilir klavye arasına dolan çöpleri çıkartabilirsiniz. Hava püskürtme işlemini bilgisayarın havalandırma delikleri içinde kullanabilir gönül rahatlığıyla temizleyebilirsiniz.
Tercih edilen bilgisayar modeline göre değişen RAM bellek kapasitesi her ihtiyacı karşılayabiliyor. 14 GB, 62 GB12 GB, 16 GB, 20 GB, 24 GB, 62 GB, 256 GB, 32 GB, 8 GB, 64 GB, 48 GB gibi birden fazla seçenek bulunuyor. İhtiyacınızı karşılayacağını düşündüğünüz RAM kapasiteli dizüstü bilgisayarı sipariş verebilirsiniz.
Model farklılığına ve ihtiyaç duyulan ekran büyüklüğüne bağlı olarak değişiyor. Ekran boyutları; 10 inç, 11 inç, 11.1 inç, 12 inç, 12.1 inç, 13 inç, 13.1 in., 14 inç, 14.1 inç, 15 inç, 15.1 inç, 16 inç, 16.1 inç ,17 inç, 17.1 inç gibi geniş bir skala bulunuyor.
Dizüstü bilgisayarların avantajları arasında en önde geleni taşınabilir özelliğe sahip olması bulunuyor. Geniş model aralığına sahip olan dizüstü bilgisayar çeşitleri, gelişen teknoloji ile senkronize bir şekilde hareket eden markalar en iyi sürümleri sizlere sunuyor. Yüksek performansları ile performans gerektiren her işi kolay bir şekilde yapabilmenize yardımcı oluyor. Daha az alan kaplaması, kullanım kolaylığı, ihtiyaçlara göre donanım ve yazılım özelliklerini kolaylıkla yükleyebilmeleri ile bilgisayar performansının yükseltilebilmesini sağlıyor. Seyahatler sırasında uzun pil ömrü sayesinde kullanım kolaylığı sunuyor.